Ново
MXiiXM 2 парчиња Фудбал Устата Стража со Рака, Мека Младите Устата Guard Фудбал Отворот, Професионален Спортски Устата Guard за Бокс, ММА, Лакрос Очила, Рагби и Кошаркарски (?

MXiiXM 2 парчиња Фудбал Устата Стража со Рака, Мека Младите Устата Guard Фудбал Отворот, Професионален Спортски

Достапност: Залиха
DEN 431.76

Спецификација : Големина : 3.Шок-апсорбирање на exoskeleton рамка обезбедува целосна заштита за вашата уста.Второ, исплакнете брзо во ладна вода.Ние го прават нашите најдобри за да ги задоволи секој клиент.Тоа може да биде лесно да се скрати за да одговараат на различни заби аранжмани и големини, и тоа ќе продолжи да се вклопи во вашиот брадата. Се впие mouthguard во врела вода за околу 30 години.Кога вежбате, тоа може да ви обезбеди со повеќе кислород прилив. Направени на удобно ЕВА материјал, издржлив и способни да обезбедат одлична шок апсорпција заштита.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ова го вклучува и заштита на забите и јазикот.Ова може да се зајакне се вклопуваат помеѓу протези и забите и да се минимизираат вибрациите. 【Мултифункционален】Нашата Уста Guard има три стратешки поставени перфорација дизајни за да им овозможи на воздушни да избега повеќе слободно и да ви обезбеди со повеќе релаксирачки дишење искуство.Стави тоа во вашата уста, во близина на устата и залак на протези со забите, и се чека за протезите за да се формира, за 30 секунди.Младите устата guard може да се обезбеди целосен опсег на заштита за вашата вилица.На крај, ставете во ладна вода, да се зацврстуваат на протези.【Совршено се Вклопуваат, Целосна Заштита】 : Спортски mouthguard има одлична фиксација и строго се вклопуваат. Тоа е идеален подарок за спортски ентузијасти. Пијат вода за да се навлажни устата.Добредојдовте на MXii XM Продавница.Тоа може да биде лесно да се скрати за да одговараат на различни заби аранжмани и големини, и тоа ќе продолжи да се вклопи во вашиот брадата. Устата Guard за Протезите за Спорт се направени од храна одделение ЕВА материјал, кој е многу силна.Инструкции : 1.Устата guard донесува три-слој дизајн, гел-фитинг поставата и шок-апсорбирање на exoskeleton рамка за да ви овозможи со сеопфатен орален заштита.Тоа може да ви помогне да го држи во место.Шок апсорпција дизајн може да се спречи и да се намали штетата на забите, усните, вилици и непцата. Стави mouthguard во вашата уста, се прилагоди за да удобна положба, и залак забите.Ова ќе ве заштити вашата уста колку што е можно. Ставете го во ладна вода, да се обликуваат.

Декларираните карактеристики

Size:
3.27*3.03*1.26inch
Color:
blue, black
Material:
EVA
???????????????? Package:
????2*mouth guard :
????2 x convertible tether :
Precautions:
Manual measurement, please allow size deviation. :

Поврзани производи

Една Големина Одговара На Сите.Работи Со или Без Загради.Вклучува Опционални Tethers.Произведено Во САД $50,0

[Совршено се Вклопуваат, Комплетна Заштита]фудбалот устата guard има одлична фиксација и строго се вклопу�

Лидерот во спортот, заштитата и перформанси од целиот свет.Перформансиуправувано и заштитна опрема.Дов

[Погодна за вас] : Нашиот фудбал mouthguard може да се вклопат на вашите заби многу добро и да бидете удобни за

Направени Од ВисокоКвалитет 100% Полиестер Влакна, ДвојноLayer Структура, Еден Двострано Печатење.Може Да Б

Хранаодделение ЕВА.ЗАШТИТА : шокапсорбирање спорт устата guard спречува влијание на забите предизвикани �

СПОРТ : Нашите спортски устата guard е погодна за сите контакт спортски каде устата guard е потребно или се пр

Направени Од ВисокоКвалитет 100% Полиестер Влакна, ДвојноLayer Структура, Еден Двострано Печатење.Може Да Б

Scroll