Ново
12 Цифрен Екран Калкулатор, со Голем LCD Дисплеј и Чувствителни Копчето Компјутер Соларни Office Home Финансиски Учење Двојна Моќ Систем Канцелариски

12 Цифрен Екран Калкулатор, со Голем LCD Дисплеј и Чувствителни Копчето Компјутер Соларни Office Home Финансиски

Достапност: Залиха
DEN 1569.60

12 ЦИФРИ КАЛКУЛАТОР : 12 цифри направи калкулатор повеќето корисни за големи пресметки.Погоден за бизнисмен, работник, наставник, ученик или некој што треба да се направи било кој вид на пресметка од време на време.ГОЛЕМА КОПЧЕТО ДИЗАЈН : Големи пластични копчето, нов материјал, се повеќе издржливи.На калкулатори усвојување на научни голема копчето дизајн во линија со употреба на човековите навики и удобно за допир.ГОЛЕМ ЕКРАН : голем LCD екран кој јасно се покажува големиот број го прави лесен за читање од поодамна, и тоа е естетски префинета.ДВОЈНА МОЌ ДИЗАЈН : Овој калкулатор користи и сончевата енергија и на енергијата на батеријата (Батерии не се вклучени).На соларен панел, колку што можете да ги користите во осветлена средина, ќе моќност до калкулаторот темелно.РАЗНОВРСНА ЦЕЛИ : Овој калкулатор е наменета за многу прилики : бизнис, канцеларија, дома, основните буџетирање, училиште, финансии и повеќе.Користете го за да им помогне на вашите лични финансии или само брз пресметка сесија.Калкулаторот е погодна за многу прилики : бизнис канцеларијата, семејството, основниот буџет, училиште, итн.Користете го за да ви помогне со вашите лични финансии или само брз компјутерска сесија.Калкулаторот е празник подароци за деца, пријатели и семејството!Тип : Соларна office бизнис type The максималниот број на екран цифри прикажани на екранот : 12 digits Adapter батерија тип : двојна моќ supply Please забелешка : 1. Ве молиме проверете ја големината и бојата пред купување.2. Ве молиме имајте во предвид дека може да биде малку хроматските аберации поради различни монитори, ве молиме да се разбере.Калкулатори се многу корисни за повеќето пресметка на проблемите во животот и работата.Поради разновидноста на производот избори, ве молиме потврдете го на големина и боја.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви послужи во рок од 24 часа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Џеб големина го прави овој рачни калкулаторот може да биде лесно да се врши било каде, што ќе ви овозмож

Овој калкулатор не само што е совршен за канцеларија, дома, бизнис, училиште, продавница, центар секојдн

Се продаваат како 1 Секој.Криви дизајн зема остар раб оф пресметките.Енергијазаштеда на соларна енергиј

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Се продаваат како 1 Секој.Удобен рачни калкулатор со заштитна мека случај.Лесно да се закачите на мека с

Силиконски копчето, меки и удобни.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Тоа има 8битни

Корнел Страница : Бела боја на слонова коска, Изгледа Појасни и Не Блескави, Добро за Пишување, Цртање, Ст

СУПЕР КВАЛИТЕТ : Изработени од АБС материјал, овој производ е да се носатотпорни и долготрајни.Овој прен

Преносни калкулатор, поддржува 252 функции и може да се користи за да се пресмета напредни функции.Пренос

Силиконски копчето, меки и удобни.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Тоа има 8битни

▶ Лизгачки заштита капак на школката може да се подели нагоре и надолу лизгачки позитивни и негативни к

Предмет : Изградба Калкулатор; Цифри Дисплеј : 7 Нормално, 4 Дел; Длабочина : 5 / 8".Продавница Zoro за водечкит

Антилизга заптивка дизајн не е лесно да слајд.Соларна енергија снабдување дизајн 12цифрениот widescreen display,

Обезбедување на заштита на тастатура, овој калкулатор кој има голема враќа способност може да се чува с

Лесно може да се прочитаат : преносни калкулатор со големи 8цифрениот LCD екран, јасно и висока видливост,

12 цифри, една телевизија во меморија.Двоенголемина "+" и "=" копче за лесно ракување.Двојна моќ систем со а

Калкулатори со стандардни функции се погодни за многу прилики : бизнис, финансии, статистика, семејство,

ГОЛЕМ ЕКРАН : голем LCD екран кој јасно се покажува големиот број го прави лесен за читање од поодамна, и т

Квалитетот и изгледот : основна стандардниот калкулатор се направени од издржлив АБС материјал за да се

Scroll