Ново
HttKse Вода PH Вредност Дигитални Метри Писмен Тест PH Вредност Тестер на PH Вредноста Тестер Висока Прецизност Пенкало Тип Згоден Тип (Боја : Црна, Големина : 97x29x36mm)

HttKse Вода PH Вредност Дигитални Метри Писмен Тест PH Вредност Тестер на PH Вредноста Тестер Висока Прецизност

Достапност: Залиха
DEN 3304.80

Мерења во секое време : Може да се користи за да се тестира водата за пиење, базени, PH вредноста во аквариум, RO систем, бањата или хидропоника.Ова е издржлива и брз тест пенкало за рн.Инструментот се цврсти и издржливи, со екран свртени нагоре и гледаат од врвот до дното, што е погодно поле за работа.Притиснете и ЗАДРЖЕТЕ го копчето за заклучување на мерење читање за лесно снимање.Кога p H electrode е оштетен, нема потреба да фрлаат целиот тест пенкало, и electrode лесно може да се замени.Мерење на p H опсег : 0.00~14.00 Резолуција тел : 0.01 на Точноста : тел : ±0.2 Работната средина : 0℃ ~ 50° C; RH ≤ 95%Автоматска температурна компензација : 0℃ ~50℃Батерија : 3 × 1.5 V (AG13)Пакетот Вклучува : 1x на квалитетот на Водата метар(Без батерија)Забелешка : 1.Бои може да се појави малку поинаков преку веб поради компјутер слика резолуција и monitor settings.2.Постои 1-3мм разлика според упатство за мерење.За нас : Ние сме посветени на обезбедување на одржлив и добар квалитет на стоката, со цел подобрување на со континуирано слушање на клиентите барања.Вие сте добредојдени да не контактирате ако имате било какви проблеми.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

БРЗО ЧИТАЊЕ : се Посочи специјални ORP сонда помага на метар добие ултра брзи резултати.Ова е најбрза ORP ме

На Х2 тестер е дизајниран да имаат четиривоедно функција, која може да се измери PH, ORP, Х2...

МЕРЕН ОПСЕГ : 3во1 Метар мерка 0.00 ~ 19.99 ЕЗ / 0.0 ~ 199 СП / 10 ~ 19990 ппм TDS со ±2% Целосна Скала (Ф С.) Точност.КАРАКТЕ

【Преносни квалитетот на водата метар】мерење резултат на тестот пенкало е точна, лесно да се носат и ле�

1 Безжичниот сплит дизајн (мерење дел и дел се поврзуваат безжично), нема да влијае на сетилните елемент �

Голема Вода Метар : TDS е мал рачен квалитетот на водата тестер што ви кажува дали водата што ја пиете е до

PH сонда и ABS школка, корозија‑отпорни, цврсти и трајни, не е лесно да се оштети, долг животен век.Висока т�

▶КТ3088тип пенкало salinometer; Моќност : 6 V (4*1.5 VAG13 Копчето Батерии; Батерии Не се Вклучени) ▶Опсег : 0.0 да 10.0%; то

На точноста : Ова PH метар има автоматска температурна компензација функција, која може да се прилагоди с

Лесен за Ослободување на притисокот на PH Метар на вашата страна.Нурнати во и усогласени со шрафцигер ,Т�

【Широка Примена】Рачни дизајни, мали димензии, мала тежина, лесно да се носат.Широко се користат во зашт

Вграденво микропроцесори чип, со интелигентни функции на автоматска калибрација, автоматско / рачно ра�

Треба да се донесе вашиот сопствен 3 LR44 копчето батерии.Квалитетот на водата детектор со Bluetooth конекција

Дигитални ТЕЛ / TDS Метар Тоа може да се користи за мерење на p H, TDS на решение.Дигитални PH Метар Тестер На ele

TDS пенкало имаат Lock & auto исклучи функција.PH пенкало имаат функција, не треба било каков вид на screwdrivers да к�

Важни Спецификации : тел : 2.00~19.99 p H, m V : 0~±19999m V, Температура : 0~80.0℃.Функција LCD дисплеј:Симултан приказ на

LCD дигитален дисплеј,2pin челична сонда °C / °F единица може да се конвертира.Лесен за носење, брзо трчање б

Држете функција : ги Зачувува мерки за полесно читање и снимање.Автоматско исклучување функција : да се �

На PH метар е првиот избор за дома и лабораториско испитување на PH вредност.Таа е погодна за пиење вода, б�

Високо чувствителните стакло electrode, брзо мерење одговор и прецизни мерења.Лесен за употреба, свртување �

ШИРОКА УПОТРЕБА : Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс

Супер јасно дигитален дисплеј ви обезбедува со јасно прикажување на податоци во најбрз speedat прв поглед.�

Контрола Тип : / Исклучување.Мртвите Бенд : Програмабилни.Дисплеј Тип : LCD.Температурна Компензација : Autom

Голем LCD екранот се прикажува на PH вредноста, лесно да се чита во еден поглед.Водоотпорен PH метар за : вод�

На PH метар има автоматска температурна компензација функција која се прилагодува на температури на вод

Голема и јасна LCD обезбеди реално време p H и Температура на екранот.Складирање шише да се задржи p H сензо�

【ПОВЕЌЕ ФУНКЦИЈА】3 во 1 тест пенкало е мултифункционален, која може да се користи за мерење на PH вреднос

5 во 1 PH метар е најновата мултифункционални квалитетот на водата тестер развиена во 2020 година, со 5 функц

Scroll