Ново
8 Цифрен Мини Калкулатор, Лесна за Носење, со Голем LCD Дисплеј и Чувствителни Копчето за Статистика, Училиште, Дома и Бизнис Употреба, Модерен Дизајн

8 Цифрен Мини Калкулатор, Лесна за Носење, со Голем LCD Дисплеј и Чувствителни Копчето за Статистика, Училиште,

Достапност: Залиха
DEN 2109.60

Направени од високо квалитетни пластични, трајни и се отпорни.Со анти-лизга подлога на дното, постабилна за употреба.Чувствителни и Големи Копчиња : Вашата пресметка на процесот ќе биде побрзо и неспокојот со овој калкулатор е одговорно копчиња.Откако притискање на копчињата, на копчињата за брзо да се регистрирате и да се прикаже соодветната број на екран.Големите големината на копчиња ве спречува притискање на копчето во ред. 8 цифри направи калкулатор повеќето корисни за големи пресметки.Погоден за бизнисмен, работник, наставник, ученик или некој што треба да се направи било кој вид на пресметка од време на време.голем екран : Големи очи-аглеста, лесно може да се прочитаат, лесно да се носат.разноврсна цели : Овој калкулатор е наменета за многу прилики : бизнис, канцеларија, дома, основните буџетирање, училиште, финансии и повеќе.Користете го за да им помогне на вашите лични финансии или само брз пресметка сесија.Калкулаторот е погодна за многу прилики : бизнис канцеларијата, семејството, основниот буџет, училиште, итн.Користете го за да ви помогне со вашите лични финансии или само брз компјутерска сесија.Калкулаторот е празник подароци за деца, пријатели и семејството!Тип : Соларна office бизнис type The максималниот број на екран цифри прикажани на екранот : 8 digits Adapter батерија тип : двојна моќ supply Please забелешка : 1. Ве молиме проверете ја големината и бојата пред купување.2. Ве молиме имајте во предвид дека може да биде малку хроматските аберации поради различни монитори, ве молиме да се разбере.Калкулатори се многу корисни за повеќето пресметка на проблемите во животот и работата.Поради разновидноста на производот избори, ве молиме потврдете го на големина и боја.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви послужи во рок од 24 часа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Оваа обновена производот е тестиран и сертифициран да се погледне и да работат како нови.На refurbishing проц�

ГОЛЕМ ЕКРАН : голем LCD екран кој јасно се покажува големиот број го прави лесен за читање од поодамна, и т�

Се продаваат како 1 Секој.Удобен рачни калкулатор со заштитна мека случај.Лесно да се закачите на мека с�

Со својата собира, одзема, множи, дели, проценти, големата вкупно овој калкулатор е разноврсна природа о�

Се продаваат како 1 Секој.Криви дизајн зема остар раб оф пресметките.Енергијазаштеда на соларна енергиј

Корнел Страница : Бела боја на слонова коска, Изгледа Појасни и Не Блескави, Добро за Пишување, Цртање, Ст

❤ Се применуваат За : Тоа континуирано за статистика, бизнис, училиште, продавница, центар и во домашна у

▶ Лизгачки заштита капак на школката може да се подели нагоре и надолу лизгачки позитивни и негативни к

Калкулатор со голем екрандигитален дисплеј и големи броеви, лесно да се чита.Големи и чувствителни копч

Предмет : Изградба Калкулатор; Цифри Дисплеј : 7 Нормално, 4 Дел; Длабочина : 5 / 8".Продавница Zoro за водечкит�

Џеб големина го прави овој рачни калкулаторот може да биде лесно да се врши било каде, што ќе ви овозмож�

✓ОПИС двојна моќ џеб големина калкулатор е одлична за назад на училиште.LCD 8цифрениот екранот е лесно н�

● ТОА е Многу Погоден за Домови и Канцеларии, и МОЖЕ да Се Користи од страна на Двете Возрасни и Студенти

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

Направени од високо квалитетна ABS пластика школка и нестап пластични копчето, се повеќе издржливи.Лесен

Употреба : Совршен за студентите и училница settings ги учат основните калкулатор и математички вештини, Со�

Scroll