Ново
lhl Калкулатор,Напредни Научно-Бела Цртан филм Калкулатор,12-Цифрениот Експоненцијална Логаритам,Батерија-Погон,Ученици, Научни (Боја : Сина)

lhl Калкулатор,Напредни Научно-Бела Цртан филм Калкулатор,12-Цифрениот Експоненцијална Логаритам,Батерија-Погон,Ученици,

Достапност: Залиха
DEN 1229.04

*Напредно научен калкулатор, мулти-функција за пресметување, табеларни статистика, мулти-чекор репродукција, dot matrix дисплеј, пластични копчиња. *Вклучете се НА "" копчето за да се избегне случајно допре за да избришете пресметки, и да се избегне случајно допира и отпад од електрична енергија кога машината е исклучена. *Копче-притиснете математички формат за печатење, формула текст е поудобно, удобно копчиња, зголемената површина, поубав дизајн. *Двонасочна лизгачки покрие дизајн, заштита на машина школка може да се монтажни, погоден за средно училиште на универзитетот. *Симпатична цртан филм ликовите слајд, достапен во три бои : бела, сина и розова.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Конверзии.Основни научни и тригонометриски функции.Измените, се сече, и да ги нанесете во календарот.Со�

Стабилна, стручна оценка научен калкулатор.Се најавува и antilogs.Таа има 2 линија на екранот се прикажува в�

Електронски десктоп калкулатор донесува научни големо копче дизајн, што се согласува да човековите нав

ОСТАНЕТЕ NEC во СОГЛАСНОСТ ВО БИЛО НАДЛЕЖНОСТ сега превозот со 2020 код инсталирани така што може да работ�

Голем 16 Цифра, 4 Линија LCD Дисплеј.Write View™ Екранот 422 Функции.Соларни & Батеријата 8 Привремено & 3 Може Да С�

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

Се продаваат како 1 Секој.Научен калкулатор со 10цифрен еденлиниски LCD екран.Совршен избор за општа матем

Тоа е многу погоден за домови и канцеларии, и може да се користи од страна на двете возрасни и студентите

Се продаваат како 1 Секој.Дизајниран со уникатни карактеристики за да ви овозможи да внесете повеќе од е

Scroll