Ново
HOLOSUN HS507K-X2 Класичен Мулти Reticle, Црвена Точка Поглед (Црна)

HOLOSUN HS507K-X2 Класичен Мулти Reticle, Црвена Точка Поглед (Црна)

Достапност: Залиха
DEN 169.20

ОПРЕМАТА ВКЛУЧУВА : HS507 K-X2 Класичен Мулти Reticle Црвена Точка Поглед во Црно, мулти алатка, леќа крпа, и прирачник за корисникот.Дополнителни функции вклучуваат Тресат Буден, Повеќе Reticle Систем, Multilayer Рефлексивни Стакло и CCW IP67 Водоотпорен.ДОЛГО траење на БАТЕРИЈАТА : Карактеристики вклучува СУПЕР LED висок капацитет литиум батерија за напојување на влакна со до 50.000 часа на батеријата.Со долго траење на батеријата век, тоа го прави овој совршен поглед да се носат на долг лов treks.МУЛТИ-ОБЛОЖЕНИ ЛЕЌИ на камерата : Holosun е оптика се произведени со користење оптичко стакло со multilayer облоги се применува за да се олесни максимална светлина пренос и отпорност на абење, додека намалување на отсјај.Се ТРЕСАТ БУДЕН ТЕХНОЛОГИЈА : Опрема shuts LED поглед на исклучување време на периоди на ниски движење.Кога покажувачот е под сонцето ќе имаат светла reticle, кога ќе се движите во затворен простор тоа автоматски ќе се префрлат на ниско услови.Сопствен кориснички програмабилни.LOCK MODE : Ова оптички има Заклучување на Владата дека го спречува ненамерното копчето притиска додека ману е holstered и несакани пристап батеријата послужавник, дозволувајќи им на операторот за да го смените батеријата, без отстранување на влакна од огнено оружје.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Доаѓа со монтажа плоча кој го заменува заден поглед dovetail на Sig P226, P2022 и, исто така, стандарден picatinny плани

Ласерска бранова Должина : 532 nm, Излезна Моќност : Помалку од 5 m W.Високо видливи во секоја животна средина

ОСВЕТЛЕНОСТ : Карактеристики 400 Лумен фенерче и 5m W врв, 620670nm, Класа 3Р видливи зелени ласерски што е во со

Scroll