Ново
M8x 20MM Мебел Вметнете Орев Мебел Завртка во Нут Цинк Хексадецимален Штекер Вози Навој Вметнете Завртки за Дрво Асортиман на Мебел, 20pcs

M8x 20MM Мебел Вметнете Орев Мебел Завртка во Нут Цинк Хексадецимален Штекер Вози Навој Вметнете Завртки за

Достапност: Залиха
DEN 191.76

Спецификација - Внатрешната Нишка - M8x20mm, Вметнете Орев Надворешен Дијаметар-9mm; Вкупна Должина - 20mm.Апликации - Овие мебел завртка-во ореви се користат за мебел комбинација за мебел шумата како што бор, fiberboard, иверица и сл,.Употреба - Пред-вежба /вежба и големина дупка (Укажуваат на тоа дека дијаметар од дупката е 10.5 +/- 0.5 mm, должината е за 20mm), потоа користете 8мм внатрешни хексадецимален алатка да завртка во ( Хексадецимален Spanner Не е Вклучен).Совет : Ако на мебел дрво е со висока цврстина, ве молиме зголемување на завртката дупка.Материјал : Висок квалитет на цинк легура.Овие мебел завртки се носат-отпорни и многу издржливи во употреба.Стандардни внатрешни хексадецимален приклучок тип без брус и не се лизга дизајн.Пакетот вклучува 20 компјутери M8x 20mm Мебел Завртка-во Завртки за Дрво Мебел Асортиман.Anwenk 20pcs Мебел Завртки Навој Инсерти за Дрво, Мебел Дрво Асортиман M8x 20 MM Спец : Внатрешната Нишка Тип : M8x 20mm Надворешен Дијаметар : 9mm Вкупна Должина : (прибл.)20mm Внатрешни Хексадецимален : 8mm Материјал : цинк легура Хексадецимален Spanner : 8мм(не се вклучени) Количеството : 20 Пак Како да го Користите : Пред вежба/ вежба соодветна големина дупка со должина околу 20mm, тогаш завртка со внатрешна хексадецимален алатка.Совети : 1. Ние ви препорачуваме дупчење дупка со дијаметар 10.5 +/- 0.5 mm; 2. Ако дрвен материјал е со висока цврстина,зголемување на завртката дупка за завртка во вклопуваат.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Внатрешната Нишка Големина : M6; Орев Надворешен Дијаметар : 11mm / 0.43"; Должина : 13mm / 0.51"; Применливи Вежба Го

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

【 Совршен Внесува Орев Асортиман Комплет 】 Навој инсерти за дрво се користи за предвградени конектори

【МАТЕРИЈАЛ】 Направен од бакар материјал, добра топлинска спроводливост и отпорност на топлина 【АПЛИК

Изработени од месинг материјал, добра топлинска спроводливост и отпорност на топлина.Широко се Користи

Обезбедува Силна Машина Тема Во Мека Шумата.Идеален За Употреба во Бор, Иверица, Составот на Одборот, и М

Производот може да се користат да конвертирате помеѓу и инчен тема дупки, кој е лесен и брзо.Форма на вис

【База на Информации】Внатрешната нишка големина : M6, орев надворешен дијаметар : 10.5 mm, должина : 17mm...

Може да биде инсталиран со шрафцигер, навој вметнете клуч или навој вметнете моќ вози алатка.Дијаметар :

[Големини] Внатрешната Нишка Големина : 1 / 4"20; Надворешен Навој Дијаметар : 10.5 mm / 0.41"; Вкупна Висина : 15mm /

Лесен за Одржување : Навој внесува лесен за одржување, инсталирајте нишка ја вметнете во некоја штета за

Лесен и брз за употреба на жица тема внесува да конвертирате помеѓу и инчен навој дупки.Употреба на жица

【Добра конекција перформанси】Челик тема инсерти кои се користат во мали сила материјали како алумини

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, издржливи во употреба.Голем контакт област, тоа мо

ИСКЛУЧИТЕЛЕН ДИЗАЈН : Има одредени еластичност, товарот е рамномерно распоредени на секоја нишка, на те

Уникатен Надворешен Навој : Обезбедува висока затегнувачка цврстина, и на страната на главата може да ј

Овие вметнете ореви се изработени од високо количество цинк позлатен јаглероден челик за трајност и за

Обезбедува Силна Машина Тема Во Мека Шумата.Идеален За Употреба во Бор, Иверица, Составот на Одборот, и М

20 парчиња од 1 / 420 x 20 mm навој внесува + 20 парчиња од 1 / 420 x 15 mm навој внесува + 20 парчиња од 1 / 420 x 10 милиметри

✅【Димензија】 Тема големина : М8; Надворешен Дијаметар : 13mm; Вкупна Должина : 30мм ✅【Материјал】 Направен

Количината На (100) По Пакет.ATS21015, Avk Во Серија 360 Swaged Nutsert Insert, Метрички, M10x1.5 ISO5 H Тема Големина, Материјал Де

♛【Она што Ќе Добиете : 】 Во оваа внесува ореви сет, ќе добиете 120pcs 1 / 4"20, 5 / 16"18 навој ореви избрани за пол

Тема Големина : M3 / 0.12"; Име На Производ : Knurled Орев.Материјал : Месинг; Тежина : 50g.Пакет Содржина : 50(+ / 2%) x Knurl

Овие вметнете ореви се изработени од високо количество цинк позлатен јаглероден челик за трајност и за

Обезбедува Силна Машина Тема Во Мека Шумата.Идеален За Употреба во Бор, Иверица, Составот на Одборот, и М

Обезбедува Силна Машина Тема Во Мека Шумата.Идеален За Употреба во Бор, Иверица, Составот на Одборот, и М

[SIZE] Тема Кол : M3; Теренот : 0.5 mm; Вкупната Големина : 5mm x 5mm / 0.20" x 0.20"(OD*L) [МАТЕРИЈАЛ] Изработени од месинг ма

Scroll