Ново
3M Магарешки Кутија Запечатување Лента 375, 72 mm x 50 m, Јасна (Пакување од 24)

3M Магарешки Кутија Запечатување Лента 375, 72 mm x 50 m, Јасна (Пакување од 24)

Достапност: Залиха
DEN 538.32

Тоа е лесно да се развивам и да се издаваат со manual (рачно) точење или 3 M-Matic Случај Sealers.На полипропилен филм поддршка е лесно да се развивам и отпорен на триење, влага и scuffing.Виски Кутија Запечатување Лента 375 карактеристики на полипропилен филм поддршка со притисок осетлив топла топи гума лепило смола.Отпорен на триење, влага, хемикалии и scuffing за долго-траен перформанси.Тоа е специјално дизајнирана за флексибилност и conformability под стрес и е идеален за e-commerce и една парцела пратки.Денес компанијата, од неговото седиште во Свети Павле, Минесота, служи за индустриски и комерцијални клиенти и потрошувачи во речиси 200 земји.На полипропилен филм поддршка е лесно да се развивам и отпорен на триење, влага и scuffing.Полипропилен поддршка со синтетички каучук лепило испорачува conformability под стрес.Општи индустриски, храна, пијалоци, медицински фармацевтски, хартија, печатење, електроника и дистрибутивни центри.Виски Кутија Запечатување Лента 375 се супериорни перформанси пакување лента која безбедно го затвора широк спектар на тешки тежина кутија материјали, вклучувајќи и рециклиран fiberboard.1 мили (79 micron) супериорни перформанси полипропилен филм за пакување лента со синтетичка гума лепило што нуди сигурност, дури и со стресот на над или под спакувани кутии.Кутија запечатување лента која може да биде прилагодено печатени да се обезбеди безбедност и/или брендирање.На 3 M бренд, низ илјадници производи, претставува конзистентност, супериорен квалитет, и вредноста. 3 M Индустриски Лепила и Ленти вклучуваат примена-специфични производи кои обезбедуваат издржливост, сила, и посебни карактеристики, како што се температура отпор и краткорочни и долгорочни заштита.Оваа лента е отпорен на триење, влага, хемикалии и scuffing за долго-траен перформанси.Супериорни перформанси пакување лента за тешки апликации на широк спектар на материјали.Виски Кутија Запечатување Лента 375 е 3.Висок раб солза и подели отпор идеален за e-commerce и една парцела пратки.Кутија запечатување лента, со силна поддршка и високи перформанси лепило која обезбедува сигурен и издржлив затворање.Од Производителот Оваа лента работи и на повеќето материјали, вклучувајќи и над спакувани и под спакувани krabičkách и оние со високо рециклираната содржина тежина до 100 кг.Лесно да се развивам и непречено издавање работи и на високо-брзински автоматски пакување линии.Тоа се придржува веднаш и постојано да повеќето површини вклучувајќи krabičkách содржат високи нивоа на рециклираната содржина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Одлично за канцеларија на животната средина.Нема повеќе бучава кога unrolling.Акрилик лепило полипропилен

✅ 24 ТРКАЛААТ ФАРМАЦЕВТ ЛЕНТА ПАКЕТ : имаме вклучени 24 различни ролни од пакување лента можете да го кори

Зелена материјали се хигиенски и здрави.Производот е растргнат надвор без да остават било остаток на ле

Обврзници веднаш до сите брановидни картон површини и создава непосредна подесуватеочигледно бонд.Екс

Зелена материјали се хигиенски и здрави.Производот е растргнат надвор без да остават било остаток на ле

Производот може да се користи поради својата долгатрајни stickiness.Производот е да се носатотпорни и затег

Димензии : 3 Инчи Широка x 110 Метри (330 Ft) Долго 2.0 Millimeter Одделение Дебелина.Лента Боја : Cleasr да Јадро.Сите пр

Брз страна на вчитување на точење.Rollon пиштол зафат фармацевт.Прилагодливи кочница за контрола на тензи

Премиум лепило : одличен квалитет силна пакување лента идеален селотејп за запечатување пакување, кути

Производот може да се користи поради својата долгатрајни stickiness.Производот е да се носатотпорни и затег

UNV30024 Карактеристики : Лента тип : Пакување Одделение : Светло Должност Направен во САД Затегнувачка цврс

Полипропилен, поддржан лента е мазна, еластична, и солзаотпорни.Полипропилен, поддржан лента е мазна, ел

Овој влажен лента може да издржи груба превозот и ракувањето, но е лесно да се отвори без сечење алатки.Т

Со силна вискозност, може да се печат вашиот кутија совршено и ефикасно за максимална издржливост.Ниско

ВИСОК КВАЛИТЕТ пвц лента се врши со синтетичка гума и лепило смола кој дава флексибилност и да им овозм

СЕТ ОД 3 БОЖИЌ ТЕМАТСКИТЕ ПРАЗНИК ЛЕНТА.Изберете од нашата 3 празнична дизајни за вашиот Одмор Подароци

СУПЕР ДЕБЕЛА & СИЛНА ПРЕВОЗОТ ЛЕНТА : Лепило стапови да се изедначи и текстура површини, особено на карто

Производот е издржлив, поради неговата дебелина, и тоа изгледа мазна и круг.Производот е лесно да се сол

Производот е лесно да се солза со силна лепливоста.Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препозн

✔【Тешки】:①Designed од страна на производителот за да се Супер Силни и АнтиРазделување, на снимката може

Лента комуницира ракување инструкции и заптивки во исто време.Притисок чувствителни печатени лента.Ја

Овие шарени запечатување ленти имаат силно лепило својства и направи пакување и затворање посилни.Цело

Се применуваат лепак, од една страна, да се формира силна лента.Заштита на животната средина, висока тем

ФЛЕКСИБИЛНОСТ Со концизен и удобен дизајн, јасно запечатување лента може да одговараат на секое место.И

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе НЕ остават оста

Леплива лента за пакување unwinds мазно и лесно; се противи разделување и кинење, се придржува веднаш и има

Scroll