Ново
Калкулатор Канцеларија Голем LCD Екранот 12-Цифрениот Двојна Моќ Рачни Соларни Големо Копче за Автоматско Исклучување Калкулатор (А)

Калкулатор Канцеларија Голем LCD Екранот 12-Цифрениот Двојна Моќ Рачни Соларни Големо Копче за Автоматско Исклучување

Достапност: Залиха
DEN 912.00

?12-цифрениот агол на екранот со не се лизга нозете На калкулатор има јасна 12-цифрениот агол на екранот со две не се лизга нозе, така што тоа не ќе се движат кога е во употреба.На екранот се прикажува броевите во црно на светло сива екран.Екранот tilts нагоре кон корисникот, што го прави многу јасен и лесен за читање. ?Соларна батерија двојно напојување На основните калкулаторот ја користи соларна енергија (работи само кога тоа е светла), и има батерија (не се вклучени во пакет) како резервната батерија, и има автоматско исклучување функција. ?Главни функции На калкулатор врши главната основните функции, вклучувајќи прилог (супер копче), одземање, множење, поделба и процент.МУ (означување) копче го прави многу лесно да се пресмета профит процент профит. ?Големо копче калкулаторот е копчињата се големи, и поради нивната големина, тоа не е лесно да се случајно тип на погрешен копчиња. ?За публиката Погодна за секој бизнисмен, работник, наставник, ученик или секој кој треба да се прават пресметки од време на време.Тоа е многу погоден за канцеларија, на училиште или дома или инженерство или финансиски работи.Предности на производите : Овој калкулатор е многу моќен волшебник, па може да се користи во сите видови на места.Поради неговата голема големина, тоа има тенденција да не се изгуби и може да се седи на маса или се врши со вас.Калкулаторот е здрав, но не и гломазна.Ние го препорачуваме за секој кој сака редовна дом или канцеларија калкулатор, бидејќи тоа е стилски, едноставен и сигурен.функција : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : пластични + електронски компоненти Две напојување методи : соларен/батерија Погоден за канцеларија, дома, на училиште, продавница и автомобил ранец Тежина : 0.3 кг Димензии : 170*108*15mm Функции вклучуваат : множи, дели, собира, одзема и процент Пакет Содржина : 1 калкулатор.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Калкулатори со стандардни функции се погодни за многу прилики : бизнис, финансии, статистика, семејство,

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

Преносни калкулатор, поддржува 252 функции и може да се користи за да се пресмета напредни функции.Пренос

Корнел Страница : Бела боја на слонова коска, Изгледа Појасни и Не Блескави, Добро за Пишување, Цртање, Ст

▶ Лизгачки заштита капак на школката може да се подели нагоре и надолу лизгачки позитивни и негативни к

Производ големина : 12.5*за 6,2 cm(4.9*2.4 инчен).Материјал : пластика.Трајни и лесни, убави и практични.Clear LCD дисп

СУПЕР КВАЛИТЕТ : Изработени од АБС материјал, овој производ е да се носатотпорни и долготрајни.Овој прен

Предмет : Изградба Калкулатор; Цифри Дисплеј : 7 Нормално, 4 Дел; Длабочина : 5 / 8".Продавница Zoro за водечкит

Силиконски копчето, меки и удобни.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Тоа има 8битни

【Калкулатор со Пишување Таблета】Овој калкулатор се комбинираат со LCD пишување на табла.Со специјалнот

Употреба : Совршен за студентите и училница settings ги учат основните калкулатор и математички вештини, Со

[Трајни]— многу удобен, може да заштедите време и да се подобри ефикасноста на работата.Мали, удобен, пра

Се продаваат како 1 Секој.Криви дизајн зема остар раб оф пресметките.Енергијазаштеда на соларна енергиј

Со својата собира, одзема, множи, дели, проценти, големата вкупно овој калкулатор е разноврсна природа о

✓ОПИС двојна моќ џеб големина калкулатор е одлична за назад на училиште.LCD 8цифрениот екранот е лесно н

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

Направени од високо квалитетни пластични, трајни и се отпорни.Со антилизга подлога на дното, постабилна

Убав Изглед Сите тематските да биде злато и Црвена / црна, изгледа висока класа 10 цифри дисплеј, голем бр

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Направени од високо квалитетна ABS пластика школка и нестап пластични копчето, се повеќе издржливи.Лесен

Големина на : (mm) H108 * W109 * D183.5, тежи околу 150g.Јасно око за заштита, удобно рака, може да го прилагодите екран

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Калкулатор со голем екрандигитален дисплеј и големи броеви, лесно да се чита.Големи и чувствителни копч

❤ Погодно : Ергономски дизајн удобно копчето, широк тастатура со покрена копчиња и зголемена осетливос

Scroll