Ново
ИКТ Палка SBC Возило да Мотор LS - Моторни Монтирање Адаптер Плоча - Универзална Swap Заградата Мал Блок LS Конверзија Прилагодливи LS1 LS3 LS2 LQ4 LQ9 LS6 L92 L99 L33 LR4 Палка 551628

ИКТ Палка SBC Возило да Мотор LS - Моторни Монтирање Адаптер Плоча - Универзална Swap Заградата Мал Блок LS

Достапност: Залиха
DEN 935.76

Направени со ОЕМ спецификации за најдобри можни fitment во вашето возило.Овие плочки ќе се движи вратило centerline до .17" во возило.Направен во Вичита, Канзас од aerospace одделение, САД се произведени, 3/8" палка алуминиум.Вклучува : 2 адаптер плочи, 8 рамна глава завртки, и 6 страната M10-1.5 завртки (плочи се M10 навој, користење на хардвер вклучени).Природни алуминиум заврши.Овие загради се овозможи LS серија на моторот за да се им била заклучена во возило, кои првично имаше мал блок chevy мотор со вашиот постоечки месеци.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тип На Производ : Авто Дел.Пакет Количина : 1 Произведено Во Кина.Пакет Димензии : 18.034 Cm (L) X 13.462 Cm (W) X 9.144 Cm (H)

ОВА Е СОСЕМА НОВО : DNJ® Моторни Монтирање на Комплет.ОДГОВАРА : 0206 Nissan / Altima, Sentra 2.5 L L4 DOHC Природно Aspirated QR25

ОВА Е СОСЕМА НОВО : DNJ® Моторни Монтирање на Комплет.ОДГОВАРА : 9904 Хонда / Одисеја Од 3,5 L V6 SOHC Природно Aspira

Scroll