Ново
LANTRO ЈС - Опрема Масло Пумпа, Железо 0.5 Mpa 1800r/мин. Менувачот Масло Пумпа Вметнете Тип Подмачкување Cycloid Опрема Пумпа,Стабилни Перформанси(TOP-12A)

LANTRO ЈС - Опрема Масло Пумпа, Железо 0.5 Mpa 1800r/мин. Менувачот Масло Пумпа Вметнете Тип Подмачкување Cycloid

Достапност: Залиха
DEN 1003.20

0.5 MPA Проток : 1500rpm(2.5 L/min) 1800rpm(2.9 L/min); Притисок : 0.5 Mpa; Максимална ВРТЕЖИ во минута. 2000r/мин ТОП-12 A Зафатнина : 2.5 ml/r; Проток : 1500rpm(3.7 L/min) 1800rpm(4.5 L/min); Притисок : 0.5 Mpa; Максимална ВРТЕЖИ во минута. 1800r/мин ТОП-13 A Зафатнина : 4ml/r; Проток : 1500rpm(6 L/мин) 1800rpm(7.2 L/min); Притисок : 0.5 Mpa; Максимална ВРТЕЖИ во минута. 1800r/мин Пакет Листа : 1 * Опрема Пумпа за Масло.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Апликација за Komatsu Булдожер D65 A8 D65 P7 D75 A1 D80 A18 D85 A18 Дел број : 0743271200 0743271201 0743271203 Монтирање на решетка : 72mm.Descr

СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ : Cycloid масло пумпа има добар квалитет, високо квалитетни, максималната брзина дост

Bidirectional ротација за мотори.Пумпи може да биде синџир, спојувалка или директно управувано од страна на га

Дел Број : 6736379 Апликација за : Bobcat камион.Тежина 0.8 KG,пакет должина 33.5 см,ширина 14.5 см,висина 15см.Дел Број :

Scroll