Ново
VC-97 Авто Прирачник Дигитални Multimeter Термометар Voltmeter Тестер на Отпорност на AC DC Ohm + Dual-Падина интегрирање на A/D Конвертор Систем Лесен за употреба

VC-97 Авто Прирачник Дигитални Multimeter Термометар Voltmeter Тестер на Отпорност на AC DC Ohm + Dual-Падина

Достапност: Залиха
DEN 880.80

Дизајниран за областа професионалци. 3 цифра Голем LCD Дисплеј.Со штанд, автоматско исклучување и сирена.Слаба батерија екранот индикација.Автоматско негативни поларитетот индикација. 1) со цел за областа professionals2) 3 цифра Голем LCD Display3) Со штанд, автоматско исклучување и buzzer4) слаба батерија екранот indication5) Автоматско негативни поларитетот indication6) Рачно и автоматски ranging7) Температура на мерки (-40~1000 C)8) Целосно преоптоварување protection9)Изведување на тестот like DCV,ACV,DCA,ACA,Отпор,Capacitance,Фреквенција,Температура, h FE, Должност Циклус, Triode, Diodeand Континуитет Test10) Ергономски случај со заштитни гумени holster Specifications : 1) се Прикаже : 3 цифра Голем LCD со макс читања на 39992) Мерење метод : Dual-падина интегрирање на A/D Конвертор System3) Земање мостри Стапка : приближно. 3 Пати / Second4) Опсег на Избор на Метод : Автоматски и Manual5) Поларитетот : Автоматско Негативни Поларитетот Indication6) Над опсег, индикација : "OL" display7) Оперативни Температура : 0 ~ 40 C; Оперативен Влажност :

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Одлично за кампување, фестивали, патувања и авантури Гумени душеци станот, широк и удобно.Децата спијат

[Full HD екран] HD резолуција 360*360 IPS, на екранот е појасна и ладилникот.На 1.32инчен full кружни екранот и хоризон

[Високо квалитетни материјали] Оваа електронска pedometer е направен од висок квалитет на ABS материјали, па н

Преносни патување, без товар, лесно кликнете, секогаш мајстор на вашиот вежба за обемот и планирајте ги �

1 Големина : S, M Л 2 Боја класификација : сребрена, црна 3 Стил : прашка 4 Здолниште должина : кратко здолништ�

Компатибилен со Fitbit Бесплатно, Fitbit Полнење ЧАС или Fitbit Полнење 2 фитнес wristband и одговара цврсто.Се прошир

✅【Компатибилност】Замена Бендови специјално за Поларните Поволна V види ✅【Материјал】Оваа рака за По

1 Мека и нежна текстура, удобно и добромонтирање 2 Модерен дизајн 3 Главен материјал : полиестер...

Нашата едноставна цел екран прикажување на овој pedometer е погодно за да се сфати вежби податоци во реално �

1 Не само фитнес тракер види или фитнес wristband за одење и трчање, но чекор контра и калории контра 2 Не Bluetooth

Следете QIUsujing, се најде на вашиот сопствен стил.3.Ако имате било каков проблем на нашите производи,ги спо�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Компатибилност : Замена бендови со Ро�

Huawei Бенд 3 верзија е без GPS и NFC и Не метално тело.Huawei Бенд 3 про верзија е со GPS и NFC функција и метално тело.�

Scroll