Ново
Рачен AC DC Voltmeter Ammeter Ohmmeter Аналогни Multimeter Напон Тековната Отпор Мерење Алатки

Рачен AC DC Voltmeter Ammeter Ohmmeter Аналогни Multimeter Напон Тековната Отпор Мерење Алатки

Достапност: Залиха
DEN 564.00

DC струја : Мерен опсег 0~5 A.DC напон : Мерен опсег 0~2500 V.AC напон : Мерен опсег 0~2500 V.Транзисторски DC засилување 0 ~ 300h FE.Технички Спецификации : 1.DC струја : Мерен опсег 0~5 A Прецизност од 2,5% 2.DC напон : Мерен опсег 0~2500 V Чувствителност 20 K/V Прецизност 0-1000 V 2.5% 2500 V 5% 3.AC напон : Мерен опсег 0~2500 V Чувствителност 4k/V Прецизност 5% Фреквентен опсег 4.Транзисторски DC засилување 0 ~ 300h FE 5.аудио ниво Мерен опсег -10 ~ +22d B Димензии; 165x112x49mm.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Специјално дизајниран за лесно на сајтот вибрации мерење на сите ротирачки машини за контрола на квали

Услуги на клиентите : KAIWEETS дава живот по продажба на услуги и техничка поддршка.Овој дигитален multimeter е в

Ние нудиме бесплатна услуга за замена за 3 години.SS322 T2 A(1310nm+1550nm 37d B+35d B) СМ Влакна OTDR Апликации : .Го каракт

Напон Менгеме Метар, има Висока Резолуција, Големи позадинско осветлување на LCD Екранот ја Подобрува Ви

ETCR5000 Три Фаза Моќ Квалитет Аналитичар е лесен за употреба, голем LCD екран екран, висока резолуција, во ан

Високопрецизен дигитален multimeter, 1000 V AC опрема може да се измери AC фреквенција.Highdefinition голем екран LCD екра

Тоа што е мал во големина и лесно да се носат, можете дури и да го стави во џебот за да го носат до каде што

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Соодветна големина, можете удобно да се држи во својата рака.Таа има едноставна структура, овозможува п

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Опис на производот 1 : 1 ко~n~ра на~gl~e прави тоа на еден подолг живот и силна еластичност Со четка внатре Из

Фабриката калибриран и не бара дополнителни калибрација Мерки во MICRONS, PSIA, INHG, PASCLAS, TORR, MTORR и MBAR.Ако сензо

♫Брза испорака.Стандард : 714 Дена. / Експедитивни : 35 Дена♫ ♫♫Царинење На Продажба, Купување на 2 спаси 12%

Голем екранот може да се прикаже на напон, струја, моќност, енергија, во исто време (Забелешка : моќ и енер

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Совршен за тестирање на електрични инсталации кола, анти се лизга на зафат зголемен супериорен ракувањ

Слим voltmeter исто така ви овозможува лесно да се префрлат сите функции со една рака.Долго притиснете стран

Volt Alert технологија за неконтакт напон, детекција.Auto Volt автоматско AC / DC напон избор.DC millivolts Опсег : 600.0 m V,

Повеќе Мерни Функции : ги вклучува мерење на задржиме агол, ротациона брзина, должност циклус, DC / AC напон

Инструментот е преносни дигитални multimeter.Таа има стабилни перформанси, висока прецизност.ниска потрошу

СТАН Контрола : се Поврзете на СТАН да го следат податоците на фиксна мерење на точка со multimeter за долго в

Мерење напон, отпор, capacitance, струја, итн.Голем екран, висок контраст, полн симбол на екранот јасно.Со свет

Scroll