Ново
CleverDelights 2 Зелени Burlap Лента За Завршена Раб - 25 Метри - Јута Burlap Ткаенина

CleverDelights 2 Зелени Burlap Лента За Завршена Раб - 25 Метри - Јута Burlap Ткаенина

Достапност: Залиха
DEN 383.76

2" зелени burlap лента за 25 метри Изработени од 100% природни јута burlap - Не се богови лента.Тесни ткаат, декоратор-квалитетна ткаенина од јута со stitched, заврши рабови за професионален изглед.Додадете рустикален се чувствуваат до вашиот дом и свадба décor, занает проекти, подароци, венци, и се поклонува.Еко-пријателски и biodegradable 2 инчен панделка - Одлична за Божиќ и празник украси.Clever Delights премиум burlap лента - Посетете ја нашата продавница за нашата целосна избор на бои и големини.Clever Delights 2" зелени burlap лента. 25 метри.Тесни ткаат природна ткаенина од јута со stitched, заврши рабови за чиста и професионален изглед.Не-жичани лента.Користете го ова 2 инчен burlap лента за да додадете рустикален изглед на вашиот дом и свадба décor, занает проекти, подароци, цветни аранжмани, декорации, празник венци и се поклонува, и многу повеќе!Направен од вистински јута burlap, не полиестер или памук-базирани faux burlap ткаенини.Премиум декоратор-квалитет, природни јута burlap - Уживајте знаејќи вашите прекрасни креации се исто така biodegradable и еко-пријателски.Бидејќи burlap е направен од јута растителни влакна, свежи јута burlap ткаенини можат да имаат благи, природни растителни мирис.За да се отстранат сите несакани мириси, најефикасен метод е на воздухот од burlap (по можност во сончева светлина) пред употреба.Ве молиме посетете ја нашата продавница да ја видите нашата целосна селекција на жичани и не-жичани burlap лента, во табови кои се движат од 1" до 6", и во разни бои.Ви благодариме за шопинг со нас!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Сатен.Елегантен двојно лице Сатен.Совршен за облека, занает, флорални, домот и декорација на hairbow додато�

Сатен.Големина : 42 mm x должина 39mm околу таму ќе 3мм грешка од страна на прирачник за мерење.Пакување : 50pcs –

МАТЕРИЈАЛ : Висок квалитет на полиестер со светла боја нишка за цврсто се ткаени,брзо бои и висока јачин�

Лента има ткаени текстура со природен изглед на бојата и дизајнот.Совршен свадба ден со чипка, organza и сат

НАЈДОБАР ЗАНАЕТ ДОДАТОК : Луѓето секогаш ќе богатство вистинската убавина и како ќе светне моментот со �

Материјал : волна почувствува ткаенина.Големина : 3 х 5 м / 1.2 во x 16.4 ft; Боја : сива.Пакет се вклучени : 1 парче

Одличен Материјал : Злато Божиќ Лента изработена од екопријателски чиста organza, исечените со флексибилни

Вратоврска добро и да останете во место.Лесно да се заврши околу нештата и да се одржи многу добро да изв

МАТЕРИЈАЛ : Висок квалитет на полиестер со светла боја нишка за цврсто се ткаени,брзо бои и висока јачин�

【Кристал Кристал Лента】 Акрилик дијамант лента се тркалаат, кој се состои од мали rhinestones на ролна пакет

Пакетот вклучува : 1 тркалаат памук twill лента лента во Лен боја на големината за : 25mm(1 инч)во широк,50m(54yard) в

Она што ќе добиете : ќе добиете 6 ролни сјајот камен grosgrain панделки во пакет, секој се тркалаат мерки за пр

2.5" Инчи од 10 Двор Гајтанот 100% Полиестер.Креативни Идеи објект #CMS2102BRN.Достапни во голем број на други бои.

Sequins.Декоративни sequins, како што се Божиќ акции, костим и други занаети,Додадете некои bling акцент на вашиот

Рачно изработени.Панделки се во природата памук, лен ткаенини со мека излитен раб.Големина : 11 / 2" инчен п

ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ и ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА.ШИРОКА ПРИМЕНА : Совршен за DIY headbands, подарок завиткувањ�

Unwired.Боја : Црвена.Големина : 5 / 8 Инчи X 100 Парчиња.Влакна Содржина : 100% Полиестер.Сатенски Пресврт Вратовр�

Виножито лента асортиман : Убава низа на панделки во различни бои, стилови и големини 30 различни насоки

Scroll