Ново
24 Листови Божиќ лак Налепница Помине Ленти полски Црвено Целосна Помине Обвива Налепници Тебе Сјајот на Ноктите Ленти DIY самолепливи Помине Уметност Decals Ленти со Н

24 Листови Божиќ лак Налепница Помине Ленти полски Црвено Целосна Помине Обвива Налепници Тебе Сјајот на Ноктите

Достапност: Залиха
DEN 919.20

Романтични тематските обрасци и печати : овие целосна помине обвива налепници се дизајнирани со 24 различни стилови, тие се направени во различни модели и бои да се направи вашите нокти совети шармантната и елегантна, ќе додадете повеќе романтични елементи во вашиот секојдневен изглед, не може да одговара со повеќето стилови на вашиот надворешен изглед, ќе се направи повеќе привлечна по апликацијата.Доволен износ за нокти љубители на уметноста : целиот пакет доаѓа со 24 листови на сјајот лак налепници, 12 парчиња се на 1 лист, 288 парчиња се достапни во вкупно, ние исто така ќе ви даде 1 парче нокти датотека, заштедите вашето време и енергија за изнаоѓање алатки кога DIY нокти, доволно за да се задоволат вашите барања за количините и боја опции.Практично да ги применуваат : прво, можете да чиста, сува и датотека на вашите нокти, а потоа изберете соодветна шема и стил ви се допаѓа, место на работ на површината на ноктите и притиснете на нежно, веднаш можете да поднесат и чисти ноктите обвива да се вклопуваат подобро, повторете ги овие чекори до вашиот 10 прсти се направи; Топло забелешка : не ставајте рацете во вода откако се пријавија во рок од 2 часа, исто така можете да нанесете слој на горниот слој да се направи бои и сјај остане подолго.Разноврсна функции : нашето искачување боја на ноктите ленти се опремени со ретро стилови, класични бои и дезени, погоден за повеќето формални и неформални прилики, како што партии, на патување, на шопинг, патување, свадба и повеќе, кои може да додадете повеќе симпатична декорација на вашите нокти совети, можете и да ги споделувате со пријателите и семејствата, одговара за двата салони и лични помине дизајн.Сигурен материјал за долгорочна употреба : нашата самолепливи помине уметност decals ленти се направени на доверлив материјал, кој ќе не донесе штета на ноктите и кожата, погодно за двајцата искусни помине љубители на уметноста и учениците за користење, правилна и компактна големина за да ги чувате и да го носат.Функција : Атрактивна и шармантна ефект : Постојат 24 различни стилови и мотиви на целосна лак обвива за вас да се избере, сјај и тебе ефекти во боја светла и сјајна изглед може да се направи вашите нокти повеќе жив, ќе додадете повеќе таписерии и шармантна елементи во секојдневниот носи и украси.Идеален присутни избор : Овие самолепливи помине ленти може да се примени кај повеќето форми и видови на ноктите, како што се ноктите, ноктите, па дури и на лажни нокти, исто така можете да ги користите за да DIY различни помине уметност, да уживаат во забавата на вршење на занаетчиски со сестри, пријатели, соученици, љубовник.Спецификација : Тип : помине уметност декорација Боја : како на сликите покажуваат Количини : 24 листови и 1 парче нокти датотека Пакетот вклучува : 24 Листови на лак налепници (288 парчиња целосно) 1 x Нокти датотека, Топли совети : не допре водата во рок од два часа по аплицирањето.Посочи делови вклучени, ве молиме да ги задржи подалеку од дофат на деца.Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.

Декларираните карактеристики

Type:
nail art decoration
Color:
as pictures show
Quantities:
24 sheets and 1 piece nail file
Package includes:
24 Sheets of nail polish stickers (288 pieces totally) :
1 x Nail file :
Warm tips:
Do not touch the water within two hours after applying. :
Pointed parts included, please keep away from kids. :
Manual measurement, please allow slight errors on size. :
The colors may exist slight difference due to different screens. :

Поврзани производи

【Количество】1 парови на ноќта на Вештерките крвава чорапи; Големина (LW) : 70 x 11 см / 27.5 x 4.3 инчи, секој пар �

Пакет Содржина : 1 buc нокти налепници.Исто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом,мобиле�

【Ноќта на вештерките Помине Блеска】24 мрежи ноќта на Вештерките кошмар помине уметност сјајот sequins со р

Она што ќе добиете : 9 Sheets цвеќиња дизајни пролет тема нокти налепници, секоја со големина на хартија од 4.

Секој decal е направен за да цел со највисок квалитет на машини и материјали, токму тука во убава Пацифички

DIY Помине Уметност Вкупно 32 Компјутери Пламен Нокти Налепници, мултиобоени пламен моделот кој одлично �

Боја : боја 3 D боја, лепак дизајн на ноктите налепница.Големина : 10x8cm.Карактеристики на производот : симпа

Број на Парчиња : Една Единица.Потекло : CN(Потекло).Големина : 8*10см.Предмет Тип : Налепница & Decal.Материјал :

Ние ги почитуваме и да се негува секој клиент, ако имате било какви прашања дали пред или по нарачка, ве м

????【Посебни Јавор Лисја дизајн】 Тоа е се применуваат за да се создаде забава шминка изгледа за фестивал

Пакет Содржина : 20 листови лак ленти (10 листови различни солидна боја + 10 листови различни сјајот солидна

Она што ќе добиете : Доаѓаат со неколку прозрачна целосна заврши нокти налепници во различни бои и голем

Лесен За Употреба Посебен дизајн, да се направи лак налепница полесно за жени или девојчиња да се корис�

【ПАКУВАЊЕ】 6 кутии на Божиќ нокти sequins содржат разни Божиќ елементи.Мали димензии, лесно да се носат...

[Лесна Употреба] Посебен дизајн го прави лак налепници полесно да се користи од страна на жените или дев�

За цртање линии, фини детали,цвеќиња, обрасци и др.Погоден за професионална употреба или домашна употре�

【Пакет Содржина】 : 20 листови лак ленти целосна помине обвива+ 1pc месечината форма помине уметност датот

[ Не е Лажна, Вистинска Гел ] ohora е нокти лента е сосема нов тип на ноктите кој е направен од вистински гел �

Исклучителна нокти налепници може да се користи лесно да се направи нокти повеќе убави [ Item Type ] 3 D Лепило

Исклучителна нокти налепници може да се користи лесно да се направи нокти повеќе убави.Функција 1 : наза�

Тип на производ : ноктите налепница.Материјал : налепница.Боја : како што е прикажано.Големина : 14.5*9.5 cm.Па�

✔ Трендсетер на Ноктите ПРСТ ОДГОВАРААТ на дизајнот на тимот е постојано истражување на најновите пом�

[ Не е Лажна, Вистинска Гел ] ohora е нокти лента е сосема нов тип на ноктите кој е направен од вистински гел �

❄️Снегулки Нокти Налепници : ќе добиете 5 листови снегулки нокти налепници за на доградба на акрилни но

Големина : 10.3x8cm / еез.Тип : Лепило.Материјал : Налепница.Боја : Како Што Е Прикажано.Пакување Вклучуваат : 1p

Scroll