Ново
Chadwick 3 Билјард/Островот Масло Протри Бронза

Chadwick 3 Билјард/Островот Масло Протри Бронза

Достапност: Залиха
DEN 13664.88

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .УЛ наведени.направени од метал и стакло; нафта протри бронза заврши чисто стакло сенка. 47 W X 13 D X 21 H. (1) 6 инчи (2) 12 инчен продолжување прачки вклучени. 3 светлина 100 вати медиум база сијалица препорачува; не се вклучени.Овој остров светлина се рефлектира убавината на рака-се сврте на изработка инспириран од почетокот на 20-от век, осветлување и антиквитети кои се надмина тестот на времето.Овој робустен дизајн карактеристики детали соодветни за класичен или преодни decors.Заврши во Масло Протри Бронза со јасни seedy стакло.Elk Домот е едно семејство во сопственост на домашен мебел компанија со корени во светот на традиционалните Европски осветлување.Низ годините, Elk Дома расте и еволуирале во име, дизајн стил, и нуди производ.Elk Дома е доверлив, сервис-ориентирани познат бренд за on-тренд, квалитет осветлување, мебел и décor дека е вредност управувано и добро прилагодени за задоволување на потребите на своите клиенти.ELK Група Меѓународни, со седиште во Nesquehoning, ПА, е главен дизајнер и производител на внатрешна и надворешна станбени и комерцијални осветлување тела, декоративни додатоци, ѕидни украси, килими, и мебел.Преку нашата голема дистрибутивната мрежа, ние функција како единствен извор на услуги за различни комплементарни давање категории.Нашиот прекрасен тим на меѓународни дизајнери и инженери се создаде координирање на производи со бескомпромисен детали, а истовремено обезбедувајќи секој објект е направена за да исклучително високи стандарди на квалитет, иновација и дизајн.Компанијата, основана во 1983 дистрибуира повеќе од 15.000 производи под брендовите : ELK Осветлување, Alico, камен-Темелник, Dimond Осветлување, Dimond Дома, Guild Master, Фунта, Pomeroy, Огледало Мајстори, и ELK Гостопримство.Производите се достапни во мрежата на парична казна осветлување и мебел изложбените салони, електрични трговија на големо дистрибутери, музичките продавници и специјалност дом компании низ светот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ДИЗАЈН : Совршена комбинација од метал и дрво рамки, со атрактивна индустриски рустикален стил, пијано б

Три Светлина Островот Pendant од Ballston колекција.Објектот Димензии : Должина : 6.00 инчи Висина : 10.00 инчи Ширин�

57 3 / 4" широк.Круг крошна е 6" широк x 1" висока.Секоја чаша сенка е 4" висок x 3 3 / 4" широк.Тежи 10.12 lbs.Доаѓа со дв�

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Три Светлина Островот Pendant од Ballston колекција.Објектот Димензии : Должина : 6 50 инчи Висина : 10...

【Farmhouse Стил】Карактеристики со мат црна и раканасликани белоизми потресени дрво жито заврши, dual дизајн

【ДОМОТ МИНИМАЛИСТИЧКИ СТИЛ】Оваа правоаголна лустерот интегриран со бела ткаенина сенка, злато заврши

Уникатен Дизајн : Рачно изработени стакло pendant светилка, секоја појава има 2 бои.Димензија : Абажур дијам�

Farmhouse Лустери за Јадење Соби.Увезени ???? [ИНДУСТРИСКА КУЈНА PENDANT СВЕТЛИНА] Едноставна линеарна лустерот,

Scroll