Ново
3M VHB 4611 Лента со Икони - [Пакување од 100] 1 во. (W) x 2 in. (L) Темно Сива Акрилик Лепило - Двојно Двострано Лента со Viscoelastic Цврста Пена Core

3M VHB 4611 Лента со Икони - [Пакување од 100] 1 во. (W) x 2 in. (L) Темно Сива Акрилик Лепило - Двојно Двострано

Достапност: Залиха
DEN 899.28

Температурата Отпорни : постојана врска лепило има висока температура отпор.Се отпорни на УВ светлина, влага, растворувачи, и груби хемикалии, на селотејп може да се поврзе и печат дури и во екстремни средини.Брз Собрание : ова се двострани лента гарантира мазна површина изглед и создава лесно и брзо поврзување меѓу супстрати без потреба на заковки, место завари, навртки, и течни лепила.Компатибилност : оваа фирма пена лента совршено обврзници да стакло и висока површинска енергија голи метални површини, како што се алуминиум, поцинкуван челик, и нерѓосувачки челик.На акрилна лента дизајн нуди флексибилност, поради неговата viscoelastic пена јадро.Спецификација на производот : оваа високо-поврзување на селотејп е 0.045 во.дебела и мерки 1 во. (ширина) x 2 in. (должина).Дизајниран во темно сива, сврзување лента е помешани со општа намена лепило на двете страни.Високо-поврзување на лепило, 3 M VHB 4611 Лента е специјално дизајниран за одржување на флексибилен и трајна врска помеѓу различни супстрати.Двете еднострани лента е обложена со повеќенаменски лепило на двете страни и направи отпорни на топло-ладно, и велосипедизмот температури.Со исклучителна сила, двострано лента обезбедува силна лепливоста, елиминирање на потребата за дупчење, возбудлив, или други течни лепила.Сврзување лента обично се придржува до стакло и висока површинска енергија голи метални површини, како што се алуминиум, поцинкуван челик, и нерѓосувачки челик.Пена-врз основа на акрилни лепило обезбедува кавга-бесплатно собранието, да станат погодни за употреба во сврзување на завршувањето скратува и украси во автомобилот, тешки-должност возило и опрема индустрии.VHB Лента : ова двострано лента со акрил лепило се користи во површинска монтажа апликации како сврзување на завршување скратува и украси во автомобилот, тешки-должност возило и опрема индустрии 3 M VHB Лента 4611 е 0.045 во (1.1 мили), општа намена лепило со цврста пена што има додадена функција на висока температура отпор.Брз и лесен за употреба постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост.Тоа нуди проектирање флексибилност со својата viscoelasticity и моќна способност да се поврзат со различни површини.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Издржливи, висока јачина акрилик лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неу

Поврзување на Кертриџот : полиуретан лента е обложена со силна акрилик лепило кое им помага да се пополн

Поврзување на Кертриџот : полиуретан лента е обложена со силна акрилик лепило кое им помага да се пополн

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Сунѓер, EVA.Net Тежина : 42g; Пакет Содржина : 1 x Сунѓерот Лента.Главна

Обично се користи за да прикачите жица клипови за различни површини.Висок стриже сила.Conformable пена конст

Силна лепливоста, добра задржување, UV заштита,.Исто така големи за да се поправи пластични делови, плочк

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се п

Обично се користи за внатрешни работи знак и nameplate монтажа.Висок стриже сила.Conformable пена конструкција за

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Сунѓер, EVA.Net Тежина : 56g; Пакет Содржина : 2 Buc x Сунѓерот Лента.Глав

Издржливи, висока јачина акрилик лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неу

Тоа нуди проектирање флексибилност со својата viscoelasticity и моќна способност да се поврзат со различни пов

ГАРАНЦИЈА : Сите производи што се продаваат од страна на нашиот бренд, ние ќе им даде на строги осигурува

VHB Лента : овој неконвенционален пена core лента е идеална за запечатување и поврзување на барањата во теш

Издржливи, висока јачина акрилик лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неу

Поврзување на Кертриџот : полиуретан лента е обложена со силна акрилик лепило кое им помага да се пополн

Двојно обложен полиетилен пена застаклување лента.Обложени со агресивни акрилик лепило изложени на ст

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 120g; Пакет Содржина : 5pcs x Авто Лепило Пена Лента.Гл

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се п

Поврзување на Кертриџот : полиуретан лента е обложена со силна акрилик лепило кое им помага да се пополн

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 120g; Пакет Содржина : 2 Buc x Сунѓерот Лента.Главната

Ева Пена Селотејп.Опис на производот: Ширина : 50mm Должина : 3m Дебелина : 5mm 100% Сосема Нов Објект Употребли

Црна, 0.025 во (0.64 mm), модифицирани акрилни лепило и многу conformable акрилик пена core обврзници да широк спектар

Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings и слично, може да има и не

Поврзување на Кертриџот : двоенобложена лента има отворен мобилен пена структура и може лесно да се кор

Апликации за оваа лента вклучуваат stiffener, панел, декоративни материјали и трим прилог.Во повеќето случа

Премија одделение.отворете мобилен полиуретан пена со цврста акрилик лепило.Идеален за многу затворен

Материјал : Sponge.Net Тежина : 33g; Пакет Содржина : 1 x Сунѓерот Лента.Главната Боја : Црна, Жолта; Лента Ширина :

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Сунѓер, EVA.Net Тежина : 150g; Пакет Содржина : 1 x Сунѓерот Лента.Главн

Scroll