Ново
Мини Калкулатор Симпатична Биро Калкулатор, 10-Цифрен Канцеларија Калкулатор со Голем LCD Дисплеј Голема Чувствителни Копчето,Електронски Калкулатори Основните К?

Мини Калкулатор Симпатична Биро Калкулатор, 10-Цифрен Канцеларија Калкулатор со Голем LCD Дисплеј Голема Чувствителни

Достапност: Залиха
DEN 609.60

Со својата собира, одзема, множи, дели, проценти, големата вкупно овој калкулатор е разноврсна природа овозможува да се користи во многу наврати.Направени од премиум материјалот, тоа е сигурен и издржлив.Со обликот модерен дизајн, практично да се користи.Преносни и корисни.Компактна, лесна тежина и лесен за носење.Кога inputing грешка,притиснете го копчето за бришење наназад за да ја избришете малку од малку.Навалена на екранот за лесно и точни екран читање.Совршен за статистика, училиште или домашна употреба.Карактеристики на производот : Компактен и мала тежина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тоа може да се стави во џебови и торби и се користи секогаш кога ви треба.Копчињата со броеви се отпечате

Се продаваат како 1 Секој.Криви дизајн зема остар раб оф пресметките.Енергијазаштеда на соларна енергиј

Големина на : (mm) H108 * W109 * D183.5, тежи околу 150g.Јасно око за заштита, удобно рака, може да го прилагодите екран

Тоа е овој рачни калкулатор карактеристики кои се напојува од страна на двете соларни и батеријата, па т

Преносни : калкулаторот мерки за 9.5 x 6.5 см / 3.7 x 2.6 инчен, преносни, лесен за употреба.Свежи и убави визуелн�

Калкулатор со голем екрандигитален дисплеј и големи броеви, лесно да се чита.Големи и чувствителни копч

Направени од премиум материјал за практична употреба.Со општите компјутери способност.Мини електронск

Лесно може да се прочитаат : преносни калкулатор со големи 8цифрениот LCD екран, јасно и висока видливост,

Едноставен стил, свеж и модерен.Силиконски копчето, меки и удобни.Keychain дизајн за лесно да се носат.Тоа им

Предмет : Изградба Калкулатор; Цифри Дисплеј : 7 Нормално, 4 Дел; Длабочина : 5 / 8".Продавница Zoro за водечкит�

★2.8цифрениот LCD екран го прави лесен калкулатор лесен за употреба ★3.Не батеријата е потребно, напојува

"[ЛЕСЕНЗАКОРИСТЕЊЕ ДИЗАЈН] Со својот голем екран, овој калкулатор е направен за удобен и удобно секојдн�

Силиконски копчето, меки и удобни.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Тоа има 8битни �

[Трајни]— многу удобен, може да заштедите време и да се подобри ефикасноста на работата.Мали, удобен, пра

Материјал : Пластика 8 цифри калкулатор, лесен за употреба.Батерија : 1 x AG10 Копчето Батеријата(Вклучени).М

Силиконски копчето, меки и удобни.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Тоа има 8битни �

Џеб големина го прави овој рачни калкулаторот може да биде лесно да се врши било каде, што ќе ви овозмож�

Корнел Страница : Бела боја на слонова коска, Изгледа Појасни и Не Блескави, Добро за Пишување, Цртање, Ст

Оваа обновена производот е тестиран и сертифициран да се погледне и да работат како нови.На refurbishing проц�

Употреба : Совршен за студентите и училница settings ги учат основните калкулатор и математички вештини, Со�

Се продаваат како 1 Секој.Удобен рачни калкулатор со заштитна мека случај.Лесно да се закачите на мека с�

Scroll