Ново
WECDS Ултразвучно Индустриски Овлажнител Прочистувач на Воздух 22L Голем Капацитет Голема Количина на Магла за Големите Комерцијални Супермаркет, Овошје и Зеленчук, ?

WECDS Ултразвучно Индустриски Овлажнител Прочистувач на Воздух 22L Голем Капацитет Голема Количина на Магла

Достапност: Залиха
DEN 1591.20

? Користење на просторот, прецизни вода atomizer работи во исто време, опремени со голема 22 L резервоарот за вода, може да се постигне 3.5 КГ на час спреј за волумен, така што 60-150. ?За контрола на магла, на овлажнител е опремен со stepless прилагодување knob или паметен верзија на далечинскиот управувач, која може рачно да се приспособат на магла јачина на звук. ?Висока влага задржување, интегрирање на индустриски и апарати за употреба.Тоа може да биде ставен во супермаркет да придавам влогови на зеленчук и овошје. ?Имајте тивок, на овлажнител во голема соба е опремена со silencer, која е тивок.Кога машината е на работа, бучавата е 46-70db, што нема да се меша со други активности. ?Паметен уред, оваа машина има автоматска заштита на функцијата.Нивото на водата линија може да се види од надворешниот кутија.Кога машината снема доволно вода, тоа ќе се сврти на reminder (потсетник).Добредојдовте на нашата продавница, ние ќе бидеме среќни да ви обезбеди со повеќето внимателен услуга, па ако ви треба било каква помош, ве молиме да бидат слободни да контакт параметар : име на Производ : Овлажнител Материјал : ABS Облик : columnar Производ големина : 481x430x1035mm Млазницата должина : 60cm дијаметар : 10cm Humidification капацитет : 3500ml/h Бучава : 46-70db Моќност : 200 W Atomized честички : 2~5 microns резервоарот за Вода капацитет : 22 L Контрола метод : smart/механички дадената област : 90-100m2 Влажност контролира опсег : RH45-95% Влажност контрола на точноста : почвата 3%RH Додадете вода метод : додадете вода Механички 1. Додадете вода да се надополни 2.22 L голем капацитет 3. Stepless knob да се прилагоди на магла 4. Филтер за воздух уред 5. Вода недостаток и на електричната енергија за заштита 6. Доаѓа со хардвер универзална тркала 7.3500 ml/h густа магла волумен 8.6 Нуклеарна нерѓосувачки челик atomizer Smart модели : 1. Додадете вода да се надополни 2. Smart постојана влажност 3.22 L голем капацитет 4. Повремени спреј 5. Инфрацрвениот далечински управувач функција 6. Правец на ветер : јачина на вредноста на функцијата 7. Smart времето функција 8. Филтер за воздух уред 9. Вода недостаток и на електричната енергија заштита 10. Доаѓа со хардвер универзална тркала 11.3500 ml/h густа магла волумен 12.6 Нуклеарна нерѓосувачки челик atomizer пакување листа : 1 x Ултразвучно овлажнител потсетам : 1. Ако тоа е оштетени за време на транспортот или не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил и доверба нас кога ќе се реши проблемот за вас 2. Големина опис : прирачник за мерење, ќе има некоја грешка од 1-2cm во согласност со фактичката големина 3. Поради различни монитори, бои што се набљудуваат се исто така различни.Вистински производ ќе преовладува.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【Парична казна спреј】спреј во средината на atomization лист, 5µm ултрафини спреј дупки, 740 ултрагуста спреј д

Материјал : ПП, ABS, КОМПЈУТЕР, безбедно, еколошки, здрава, издржливи.Големина : 240*168 MM, тежина : 800 G, користет

√ Голем капацитет 30 L резервоарот за вода : 1 VS 10 обичните; додадете вода во исто време, треба да додадете

Evaporative humidification за површини до 600 ft2.Здрав воздух humidified да оптимален 4060%.Ладно evaporative humidification без употреба

[Голем Капацитет / Smart Humidification] Ултразвучно навлажнувачи се паметни, тивко, и ефикасен во изгледот.Тие мо

23 L ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ : во Текот 23 L поголем капацитет трае 24 часа работно време на еден врвот се пополни...

USB полнење дизајн, погоден за дом, канцеларија, автомобил, итн.Материјал : ABS+Силикони+PP.Резервоарот за во

Строго се произведени според стандардните барања, достоен за вашата доверба.Тивко се заштити здравјето

Ноќ светлина режим : Овлажнител за дома обезбедува пријатна ноќ светлина кога прскање, овозможувајќи ви

【ЗАБЕЛЕШКА】①Do не користете етерични масла,парфеми, дестилирана вода, која ќе предизвика памук брис да

Ова ДОВЕДЕ интелигентни воздух овлажнител се базира на едноставни цилиндар, дополнети со исклучителна

☛Брз humidification, навлажнувачки, парична казна и молчи, негување на еден ден на замор, стави настрана сите с

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

ПРОМЕНЛИВА БРЗИНА ПРИЛАГОДУВАЊА : Без разлика на влажност ниво што би сакале да се постигне имаме што се

Нанооблак студено испарување технологија рамномерно дистрибуира чисти и нежни молекулите на водата, к

[Голем капацитет / smart humidification] Ултразвучно овлажнител има паметни, тивко и ефективен изглед.Тоа moisturizes с

Износот на магла е толку висока што 35 ML / H, што целосно го подобрува воздухот влажност во автомобил.Со те

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Спреј не влажни десктоп, вода магла е нежна и мека, и да уживате во кожатаfriendly humidification искуство 220ml Капац

Scroll