Ново
Millipore Сигма 1.09556.0003 pH-Индикатор на Хартија со Боја Скала, pH 5.4-7.0, Посебен Индикатор, 4.8 м Тркалаат (Пакување од 3)

Millipore Сигма 1.09556.0003 pH-Индикатор на Хартија со Боја Скала, pH 5.4-7.0, Посебен Индикатор, 4.8 м Тркалаат

Достапност: Залиха
DEN 1750.32

Прехранбената, фармацевтската и хемиската индустрија.Процесот на вода и отпадна вода анализа.Производство и контрола на квалитетот.p H-индикатор трудови од Millipore Сигма се направени од високо-квалитет филтер хартија која е импрегнирана со индикатор или мешани-индикатор решенија.Тие се обезбедени во ролни и добро заштитени од надворешни влијанија, како што се влага, светлина, како и киселини и алкални гасови.На овој начин тие се добро прилагодени за долгорочно складирање.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тестирање Опсег : 0.55.0 Прецизност; Големина : 55mmx9mm / 2"x0.35" (L*W).p H Боја Шема Интервали : 0.5, 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0,

ЗАДОВОЛСТВО : Можете да добиете живот замена гаранција и пријателски услуги на клиентите.Ние сакаме да

Идеален за површината на примерокот.Овозможува swabbing на е тешко да се постигне места.Лесен за ракување с

Лесен За Употреба Измешајте неколку капки на p H reagent течност со водата, примерокот и да се споредат со бо

Потопи тест хартија во вода за 2 секунди, нека седат во воздухот, за околу 60 секунди, а потоа да одговара н

Пакет Димензии : 4.064 cms (L) x 4.826 cms (W) x 10.16 cms (H).Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1.

【ИНСТРУКЦИИ】 PH 114 Полн Спектар на Тест Ленти,На тест ленти боја промени мора да бидат заменети со p H ска

Hydrion Бафер Chemvelopes се достапни во следните p H вредности : [2.0][3.0][4.0][5.0][6.0][6.4][6.86][7.0][7.4][8.0][9.0][9.18][10.0][11.0][12.0].Секо

Мерење на p H Опсег : 0.0 14.0 p H Резолуција : 0.1 p H Точност : ±0.1 p H (20°C), ±0.2 p H Оперативен Температура : 0 50°C (32 122

Scroll