Ново
Движење Quilting Шаблони Meander Stipple Quilting Владетел Образец Машина Quilting Владетели за Домашна Машини (Загатка Шема)

Движење Quilting Шаблони Meander Stipple Quilting Владетел Образец Машина Quilting Владетели за Домашна Машини

Достапност: Залиха
DEN 119.76

Владетел quilting шаблони : направен од 0.15" дебела транспарентен акрил,големина 8.95"x4.53"x0.15".Добар материјал визуелизација додека quilting.Едноставно Шие Убава Ватенка : оваа бесплатна ватенка freemotion шаблони помага да се создаде слободен за движење јоргани ќе ви се љубовта.го прават дизајнот изгледа прекрасно и професионални.Лесен За Користење : Едноставно поставување meander quilting образец во место со правилната големина на машина за шиење владетел нога и го следи дефиниција за фантастичен tessellating шема.Спин meander дефиниција за 180 степени по секоја завршена помине.Погоден Со Најмногу Владетел Нога : меандрирањето владетел работи добро со било владетел нога дека може да се вклопат и ½ " патот.Меандрирањето ватенка образец за Почетници : Оваа алатка може да ви помогне да се направи quilting само во неколку часа.Не треба да се одбележи сендвич или римејк quilting грешки.Quilting шаблони за машина за quilting е дебели и цврсти Совршен материјали за шиење да се направи вашиот quilting проекти единствен со минимален напор.Нашите владетели за quilting и шиење се направи тоа навистина лесно.Сите што треба да направите е да го постави на едно место, следете ги шаблони за quilting, и го 180 степени по секоја помине.Тоа е исто толку едноставно како што!Можете да се создаде прекрасен дизајн за секој од вашите проекти дома со Meander quilting владетели и шаблони .Почетници ќе го најдете лесно да се започне да се научат и ќе го цениме радост на користење на овие шиење шаблони за quilting Материјал : Акрилик Quilting Образец Големина : 8.95"x4.53"x0.15" Пакет : 1 x шиење quilting шаблони Совет : Ако ви треба малку повеќе контрола, употреба на некои не-се лизга на зафат лента за да се спречи лизгање.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Висок Квалитет : Овие нокти печат плочи се направени на 304 нерѓосувачки украде, трајни и здрав, може да се

Ласерски Сече , Јасно 1 / 8" Акрилик со Посебни Матирано материјал за јасност на светло и темно материјал.Ш

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

ДИЈАМАНТ СЛИКАРСТВО ЦЕЛОСНА КОЛЕКЦИИ ☛ вклучувајќи ги сите алатки што ви треба за да се заврши оваа сли

Лесни, трајни и тешки.Совршен за шиење, везови, quilting, крпеница, сликарство и други DIY рачно изработени зан

ДИЈАМАНТ СЛИКАРСТВО ЦЕЛОСНА КОЛЕКЦИИ ☛ вклучувајќи ги сите алатки што ви треба за да се заврши оваа сли

[Големина и пакување] : 16 x 20 инчи (40 x 50 cm), 11 CT претходно печатени и печат везови платно, highdefinition шема, пред �

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов

Постојат 4 големини : екстра мали, мали, средни и големи овие се обновливи да се создаде повеќе маски.Лице

2 табели за цена на една!Ќе добиете 2 смета крстот бод графикони : Archibald Thorburn е Goldfinch Птица со Трн Цвет и Ста

1 DIY дијамант слика со шарени магија дијаманти, прецизност печатени платно, вежба пенкало, мала дијаман

Премиум смета крстот бод шема (конец и ткаенина не се вклучени) 201 x 186 бода; за 11" x 10" (на 18count ткаенинасе пр�

▶【Материјал】 : Сад Атмосфера Дефиниција е направена од Акрилик, Што не е лесно да се оштетат и ' рѓосано

Направени од висококвалитет акрилик, лесни и лесни за складирање.Висока отпорност, може да се чува долг�

Енциклопедија на Споено Ватенка Модели Книга Од Барбара Brackman Од Електрична Ватенка Компанија.Енциклоп�

【DIY ДИЈАМАНТ СЛИКА ЗА ЗАБАВА】 : DIY дијамант сликарство може да се доживее чувство на постигнување, да на�

【Шиење Убава Ватенка е Едноставна】Quilting шаблони за машина за quilting лесен за употреба и ви помага да се со

Висок Квалитет : Овие нокти печат плочи се направени на 304 нерѓосувачки украде, трајни и здрав, може да се

Се користи за сечење кожа модели, акрилик дефиниција е издржлива и транспарентна алатка за прецизно сеч

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Висок Квалитет : Овие нокти печат плочи се направени на 304 нерѓосувачки украде, трајни и здрав, може да се

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов

Scroll