Ново
PCIe Мрежна Картичка 10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet PCI Express Мрежа RJ45 LAN Адаптер Картичка Конвертор за Десктоп PC

PCIe Мрежна Картичка 10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet PCI Express Мрежа RJ45 LAN Адаптер Картичка Конвертор

Достапност: Залиха
DEN 263.76

УЛТРА БРЗО - 10/100/1000 Mbps PCIe Адаптер надградба на вашиот Ethernet брзина на Gigabit.RJ45 ИНТЕРФЕЈС - PCI Express x1 интерфејс, компатибилен со PCI Express x1, x4, x8, x16 слотови.PLUG & PLAY - во Согласност со PCI Express Ревизија 1.0 a.Поддршка plug and play.ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ за ПОДДРШКА - Дизајниран за Windows 98 SE / Windows ME/ Windows 2000/XP / Vista / Windows 7/8/10 / Mac / Linux / Unix.Full duplex проток контрола (IEEE 802.3 x) е поддржан.Целосно во согласност со IEEE802.3, 802.3 ab, 802.3 u, 802.3 x, 802.1 п, VLAN.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ве МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ : Картичката е PCIe x1 форма фактор картичка наменета за инсталација во Десктоп систе

Апликацијата програмата се користи, повеќе непречено, и пренос на податоци во локална мрежа е поефикасе

Ние сме биле во оваа индустрија за повеќе од 18 години продаваат нови и користени Национални Инструменти

Рутирање / Прекинувачки Уреди.Прекинувачи & Мостови.Cisco Катализатор 2960 SF48 LPSL Исклучете Cisco Катализатор 296

Позлатени PCIE злато прст.Со одбивни, се прилагодат на различни модели на шасија.Поддршка на повеќе систе

Realtek RTL8821 CE PCIЕкспрес М 2 802.11 ac WLAN Bluetooth 4.2 Wi Fi Картичка 915620001.Модел : RTL8821 CEPart Број : 915620001 Compatible Дел Броеви : 9156

Поврзување на повеќе уреди лесно & брзо до вашиот компјутер.Дозволите за монтажа на PCI 8x картичка во и на

Направени од високо квалитетен материјал, издржлив, цврста и стабилна за нас да се користи.Побрзо брзин

Погоден за безжична мрежна картичка модел : BCM943224 PCIEBT, BCM94360 CS2,BCM943602 CS, BCM94331 CD, BCM94360 CD, BCM943602 CDP.Безжична мреж

Избира фиксна картичка тока поврзува графичка картичка подобро менгеме на графички картички 4 слој со в

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Тип На Производ : Мрежен Интерфејс Контролер За Полнење.Пакет Димензии : 1.143 Cm L X4.064 Cm W Х5.08 См Х Земја На По

Модел : БезжичнитеAC 3165 NGW.Уред Класа : 802.11 b, 802.11 g, 802.11 a / b / g, 802.11 a / b / g / n, и 802.11 ac.Се испорача до 433 Mbps, NGFF Карт

Поддршка на Bluetooth Компатибилни со функцијата, врши пренос стабилни, направи пренос на повеќе различни, и

Модел : БезжичнитеAC 3165 NGW.Уред Класа : 802.11 b, 802.11 g, 802.11 a / b / g, 802.11 a / b / g / n, и 802.11 ac.Се испорача до 433 Mbps, NGFF Карт

Поддржува имплементацијата на 30mmx50mm големина m SATA SSDs да стандардот 2.5 инчен SATA 6.0 Gbps интерфејс.Тоа е наназ

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Трансфер адаптер одбор поддржува целосна големина и половина големина m PCIe отвори со добра применливос

Висока Стабилност ЕМИ оклопна технологија е да го блокира пречки и ефикасноста на деградација.Премиум

Поддршка 2.4 g / 5g dual‑band WIFi и погоден за Bluetooth.Максималната брзина може да биде до 867 Mbps, овозможувајќи ви д

Scroll