Ново
Tanke 2 ПАРЧИЊА 3G 4G LTE си-пи-и Вмрежување Антена SMA Машки Рутер Универзална 4G Антена

Tanke 2 ПАРЧИЊА 3G 4G LTE си-пи-и Вмрежување Антена SMA Машки Рутер Универзална 4G Антена

Достапност: Залиха
DEN 1293.60

Направени од премиум АБС материјал, кој е издржлив и практични.Висок квалитет на 3 G/4 G сите фреквенција антена, одлична изработка, супериорен електрични перформанси.Антената е свитлива и има рамна гребло во форма.Таписерии изработка, стабилни перформанси и висока сигурност.Лесно да се инсталира, не треба да ве однесе многу време и напор, е совршен додаток.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Антена Материјал : АБС Боја : Црна Модел : ТД-LTE ФЛОПИ-LTE 3 G/4 G антена Фреквентен опсег : 700m 800m 900m 1710-1920 M 2010-2100 M 2300-2400 M 2500-2690 M Стекнат : 5dbi ± 0.7 dbi Стои бран сооднос : ≤ 2.0 Отпорност : 50 ohm Конектор : SMA Машки Зглобот (внатрешен навој внатрешната игла) Должина : Околу. 17cm / 6.7 инчен По Виткање : Прибл. 14.7 cm / 5.8 инчен Пакет листата : 2 x Антена Белешки : Пријателски потсетување : Овој производ се користи за да помогне во подобрување на приемот на 3/4 G сигнали, не за 2,4 G безжичен Wi Fi сигналот покриеност.Ако сте во некоја локација, на пат може да не ја прими 4 G или 3 G сигнали многу добро, може да се обидете да ја Користите оваа антена за да се помогне во подобрување на способноста да примате 4 G.

Декларираните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Antenna
Material:
ABS
Color:
Black
Model:
TD-LTE FDD-LTE 3G/4G antenna
Frequency range:
700m 800m 900m 1710-1920M 2010-2100M 2300-2400M 2500-2690M
Gain:
5dbi ± 0.7dbi
Standing wave ratio:
≤ 2.0
Impedance:
50 ohm
Connector:
SMA Male Swivel (inner screw inner needle)
Length:
Approx. 17cm / 6.7inch
After Folding:
Approx. 14.7cm / 5.8inch
Package list:
2 x Antenna :
Notes:
Friendly reminder:
This product is used to help improve the reception of 3/4G signals, not for 2.4G wireless WiFi signal coverage. If you are in a location, the route can not receive 4G or 3G signals very well, you can try Use this antenna to help improve the ability to receive 4G.

Поврзани производи

Отворено 5 GHz 1415d Bi Двојна Политизација MIMO Сектор Антена.Висока Добивка 5 GHz 1415d Bi Сектор Антена.Dual Полариз�

Дневник Периодични Yagi Антена со 30ft кабел и монтажа стапка (Пол не е вклучен).SMA конектор за 30ft кабел за Си�

Лесен за инсталација и лесен за ракување.Стабилни перформанси и висока сигурност 100% сосема нов и висок �

[Size] : Продолжување Должина на Кабел : 2 M / 6.6 ft; Вкупната Максимална : 315mm / 12.4 инчен; Магнетна База Големин�

3 G 4 G LTE широк бенд затворен отворено MIMO АНТЕНА со 2 x 30ft кабел и монтажа заградата.SMA Машки конектор на 30ft к

【Dual Band Антена】Поддршка 2.4 / 5 G двојна фреквенција, широк сигнал опсег, стабилен пренос, лесно да се помин

Scroll