Ново
Не-Контактирајте со Мини Дигитален Multimeter AC DC Напон Тековната Тестер MS8232

Не-Контактирајте со Мини Дигитален Multimeter AC DC Напон Тековната Тестер MS8232

Достапност: Залиха
DEN 564.00

Инструментот е преносни дигитални multimeter.Таа има стабилни перформанси, висока прецизност.ниска потрошувачка на енергија.роман структура.Безбеден и сигурен, тоа е идеална мерен инструмент за мнозинството на корисници.Инструментот може да се измери DC напон, AC напон, DC струја, AC струја, отпор.Преглед : инструмент е преносни дигитални multimeter.Таа има стабилни перформанси, висока прецизност, ниска потрошувачка на енергија, роман структура.Безбеден и сигурен, тоа е идеална мерен инструмент за мнозинството на корисници.Инструментот може да се измери DC напон, AC напон, DC струја, AC струја, отпор, диоди и connectivity; со не-контакт напон, детекција функција, навремено да го потсетува корисникот да се обрне внимание на работа на безбедноста, така што тоа е повеќе безбеден и остатокот увери за корисниците да ги користат.Напојува со 2 x AAA батерија ( не се вклучени ).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

[Карактеристики] UA2008 B е џеб големина дигитален инструмент со стабилни перформанси, висока точност, веро

[Користат за електронски работа ] : Овој уред се поврзува на вашиот multimeter и мерки за SMD LCR компоненти како �

Опис на производот 1 : 1 ко~n~ра на~gl~e прави тоа на еден подолг живот и силна еластичност Со четка внатре Из�

Алигатор Клип Големина : 54 x 14 x 11mm / 2.13 x 0.55 x 0.43 инчен(L*W*H).Клипот на Вилицата : 10мм / 0.39 инчи.Банана Приклучо

Висок Квалитет на Материјалите : Направен од висок квалитет на ABS, LCD дисплеј multimeter е цврсти, трајни, не е �

Volt Alert технологија за неконтакт напон, детекција.Auto Volt автоматско AC / DC напон избор.DC millivolts Опсег : 600.0 m V, �

Слим voltmeter исто така ви овозможува лесно да се префрлат сите функции со една рака.Долго притиснете стран

Име На Производ : Алигатор Тест Клипови;Примена : Тестирање На Работа.Клипот Големина : 5 x 0.6 x 1.2 см / 2" x 0.24"

Антикршење мека рачка, бакар игла и исправен тест сонда може да се изврши најмногу се чувствителни и пре

Совршен за тестирање на електрични инсталации кола, анти се лизга на зафат зголемен супериорен ракувањ�

Тоа што е мал во големина и лесно да се носат, можете дури и да го стави во џебот за да го носат до каде што

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

препознаат и мерка врз основа на влезниот напон / current / отпор / струја.мерка кондензатори, диоди, контину�

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Голем екранот може да се прикаже на напон, струја, моќност, енергија, во исто време (Забелешка : моќ и енер

Мултифункционален Метар : DROK multimeter панел е на располагање за да се измери процентот и АХ на останатите к�

Тоа што е мал во големина и лесно да се носат, можете дури и да го стави во џебот за да го носат до каде што

Повеќе Мерни Функции : ги вклучува мерење на задржиме агол, ротациона брзина, должност циклус, DC / AC напон

Високопрецизен дигитален multimeter, 1000 V AC опрема може да се измери AC фреквенција.Highdefinition голем екран LCD екра

Напон Менгеме Метар, има Висока Резолуција, Големи позадинско осветлување на LCD Екранот ја Подобрува Ви�

Мерење напон, отпор, capacitance, струја, итн.Голем екран, висок контраст, полн симбол на екранот јасно.Со свет�

♫Брза испорака.Стандард : 714 Дена. / Експедитивни : 35 Дена♫ ♫♫Царинење На Продажба, Купување на 2 спаси 12%

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Услуги на клиентите : KAIWEETS дава живот по продажба на услуги и техничка поддршка.Овој дигитален multimeter е в�

Фабриката калибриран и не бара дополнителни калибрација Мерки во MICRONS, PSIA, INHG, PASCLAS, TORR, MTORR и MBAR.Ако сензо�

Auto Mode : има 'автоматски' поставката што овозможува автоматски да го признае она што е мерење и дејствуваа

Scroll