Ново
Алатка Alement Канадски Нерѓосувачки Челик 14cm Прави Изолација Eyelash Пинцети М-PK14-8001

Алатка Alement Канадски Нерѓосувачки Челик 14cm Прави Изолација Eyelash Пинцети М-PK14-8001

Достапност: Залиха
DEN 172.80

Вклучуваат Совет Капи и Случајот за Заштита на Tweezer.Направени со Хируршки, Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик.Поентата е Екстремни Фино и Прецизно и да се Затвори Целосно.Обезбедува Добра Контрола, Лесно да ги Собереш било каков вид на Трепките.Tweezer е Доволно Долго за Професија Eyelash Проширување.Модел Бр. - М-PK12-8001 Tweezer Тип - Директно изолирани tweezer Length - 140mm Weight - 18g Material - Нерѓосувачки steel Made - Канада Алатка Alement е high-end eyelash tweezer серија направени од страна на нас, БНП убавина снабдување.Алатка Alement Tweezer е посветена да обезбеди најдобар квалитет помош на пинцета.На производи се направени од страна на многу-најдобри материјали од Јапонија и Канада.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Мала тежина, така да не предизвика рака замор.Ноктите Пинцети со Силиконски Притискање на Главата за 3 D

Прецизност Eyelash Продолжување Пинцети : направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик.Лесни за употр

Направена За Мажи Tweezer Коса Дупка Шема Не ' Рѓосувачки Челик.Направени Во Не ' Рѓосувачки Челик.НАЈДОБРИТ

Коса Совет Пинцети од QVS, еден од водечките глобални убавина експерти 100% Од Нерѓосувачки Челик.Бонус Мик

ГАРАНТИРА ПОЈАСНИ, НЕСПОКОЈОТ УБАВА КОЖА – се Каже збогум на досаден скитници влакната со овие ПРЕЦИЗН

Удобен Зафат Нашите tweezer има чудни совет и е дизајниран да перница прстите како што кубат вашиот пат до

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ Овие тестови одделение пинцети кои ќе ви трае долго време и ефикасно да се извади н

ГАРАНТИРА ПОЈАСНИ, НЕСПОКОЈОТ УБАВА КОЖА – се Каже збогум на досаден скитници влакната со овие ПРЕЦИЗН

Piergiacomi 2 A SA пинцети со рамен и заоблени совети.Должина 120 (mm), 4 3 / 4" (").Аустенитно Нерѓосувачки Челик.Antimagnetic

Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик што е совршен за користење во автоклав.Карактеристи

Нашата помош на пинцета се изработени со највисок квалитет, од Нерѓосувачки Челик, како на ASTM стандард и

【Материјал】 Керамички Совети направени од керамички материјали со немагнетни површината 【Отпорни на

Глава & Месо Тело Пинцети Прстен Лемење Jewelers Менгеме На Назад Алатка.Оваа Алатка Може Да Се Одржи Settings И S

Кажете збогум на ingrown косите и велат здраво на помазна кожа со нашите прецизност веѓата пинцети за мажит

Удобна Рачка : ABS справи со е фино мелен, раката се чувствува мазна и удобно и одговара на обликот на рака.

Кажете збогум на сите ваши неуредна лицето коса.Нема повеќе неуредна веѓа, splinter, eyelash и други фацијални в

Мултиза Употреба : TRISBRO tweezer сет содржи 4 различни аглеста совети, од чудни помош на пинцета да се укажа по

8" Долго Во Целина.Ќе Се Одржи Рамен Објекти.Фино Направена.За Деликатна Работа.ЈАСТРЕБ 8" Челик Пинцети

100% сосема нов и висок квалитет.Meterial : Нерѓосувачки.Големина : 11x1.5x2mm.Пакет содржи : 1 x помош на пинцета.Лес

Направени од издржлив и здрав нерѓосувачки челик материјал, многу сигурни и практични.Мали димензии и м

ГАРАНТИРА ПОЈАСНИ, НЕСПОКОЈОТ УБАВА КОЖА – се Каже збогум на досаден скитници влакната со овие ПРЕЦИЗН

Ергономски Дизајниран и Боја изгледа убаво.Stainles челик прави и криви главата помош на пинцета.Погоден за

【ТАПИСЕРИИ ИЗРАБОТКА】Криви tweezer е направен од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, со висока густи

Материјал : не ' рѓосувачки челик.Големина : L * W : 9cm * 1.5 cm.Се користи за да се отстрани непотребни лицето /

Целокупната задебелена дизајн на пинцети има силен отпор на притисок и носат.и нерѓосувачки челик насл

La Vie En LT7 B 4 Парчиња Различни Пинцети, вклучувајќи класична совет, коса совет, посочи совет и укажакоса со

Scroll