Ново
САД Запечатување ФДУ Силикони Цевки - Јасно - 1/4 ID x 3/8 OD x 2 ft. Долго

САД Запечатување ФДУ Силикони Цевки - Јасно - 1/4 ID x 3/8 OD x 2 ft. Долго

Достапност: Залиха
DEN 77.28

Материјал : Силикон, Засилување : None.Одделение : Стандард.Цврстина : Мека (60 A - 80 A).Наведнуваат Радиус : 1".Лекување Метод : Platinum Излечи.Оваа Силикони е многу флексибилен и да ги исполнува ФДУ стандарди за употреба со вода, храна и пијалоци.Тоа често се користи во преработка на храна, воздух и вода трансфер, и пиварите и дестилерии.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Материјал : Тефлон PTFE, Засилување : None.Одделение : Храна.Цврстина : Тешко (45 D+).Наведнуваат Радиус : 1".Лекув�

тоа е совршена замена 100% сосема нов.Заедничките апликации се за прочистување вода, вода регулатори, мра�

Материјал : Пресече флексибилни храна одделение силиконски цевки,боја : Проѕирна; Внатрешните Кол (ID) : 10�

Големина : 6.4x9.4mm(I D x O.Г.); Должина : 1m / 3.3 ft.Боја : Јасно, Температурата на работа : 76°F до +428°F; Цврстина : 65 Сте

Апликации вклучуваат : Апарати, Пијалоци, Компјутер Производство, Deionized Вода Трансфер, Стоматолошки, Удв

1 / 2" ID x 9 / 16" OD пресече флексибилни силикони цевки.Висок квалитет, флексибилни силикони соединение во сог

【ДИМЕНЗИИ】 Сооднос 2 : 1;Дијаметар : 0.6 mm / 0.02 инчен;Должина : 5m / 16.4 Ft;поле на примена (mm) : 0.75~0.9;Боја : Бела...

Име на производ : Пневматски Воздух СТП Црево; Материјал : Полиуретан (СТП).Димензии : Дијаметар : 4mm / 0.157";

3мм ID x 4mm OD x 6.6 ft.Висока Температура на Корозија отпорни на Топлина до 200℃.Отпорност на корозија во Можно

1 / 2" ID x 9 / 16" OD пресече флексибилни силикони цевки.Висок квалитет, флексибилни силикони.Флексибилни цевк�

Нови биобазирани формулација ги доставува истите одлични перформанси.Извонредна хемиска отпорност.Бр�

Surethane полиуретан притисок цевка погоден за компримиран воздух и одбраната течности и хемикалии со пови�

Материјал : Силикон, Засилување : Полиестер Плетенка.Одделение : Храна.Цврстина : Мека (60 A 80 A).Наведнуваа�

Јасност (проѕирен) : да.Боја : транспарентна.Должина на pack (нозе краток) : 500 Лабораторија цевки.Намалување

Опис на производот : Овој производ може да се користи за туш кабина чешми, лабораториски механичко поврз

Нови биобазирани формулација ги доставува истите одлични перформанси.Извонредна хемиска отпорност.Бр�

Материјал : ПВЦ, Засилување : Челик Жица.Одделение : Храна.Цврстина : Мека (60 A 80 A).Наведнуваат Радиус : 30мм.

Големина : 9mm x 12mm(I D x O.Г.); Должина : 2m / 6.6 ft.Температурата на работа : 76°F до +428°F; Цврстина : 65 Степен.Силикон�

Surethane полиуретан притисок цевка погоден за компримиран воздух и одбраната течности и хемикалии со пови�

Материјал : ПВЦ (polyvinyl хлорид, и невкусна храна одделение).ПВЦ цевка големина : внатре дијаметар : 1 / 4" ID 3 / 8

Surethane полиуретан притисок цевка погоден за компримиран воздух и одбраната течности и хемикалии со пови�

Scroll