Ново
Пура Оаза Ултра 3.0 Електронски Овлажнител за 50-150 Пура Смета Десктоп Humidors – Тенок, Елегантен Профил со Капак Планината Опција – Оригинал Постави и да Заборави Тоа Hum

Пура Оаза Ултра 3.0 Електронски Овлажнител за 50-150 Пура Смета Десктоп Humidors – Тенок, Елегантен Профил

Достапност: Залиха
DEN 1425.60

Ултра 3.0 е елегантен & атрактивни електронски humidification решенија од ваков вид.Дизајниран да се качи на капакот на humidor – Зема минимална простор (Вклучува силна монтажа магнет).Овластувања нагоре преку рационализација на тенки електронски лента/micro-usb конектор копче за да стандардниот USB AC адаптер – Без дупчење е потребно!.3,0 линија карактеристики зголемена Мека на Допир копчиња и 5x поголеми назад осветлена LCD екран кој прикажува влажност & температура читања, како и влажноста на воздухот во собата точка, и на вода со низок сигнали – Лесни за читање од поодамна и без отворање на humidor.Доаѓа со pretreated вода кертриџ кој користи дестилирана вода само (просечна рефил време е за 4-6 недели) – Нема неред или гужва, едноставно пополнете, snap повторно и вие сте сите во собата.На сензорот контролиран вентилатор циркулира воздухот во humidor, ова и insures дека секој дел од humidor прима еднаква дистрибуција на влага, а исто така помага да се елиминира било "musty" смрдеата од вообичаените израстоци на мртвите воздухот во пасивно влажност контролирана humidors.Пура Оаза е оригиналниот креатор на електронски/automatic овлажнител за лична пура humidors.Крајната постави и да заборави тоа пура humidification решение да се стави на леснотија.Прифаќаме никаква друга замена.На Пура Оаза Ултра 3.0 ги презема сите грижи и гужва надвор од чување и одржување на вашите скапоцени stogies.Ултра 3.0 е целосно електронски и откако подесување бара само повремени refilling (со дестилирана вода) Ултра 3.0 е најмногу елегантни и атрактивни овлажнител од ваков вид.Дизајниран да се качи на капакот на humidor – Зема минимална простор (Вклучува силна монтажа магнет) Станува збор factory set до 70% RH но може да биде поставена на точната предност.Насекаде од 40-80% (за humidor леќата и пури реставрација цели) На сензорот е постојано активен и дува од само чиста влажноста како што е потребно, а потоа се исклучува откако постави точка е постигната.Голем LCD дисплеи и влажност и температура во humidor и исто така ќе го прикажува тековниот сет точка.Тоа прецизно го следи влажност и користи тивка фан да циркулира воздухот/влажност во humidor, ова и insures дека секој дел од humidor прима еднаква дистрибуција на влага, а исто така помага да се елиминира било какви потенцијални "musty" смрдеата или мртов воздухот во humidor.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ноќ светлина режим : Овлажнител за дома обезбедува пријатна ноќ светлина кога прскање, овозможувајќи ви

Кога чистење или празнење база или тенк, да се биде внимателен за да се спречи вода од добивање внатре во

USB полнење дизајн, погоден за дом, канцеларија, автомобил, итн.Материјал : ABS+Силикони+PP.Резервоарот за во�

[Голем капацитет / smart humidification] Ултразвучно овлажнител има паметни, тивко и ефективен изглед.Тоа moisturizes с�

Нема топлина или хемикалии кои се користат 24 V ултразвучно atomizer може да обезбеди голем износ на магла...

Нанооблак студено испарување технологија рамномерно дистрибуира чисти и нежни молекулите на водата, к�

✅Лесен за употреба : Овој VR слушалки се помали отколку што се мисли, тоа не е само погодна за домашна упо�

* Noiseless humidification, постепено ноќ светлина, мултиопрема на вредноста, голема магла волумен, антисува гори, л�

Строго се произведени според стандардните барања, достоен за вашата доверба.Тивко се заштити здравјето

❤ Уникатен дизајн ❤ Тоа е совршен додаток на било каква модерна куќа, канцеларија, теретана, спа или сту

1.Обликот на овлажнител е како транспарентни како сијалица.Пакувањето вклучува некои украсни камења, и �

☛Брз humidification, навлажнувачки, парична казна и молчи, негување на еден ден на замор, стави настрана сите с�

Вграденво ниво на водата сензор, кога нивото на водата е пониска од безбедна вода ниво, моќта автоматски

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

【ЗА НАС】Од Hi Air изборот на сто илјади среќни и задоволни корисници.Елегантен изглед, простор за заштед�

[Студената магла овлажнител]200 ml вода резервоарот, големина 3.46 x 5.63 инчи, спреј 50 ml / h капацитет, два режим�

Scroll