Ново
LYUN Калкулатор Калкулаторот Преносни 20 Копчиња Мултифункционален 10 Дигитални LCD Калкулатор за Наставата Студентот Сметководство Механички Копчиња Канцеларија Ка?

LYUN Калкулатор Калкулаторот Преносни 20 Копчиња Мултифункционален 10 Дигитални LCD Калкулатор за Наставата

Достапност: Залиха
DEN 455.76

Калкулатор со голем екран-дигитален дисплеј и големи броеви, лесно да се чита.Големи и чувствителни копчињата за едноставна пресметка, многу погоден за канцеларија,основното училиште, на пазарот или домашна употреба.Преносни калкулатор, голем LCD екран, јасен и лесен за читање, броеви се јасно на прв поглед.Мал и лесен, лесно да ги чувате во фиока или стави во училиште торба или briefcase за да се носат.Погоден за домашни, училишни и канцелариски употреба.Калкулаторот е наменета да се користи во многу наврати : бизнис, канцеларија, дома, основниот буџет, училиште, итн.; тоа не заземаат премногу десктоп простор, тоа е многу удобен за употреба, и на екранот исто така е многу јасен и лесен за читање, намалување на притисокот врз очите.Механички вратило тело има силно чувство на ставот на вратило телото, со јасни рака да се чувствуваат силно чувство на ставот, кои ви даваат различни fingertip допир.Батерија : 1.5 V AAA батерија (батерија, не се вклучени). [Големи копчето дизајн] калкулаторот донесува научни големо копче дизајн, што е во согласност со човечкото тело е навики и да се чувствува удобно.Тоа не заземаат премногу десктоп простор, но тоа е доволно голем да биде многу удобно да use Product : Calculator Gifts по однос : friends Type : Мултифункционален соларен џеб pocket Color класификација : розова, black Maximum екранот цифри на екранот : 10 digits Battery : 1.5 V AAA батерија (батерија, не се вклучени) Екран материјал : LCDApplicable сценарио : assisted learning Key панел материјал : plastic Digits : 10-цифрен display Button : 20-копче механички axis Weight : 100g Welcome на мојата продавница,Вашето Задоволство е Наша Цел.Ако наидат на проблеми пред или по купувањето, можете да не контактирате и нашите ќе ви одговори што е можно поскоро, во рок од 24 часа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

[Трајни]— многу удобен, може да заштедите време и да се подобри ефикасноста на работата.Мали, удобен, пра

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

СУПЕР КВАЛИТЕТ : Изработени од АБС материјал, овој производ е да се носатотпорни и долготрајни.Овој прен

12 ЦИФРИ КАЛКУЛАТОР : 12 цифри направи калкулатор повеќето корисни за големи пресметки.Погоден за бизнисм

Корнел Страница : Бела боја на слонова коска, Изгледа Појасни и Не Блескави, Добро за Пишување, Цртање, Ст

Лесно може да се прочитаат : преносни калкулатор со големи 8цифрениот LCD екран, јасно и висока видливост,

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

▶ Лизгачки заштита капак на школката може да се подели нагоре и надолу лизгачки позитивни и негативни к

Двојна моќ изберете, сончев или резервната батерија може да избере, соларни дури и може да работи како н�

Силиконски копчето, меки и удобни.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Тоа има 8битни �

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

Едноставен стил, свеж и модерен.Силиконски копчето, меки и удобни.Keychain дизајн за лесно да се носат.Тоа им

Предмет : Изградба Калкулатор; Цифри Дисплеј : 7 Нормално, 4 Дел; Длабочина : 5 / 8".Продавница Zoro за водечкит�

Направени од премиум материјал за практична употреба.Со општите компјутери способност.Мини електронск

Двојна моќ изберете, сончев или резервната батерија може да избере, соларни дури и може да работи како н�

Двојна моќ изберете, сончев или резервната батерија може да избере, соларни дури и може да работи како н�

Автоматски го пресметува subcool и superheat.Препрограмирани со 37 популарни refrigerants.Притисок прикажува во Kg / cm2,

Тоа може да се стави во џебови и торби и се користи секогаш кога ви треба.Копчињата со броеви се отпечате

Преносни : калкулаторот мерки за 9.5 x 6.5 см / 3.7 x 2.6 инчен, преносни, лесен за употреба.Свежи и убави визуелн�

Се продаваат како 1 Секој.Криви дизајн зема остар раб оф пресметките.Енергијазаштеда на соларна енергиј

【ПРЕКРАСЕН ИЗГЛЕД】Ова е една убава калкулатор.Единствена акрилик копчето е транспарентен како криста

Оваа обновена производот е тестиран и сертифициран да се погледне и да работат како нови.На refurbishing проц�

МултиФункција : Smart Калкулатор & LCD пишување таблета, 12 цифри екранот, напишете ја при пресметувањето, удо

Мека пластика тело е комфорни и издржливи.Тоа е пренослив и удобен ,може да се земе тоа да се насекаде.То�

Употреба : Совршен за студентите и училница settings ги учат основните калкулатор и математички вештини, Со�

Силиконски копчето, меки и удобни.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Тоа има 8битни �

【Калкулатор со Пишување Таблета】Овој калкулатор се комбинираат со LCD пишување на табла.Со специјалнот

Со антипропадна заптивка, тоа не е лесно да се менува за време на работата.Имаат големи тастатура, Меки к

Scroll