Ново
202 Buna/NBR Нитрилна О-Прстен 90A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 50)

202 Buna/NBR Нитрилна О-Прстен 90A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 50)

Достапност: Залиха
DEN 266.88

Направени од Buna-нитрилна (исто така наречен Buna-N) за употреба со различни течности од нафтени да aliphatic јаглеводороди и има durometer (цврстина) на 90 A за отпорност на пенетрација.За употреба кај широк температура се движат од -30 степени F/-34 степени C до 250 степени F/121 степени Ц ги Исполнува Aerospace Стандард AS568 A за обезбедување на квалитетот.Изработени од Црна Buna-N, има durometer на 90 A, прстени имаат кружен пресек и може да се користи низ широк температура се движат од -40 степени F (-40 степени C) да 212 степени F (100 степени C).Прстените дојде во пластична чување наменета за организација и преносливост.Дизајниран за употреба во различни запечатување апликации, ова Buna-N О-Прстен поставете ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A за обезбедување на квалитетот.Buna-нитрилна може да има висока затегнувачка цврстина, како и триење, солза, и компресија поставите отпор.Тој е компатибилен за употреба со нафта, hexafluoroacetone (HFA), hexafluoro-2-butyne (HFB) и hydrofluorocarbon (HFC) течности, растително масло, алкохол, киселини, и aliphatic јаглеводороди.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина и атмосферски, и не треба да се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.O-прстени обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Тие се кружни во форма, со кружен пресек, и дупка во центарот, слични на doughnut.O-прстени се достапни во различни AS568 A цртичка големини, како и Метрички големини.О-прстен големина е дефинирано од страна на внатрешноста дијаметар (ID), надворешен дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ОПРСТЕН АСОРТИМАН КОМПЛЕТ BBOXkeywords : ЗЈЗMW25 G250 5275087 T476709 TF34 PE T7670489 09 FC999312 RSA3 / 16 IP ШВMW15 W250 GSW123 FSG2 J21 M4 BP FHG12 J52 XBP Ш

Направени од Viton (fluorocarbon еластомер) за употреба со различни хемикалии и горива.Круг пресек за да се обезб

Standard or Nonstandard : Стандард.Број На Модел : Дебелина 1.9x60 / 62 / 63 / 64 / 65 / 70 / 72 / 75 мм.Облик : Прстен Заптивка.Матери

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бр 1

Фунта Печат & Овозможиме, Чиста Тефлон OПрстени се многу отпорни на екстремни хемиски напади и имаат вис�

внатре дијаметар : 0.3270 внатре дијаметар толеранција : + / 0.007 надворешен дијаметар : 0.5150...

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

[Size] 55.3 mm надворешен Дијаметар, 50mm, Внатрешен Дијаметар, 2.65 mm пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Бре�

EPDM гума (етилен пропилен диен мономер гума) е еластомер која се карактеризира со широк спектар на аплика

Метрички Опрстен направен од Viton (fluorocarbon еластомер) за употреба со различни хемикалии и горива.Durometer (цвр

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

Направени од Bunaнитрилна (исто така наречен BunaN) за употреба со различни течности од нафтени да aliphatic јагл

Фунта Печат, Inc Buna NBR Oпрстени се општа намена, сулфуризлечи NSF Стандард 61 одобрени Нитрилна (BunaN) соединен�

Contoured Копија Прстен направен од Viton (fluorocarbon еластомер) за употреба со различни хемикалии и горива.Durometer (ц

【ГОЛЕМИНА】 надворешен Дијаметар : 22mm / 0.87"; Внатрешен Дијаметар : 17.2 mm / 0.68"; пресек со Дијаметар : 2.4 mm /

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Silicone.Net Тежина : 3g; Пакет Содржина : 1 x Запечатување Прстен.Главна

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

Направени од Bunaнитрилна (исто така наречен BunaN) за употреба со различни течности и јаглеводороди.Може да

Фунта Печат & Снабдување Уретан OПрстени се компатибилни со хидраулични течности, слаби киселини и бази,

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

Направен од силикон за употреба со различни хемикалии и течности.Може да се користи низ широк температу

Надворешен Дијаметар : 20mm / 0.79 инчен; Внатрешен Дијаметар : 15.2 mm / 0.6 инчен; Жица со Дијаметар : 2.4 mm / 0.09 и�

[Size] 45mm надворешен Дијаметар, 41mm Внатрешен Дијаметар, 2mm пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Брегот Ц

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

Фунта Печат, Inc NSF Стандард 61 одобрени од 70 Г Нитрилна BunaN, NBR Oпрстени се општа намена, сулфуризлечи соедин

Фунта Печат & Овозможиме, Чиста Тефлон OПрстени се многу отпорни на екстремни хемиски напади и имаат вис�

Надворешен Дијаметар : 14.2 mm / 0.56 инчен; Внатрешен Дијаметар : 10.6 mm / 0.42 инчен; Жица со Дијаметар : 1.8 mm / 0.07

Фунта Печат & Снабдување Печати имаат компресија сет на само 8 проценти по 22 часа во 392°f.Тие имаат одличе�

Фунта Печат & Снабдување Печати имаат компресија сет на само 8 проценти по 22 часа во 392°f.Тие имаат одличе�

Scroll