Ново
Casio 10 Основното Училиште SLR

Casio 10 Основното Училиште SLR

Достапност: Залиха
DEN 204.72

Едноставен Калкулатор.Испорака Детална : 16.2 Превозот Висина : 2.2 Превозот Ширина : 14.0 Господар Пакет Количина : 0 Општи Информации Производителот : Casio Компјутер Co., Ltd Производителот Дел Број : SL-450 TP Бренд Име : Casio Производ Модел : SL-450 Име на Производ : SL-450 Едноставен Калкулатор Тип на Производ : Едноставен Калкулатор Технички Информации Функции : Плус, проценти, плус/минус, квадратен корен се Прикаже Графички Приказ на Екран : 8 Карактер - LCD Информации за Батеријата Извор на Енергија : Соларен.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

[Трајни]— многу удобен, може да заштедите време и да се подобри ефикасноста на работата.Мали, удобен, пра

Направени од премиум материјал за практична употреба.Со општите компјутери способност.Мини електронск

Употреба : Совршен за студентите и училница settings ги учат основните калкулатор и математички вештини, Со

Мека пластика тело е комфорни и издржливи.Тоа е пренослив и удобен ,може да се земе тоа да се насекаде.То

Големина на : (mm) H108 * W109 * D183.5, тежи околу 150g.Јасно око за заштита, удобно рака, може да го прилагодите екран

Се продаваат како 1 Секој.Удобен рачни калкулатор со заштитна мека случај.Лесно да се закачите на мека с

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

12 цифри, една телевизија во меморија.Двоенголемина "+" и "=" копче за лесно ракување.Двојна моќ систем со а

Со антипропадна заптивка, тоа не е лесно да се менува за време на работата.Имаат големи тастатура, Меки к

Се продаваат како 1 Секој.Криви дизајн зема остар раб оф пресметките.Енергијазаштеда на соларна енергиј

Силиконски копчето, меки и удобни.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Тоа има 8битни

12 ЦИФРИ КАЛКУЛАТОР : 12 цифри направи калкулатор повеќето корисни за големи пресметки.Погоден за бизнисм

Овој калкулатор не само што е совршен за канцеларија, дома, бизнис, училиште, продавница, центар секојдн

Калкулатори со стандардни функции се погодни за многу прилики : бизнис, финансии, статистика, семејство,

● ТОА е Многу Погоден за Домови и Канцеларии, и МОЖЕ да Се Користи од страна на Двете Возрасни и Студенти

Обезбедување на заштита на тастатура, овој калкулатор кој има голема враќа способност може да се чува с

✓ОПИС двојна моќ џеб големина калкулатор е одлична за назад на училиште.LCD 8цифрениот екранот е лесно н

Двојно напојување кога природна или вештачка светлина е доволно, кога соларна енергија е доволен, тоа е

Се продаваат како 1 Секој.Удобен рачни калкулатор со заштитна мека случај.Лесно да се закачите на мека с

Преносни калкулатор, поддржува 252 функции и може да се користи за да се пресмета напредни функции.Пренос

Scroll