Ново
12 Мрежа/Set Денот на Вљубените 3D Срцето Помине Сјајот Sequins, 12 Различни Валентин Помине Уметност Налепници Decals за Жените Помине Уметност Блеска Снегулки на доградба н?

12 Мрежа/Set Денот на Вљубените 3D Срцето Помине Сјајот Sequins, 12 Различни Валентин Помине Уметност Налепници

Достапност: Залиха
DEN 1792.80

Широко Usages : Убава срце и шупливи срцето помине sequins совршен за примена на UV гел ноктите, на доградба на акрилни нокти, природни нокти, ноктите совети, гел лак, гел или акрил помине во прав, итн.Висок квалитет : лесни, добра изработка, лесно да се примени и место на мазната површина сакате, трајни доволно за долго време се користи, не ќе се скрши.Holographic Ефект : на Секоја боја на сјајот е спакувана во кутија поединечно.Широко боја сорти, што може да создаде низа на блескави ноктите дизајни.Лесен за Користење : Лесно да се применуваат, дури и ако не сте толку познат со помине уметност дизајн може да се применува тоа лесно следење на настава врз основа на описот.Апликации : ноктите сјајот е одлична декорација за роденден, свадба, Божиќ и Нова Година, исто така одличен подарок за оние кои сакаат помине уметност.Како да го направите sequin нокти : Удар и чисти ноктите како нормален нокти процес 1.Изберете го вашиот лак боја. 2.Изберете боја на вашите sequin.Тие треба да одат заедно, контраст, треба да биде добро. 3.Се применува база на грб.Вие треба да ги заштити вашите нокти. 4.Се применуваат два тенки палта на вашата избрана лак. 5.Притиснете го sequins на вашите нокти. 6.Како алтернатива, за да чекаат за вашиот лак за да се исуши.Потоа користете помине лепак да се држиме за sequins. 7.Се применува горниот слој за да се спречи sequins од испаѓање.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Големина : 10.3x8cm / еез.Тип : Лепило.Материјал : Налепница.Боја : Како Што Е Прикажано.Пакување Вклучуваат : 1p

Тоа може да се користи за декорација на вашите нокти за тоа што се стане шармантна и убава поради своите

Ние ги почитуваме и да се негува секој клиент, ако имате било какви прашања дали пред или по нарачка, ве м

【Ноќта на вештерките Помине Блеска】24 мрежи ноќта на Вештерките кошмар помине уметност сјајот sequins со р

Романтични тематските обрасци и печати : овие целосна помине обвива налепници се дизајнирани со 24 разли

Пакет Содржина 20 листови лак ленти за жените + 1pc нокти датотека.секој лист на мерки за прибл...

Секој decal е направен за да цел со највисок квалитет на машини и материјали, токму тука во убава Пацифички

【12 Листови Помине Уметност Налепници】 : ќе добиете 12 листови Симпатична Лето ноктите налепница за на д

【Пакет Содржина】 : 20 листови лак ленти целосна помине обвива+ 1pc месечината форма помине уметност датот

Салон За Квалитет Waterslide Помине Уметност Decals.Лесно да се примени инструкции се вклучени со секој лист.По

[Лесна Употреба] Посебен дизајн го прави лак налепници полесно да се користи од страна на жените или дев

Помине Уметност Кристал Сјај.Помине Уметност Кристал.Помине Уметност Декорација.остри дното кристал 3d

[ Не е Лажна, Вистинска Гел ] ohora е нокти лента е сосема нов тип на ноктите кој е направен од вистински гел

DIY Помине Уметност Вкупно 32 Компјутери Пламен Нокти Налепници, мултиобоени пламен моделот кој одлично

❄️Снегулки Нокти Налепници : ќе добиете 5 листови снегулки нокти налепници за на доградба на акрилни но

Моден Тренд Дизајн, исклучителен зимски шема, нека ви биде полна со млади и шарм.Многу Лесен За Употреба,

Пакет Содржина : 1 buc нокти налепници.Исто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом,мобиле

⭐ Висок квалитет сјајни прозрачна ПВЦ материјал.Флуоресцентни ѕид налепници, во текот на денот и во тек

Scroll