Ново
Miayon 2 Парчиња Остри Метални Ноктот Помине Clippers Секачи Сребрен Тон,Ноктите Clippers

Miayon 2 Парчиња Остри Метални Ноктот Помине Clippers Секачи Сребрен Тон,Ноктите Clippers

Достапност: Залиха
DEN 118.80

Фан-облик : вообичаена во Shuijian, може да се поправи во квадратни, или квадратен облик.Карактеристики на производот количина : 2 парчиња големина : 2.Моден дизајн и висок квалитет на остварување на нашите производи продажба на светот.Вие само треба да ги користите погоре ноктите да се подобрат он-pruned место, нежно полиран, внимателно да се набљудува, полиран надвор од обликот што го сакате, а потоа насликани со оклоп масло да се заштити Ноктите.Тоа е добро за носење и надвор-преземање.Тоа е многу лесно да се чисти.Нашите clippers сечење на рабови се силни и остри создавање на резултатите ќе се сакаат за.Од бојата гледна точка, темна боја на жените изберете темно црвена боја, црвен грав ставете и други темни серија е посоодветен; и бела кожа привремено женски употреба светла серија или безбоен транспарентен лак ќе биде многу убава; светло-обоени лак ќе Го направи прсти се погледне дебели и тенки; розова и беж ќе омекне рака контури.Слој плус калциум база на масло, на површината на ноктите.Можете да додадете во вашиот клуч синџир.Бидете сигурни да се сфати на новороденчињата малку раце кога ноктите се намали за да се спречи децата да бидат повредени од страна на ножици кога тресење на нивните прсти.Cuting по работ на ноктите за да проверите дали плоштад или остар, ако тоа треба да се кастри во кружна лак.Речиси и да нема напор е потребен за да се намали преку thickest ноктите.Не е важно во процесот на нокти со рамна глава помине ножици, или bevel помине ножици,тоа не може да се намали премногу длабоко.Откако ќе ги намали вашите нокти, може да најдете и некои слабости.Како што се помине clippers често се длабоко,а потоа на ноктот ќе стануваат се пократки и пократки Тоа ќе влијае на изгледот на ноктите.Посочи нокти : укажа нокти поради контактните површини се мали, лесно да се скрши, и Азијците потенки, не се погодни за поправка во остар.Нанесете малку лак на врвот на ноктите совет, потоа се применува спротивно на ноктите совет.Јак, остар прецизност ножеви се трајни и лесни да се чистат.Особено за жените,не се отсечени од два агли на предните ноктите кога поправка на плоштадот ноктите.Дршката designe обезбеди сигурна потпора и оптимална контрола.Овална нокти : овална ноктите, почнувајќи од слободен раб на преглед на предниот ноктите овална, е традиционален Исток.Clippers тело и ножеви се облик и големина специјално за средување на ноктите со оптимална точност.Нашите clippers сечење на рабови се силни и остри создавање на резултатите ќе се сакаат за.Плоштад A : воопшто, плоштад ноктите да го персонализирате и води тренд, не е лесно да се скрши, повеќе професионални жени и бела јака работници.Тоа може да се користи за вашиот babys.Ако постои кал под ноктите, не го користете rasp совети или други остри нешта да се исчистат.Бебе кое не сакам ноктите може да се намали, додека тој спие или пиење млеко.Радијална нокти : Радијална ноктите пред и страни се прави, аголна места во кружна лак форма, ова изгледа многу силна форма ќе даде нежно чувство, за очигледни зглобовите, тенки прсти Клиенти, радиус може да направи се за недостатоци.Тоа не е важно.Тоа е erfect и остро да се отсечени вашите нокти.Одберете најдобар manicured ноктите време не е нарушена кога новороденото се намали, изберете за да го нахрани процес или се чека за децата да спијат.Како новороденче нокти се многу мали, тоа е тешко да се намали, па се обидуваат да се користат специјално дизајниран за родени помине clippers, внимателен да не се намали премногу длабоко, или премногу, така што нема да гребење на кожата; покрај тоа, не се намали премногу краток, така што нема да го оштети кревет.Ноктите на левата страна, потоа да помине на десната страна.Речиси и да нема напор е потребен за да се намали преку thickest ноктите.Овие клипови наменета за извонредност во квалитет и перформанси.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Професионален маникир и педикир убавина комплет, вклучувајќи рака заштита, лицето за нега и нога нега а�

ONGHAHYIS "Тоа има извонредни текстура и рака чувствуваат,извонредна ноктот clipper.чувајте ги вашите нокти и н�

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се �

Cuticle nippers усвојува хуманизирано одговара дизајни, одговара на рацете, лесно да се одржи и да работат.Чели

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се �

Димензии : 3.5 х 6.6 cm (1.4 инчен x 2.6 инчен).Класификација : Ноктите clippers, Настроената, Копче Синџир.Функција : М

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се �

УЛТРА ОСТРИ НОЖЕВИ : Нашите нокти clipper собата е направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик, што зн�

Совршен за сите видови на ноктите и го скратува, вклучувајќи мажи, жени, девојки, момчиња, пензионери, по�

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : единствена хлапак radian дизајн се вклопува во вашите нокти форма доста добро како нок

На маникир и педикир комплет доаѓа со убава и стилски заштитна маска која лесно може да се затворени или

【Исцелување камен】 Природни необработен камен е добро позната исцелување камен, кој може да го намали�

Натопете нозе за 15 минути со топла вода;не го боли повреда на ноктите.Кука двете страни на ingrown ноктот со

Оваа четка може да се користи за да се четка и чешел веѓите во форма.Ги користите за време нијансирање на

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се �

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се �

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се �

Ноктите clippers сет.Карактеристики : Крива Работ, Висока Цврстина, Отпорен На Корозија 100% Сосема Нов Висока

????????100% brand new Направен од висококвалитетни нерѓосувачки челик, има одличен анти ' рѓа функција, трајни, о

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се �

Лесно да се чисти и не е лесно да ' рѓа.Со кутија за складирање, тоа е полесно да се организираат и да се но

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се �

Ноктите тример е многу лесен и пренослив.ергономски дизајн, убав подарок за некоја личност.погодна за д�

Високо квалитетен материјал : ова помине clipper е направен од висококвалитет и многу издржливи метална да

Ноктите clippers, супер остар ноктите clippers и пети clippers, стилски и убави, една голема и една мала се лесни за у�

Поширока вилица отворање да се приспособат на подебели ноктите.Повеќе најсовремена за помалку прекини

Заврши алатки за да се исполнат различни нега потреби во секојдневниот живот 7парче нокти комплетнокти

Каи Sekimagoroku Помине Clipper сечење на ноктите непречено без burdening 360 степени Ротирачки Вртливата Функција се �

Високо квалитетен материјал : професионални помине clippers се направени од високо квалитетни нерѓосувачк�

Ноктите машина во собата може да ги намали сите нокти, чисто, да ги задржи вашите нокти и ноктите чиста и

Scroll