Ново
Дигитален Калкулатор, Мини рачен Мултифункционален Дигитален Научен Калкулатор за Средно Училиште Учениците(Сина)

Дигитален Калкулатор, Мини рачен Мултифункционален Дигитален Научен Калкулатор за Средно Училиште Учениците(Сина)

Достапност: Залиха
DEN 1310.40

Преносни калкулатор, поддржува 252 функции и може да се користи за да се пресмета напредни функции.Преносни калкулатор, поддржува 252 функции и може да се користи за да се пресмета напредни функции.Преносни калкулатор, поддржува 252 функции и може да се користи за да се пресмета напредни функции.Преносни калкулатор, поддржува 252 функции и може да се користи за да се пресмета напредни функции.Со LCD дисплеј, поддршка 10 + 2 цифри, и читање на резултати јасно во twoline display mode.Конфигурација надградба на матичната плоча, стабилни перформанси, точна пресметка на резултатите.Поддршка на повеќе репродукција функции, лесен за употреба, мали и преносливо, погоден за средно училиште учениците.Мултифункционален математика calculator, која може да помогне да се пресмета тешко математички функции, силна practicability.Функција : 1. Преносни калкулатор, поддржува 252 функции и може да се користи за да се пресмета напредни функции. 2. Со LCD дисплеј, поддршка 10 + 2 цифри, и читање на резултати јасно во twoline display mode. 3. Конфигурација надградба на матичната плоча, стабилни перформанси, точна пресметка на резултатите. 4. Поддршка на повеќе репродукција функции, лесен за употреба, мали и преносливо, погоден за средно училиште учениците. 5. Мултифункционален математика calculator, која може да помогне да се пресмета тешко математички функции, силна practicability.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Калкулатор Материјал : Пластични Тежина : Околу. 150g / 5.3 оз Батерија : 1 x Вграден Копчето Батеријата (Вклучени) Капацитет : 80 MAH 1x AG10 Батеријата Производ Големина : Прибл. 160x80x20mm / 6.3x3.1x0.8in Пакет Листа : 1 x Калкулатор 1 x Покрие Забелешка : 1.Ве молиме овозможи 0-1 носители на инчен грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2.Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Декларираните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Calculator
Material:
Plastic
Weight:
Approx. 150g / 5.3oz
Battery:
1 x Built-In Button Battery (Included)
Capacity:
80MAH 1x AG10 Battery
Product Size:
Approx. 160x80x20mm / 6.3x3.1x0.8in
Package List:
1 x Calculator :
1 x Cover :
Note:
1.Please allow 0-1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2.Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Поврзани производи

Мека пластика тело е комфорни и издржливи.Тоа е пренослив и удобен ,може да се земе тоа да се насекаде.То�

【Калкулатор со Пишување Таблета】Овој калкулатор се комбинираат со LCD пишување на табла.Со специјалнот

★2.8цифрениот LCD екран го прави лесен калкулатор лесен за употреба ★3.Не батеријата е потребно, напојува

❤ Погодно : Ергономски дизајн удобно копчето, широк тастатура со покрена копчиња и зголемена осетливос�

Калкулатор со голем екрандигитален дисплеј и големи броеви, лесно да се чита.Големи и чувствителни копч

❤ Се применуваат За : Тоа континуирано за статистика, бизнис, училиште, продавница, центар и во домашна у

СУПЕР КВАЛИТЕТ : Изработени од АБС материјал, овој производ е да се носатотпорни и долготрајни.Овој прен

【ДВОЈНА МОЌ】На двојно напојување на соларни и батеријата (вклучува една AA батерија) е она што ја прави �

Со својата собира, одзема, множи, дели, проценти, големата вкупно овој калкулатор е разноврсна природа о�

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

Двојно напојување кога природна или вештачка светлина е доволно, кога соларна енергија е доволен, тоа е

Се продаваат како 1 Секој.Удобен рачни калкулатор со заштитна мека случај.Лесно да се закачите на мека с�

Се продаваат како 1 Секој.Криви дизајн зема остар раб оф пресметките.Енергијазаштеда на соларна енергиј

Џеб големина го прави овој рачни калкулаторот може да биде лесно да се врши било каде, што ќе ви овозмож�

【ПРЕКРАСЕН ИЗГЛЕД】Ова е една убава калкулатор.Единствена акрилик копчето е транспарентен како криста

Еднорози Подароци за Девојки : Симпатична калкулатори користи транспарентен копчето со жив песок дизај

Направени од високо квалитетна ABS пластика школка и нестап пластични копчето, се повеќе издржливи.Лесен

12 ЦИФРИ КАЛКУЛАТОР : 12 цифри направи калкулатор повеќето корисни за големи пресметки.Погоден за бизнисм

"[ЛЕСЕНЗАКОРИСТЕЊЕ ДИЗАЈН] Со својот голем екран, овој калкулатор е направен за удобен и удобно секојдн�

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

Убав Изглед Сите тематските да биде злато и Црвена / црна, изгледа висока класа 10 цифри дисплеј, голем бр

Лесно може да се прочитаат : преносни калкулатор со големи 8цифрениот LCD екран, јасно и висока видливост,

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Scroll