Ново
Нога, Рака и Ноктите Производи за Нега; Помине Подобрување Алатки; Помине и ноктот Форцепс; Помине Clippers

Нога, Рака и Ноктите Производи за Нега; Помине Подобрување Алатки; Помине и ноктот Форцепс; Помине Clippers

Достапност: Залиха
DEN 275.76

Високо квалитетен материјал : ова помине clipper е направен од високо-квалитет и многу издржливи метална да се осигура дека тоа може да го издржи тестот на времето, елегантен, добар изглед и остри, и нема да рѓа или да се прекине.Криви edge : ова помине clipper е дизајниран со криви сечилото според природната форма на ноктите за да се обезбеди точни и чисти сечење и да се избегне нагон за чешање на окото.Ергономски, лесна контрола и повеќе доверба во кастрењето.Пренослив дизајн : нишалка нокти датотека може безбедно да се користи како ноктите почиста, и приложените синџир, го прави лесно да се носат.Стави околу подобро да се чисти вашиот ноктите и да ги задржиме чиста и уредна.Лесен за користење : чистење на површината на ноктите и ги исклучите нечистотија и други дамки пред да ги користите, а Потоа го користите тешки помине clipper да се намали екстра ноктите, и, конечно, полски облик сакате со нокти датотека и прилагодување на рабовите на ноктите да ги направи мазна, така што нема да вашата кожа.Разноврсна апликација : ноктите clipper поставени се погодни за повеќе наврати, за домашна употреба, ноктите уметност, салон за убавина и сл.; Не можете да користите само поставени за да се намали вашите природни нокти и лажни нокти, но, исто така, се применува за да ги отстраните мртвите кожи, тешко пети ноктите, hangnails и ноктите кутикулите и така натаму. [материјал опис]Метал[производ перформанси]Високо квалитетен материјал : ова помине clipper е направен од високо-квалитет и многу издржливи метална да се осигура дека тоа може да го издржи тестот на времето, елегантен, добар изглед и остри, и нема да рѓа или да се прекине.Криви edge : ова помине clipper е дизајниран со криви сечилото според природната форма на ноктите за да се обезбеди точни и чисти сечење и да се избегне нагон за чешање на окото.Ергономски, лесна контрола и повеќе доверба во кастрењето.Пренослив дизајн : нишалка нокти датотека може безбедно да се користи како ноктите почиста, и приложените синџир, го прави лесно да се носат.Стави околу подобро да се чисти вашиот ноктите и да ги задржиме чиста и уредна.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ноктите clippers поставува употреба удобно ергономски облик на рачката, и криви работ следи природната фор

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се

1 Сет од 8 помине clippers : изработени од нерѓосувачки челик, големина 15.9*10.9 cm.Пакување СТП материјал, тежина

Лесно да се чисти и не е лесно да ' рѓа.Со кутија за складирање, тоа е полесно да се организираат и да се но

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : единствена хлапак radian дизајн се вклопува во вашите нокти форма доста добро како нок

????????100% brand new Направен од висококвалитетни нерѓосувачки челик, има одличен анти ' рѓа функција, трајни, о

УЛТРА ОСТРИ НОЖЕВИ : Нашите нокти clipper собата е направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик, што зн

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се

Каи Sekimagoroku Помине Clipper сечење на ноктите непречено без burdening 360 степени Ротирачки Вртливата Функција се

Ноктите машина во собата може да ги намали сите нокти, чисто, да ги задржи вашите нокти и ноктите чиста и

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се

【Исцелување камен】 Природни необработен камен е добро позната исцелување камен, кој може да го намали

Високо квалитетен материјал : ова помине clipper е направен од висококвалитет и многу издржливи метална да

Еднокопче прекинувач, копчето вклучите, притиснете за отворање, затворање и затворите, изработени од не

Ноктите тример е многу лесен и пренослив.ергономски дизајн, убав подарок за некоја личност.погодна за д

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се

Помага да се намали cuticle и мртвите кожата околу ноктите и точни ingrown ноктите и олеснување на болката.Не с

УЛТРА ОСТРИ НОЖЕВИ : Нашите нокти clipper собата е направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик, што зн

Ноктите clippers, супер остар ноктите clippers и пети clippers, стилски и убави, една голема и една мала се лесни за у

Клипинг вашите нокти е направен лесно со овие нокти clippers.На ергономски дизајн го прави тоа удобно да се

Високо квалитетен материјал : ова помине clipper е направен од висококвалитет и многу издржливи метална да

Оваа четка може да се користи за да се четка и чешел веѓите во форма.Ги користите за време нијансирање на

УЛТРА ОСТРИ НОЖЕВИ : Нашите нокти clipper собата е направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик, што зн

Димензии : 3.5 х 6.6 cm (1.4 инчен x 2.6 инчен).Класификација : Ноктите clippers, Настроената, Копче Синџир.Функција : М

Scroll