Ново
АТП Surethane Полиуретан Пластични Цевки, Црна, 1/2 ID x 3/4 OD, на 100 метри Должина

АТП Surethane Полиуретан Пластични Цевки, Црна, 1/2 ID x 3/4 OD, на 100 метри Должина

Достапност: Залиха
DEN 4119.60

Surethane полиуретан притисок цевка погоден за компримиран воздух и одбраната течности и хемикалии со повисоки работни притисоци.Тоа е етер-based за да обезбеди одлична hydrolysis, нафта и ладно отпор.Тоа е силен и флексибилен и нуди чувствувате kink отпор во споредба со други цевки.Носат отпорни и полесни во тежина од било гумени црева.Идеален за употреба со притисни-за-поврзете фитинзи, barb-видот и компресија фитинзи за едноставна инсталација.АТП Surethane NSF 51 полиуретан притисок цевка погоден за компримиран воздух и одбраната течности и хемикалии со повисоки работни притисоци додека сеуште ја чувате мекоста и еластичноста.Овој производ е значаен исчекор напред во цевки технологија.Зголемениот притисок оценка е постигнато преку напредок во материјал технологија.АТП Surethane NSF 51 полиуретан (ПУР) Брегот На 98 цевки се изработени од најквалитетни суровини и материјали кои се достапни.Тоа е етер-based за да обезбеди одлична hydrolysis, нафта и ладно отпор.АТП Surethane NSF 51 е силна и флексибилен и нуди чувствувате kink отпор во споредба со други цевки.Тоа е 5 до 10 пати повеќе отпорни на абење и полесни во тежина од било гумени црева.АТП Surethane NSF 51 цевки има надворешен дијаметар направени за да се исклучително тесни tolerances.Тоа е идеален за употреба со притисни-за-поврзете фитинзи, како и barb-видот и компресија фитинзи за едноставна инсталација. 140 psi работен притисок во 70 степени Ф Ro HS согласност.Применливи за пневматски алатки, пневматски цевки, вакуум, лаборатории, роботика, автоматиката, инструментација, земјоделството, смазка линии, сликарство системи, храна и пијалоци.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Јасност (проѕирен) : да.Боја : транспарентна.Должина на pack (нозе краток) : 500 Лабораторија цевки.Намалување

Материјал : ПВЦ, Засилување : Челик Жица.Одделение : Храна.Цврстина : Мека (60 A 80 A).Наведнуваат Радиус : 30мм.

Име на производ : Пневматски Воздух СТП Црево; Материјал : Полиуретан (СТП).Димензии : Дијаметар : 4mm / 0.157";

Опис на производот : Овој производ може да се користи за туш кабина чешми, лабораториски механичко поврз

1 / 2" ID x 9 / 16" OD пресече флексибилни силикони цевки.Висок квалитет, флексибилни силикони.Флексибилни цевк�

Заварување spatter, пламен, масло, УВ, kink и абразија resistants.Обичај сврзување и обичај спирала на располагање.�

Апликации вклучуваат : Апарати, Пијалоци, Компјутер Производство, Deionized Вода Трансфер, Стоматолошки, Удв

Материјал : Тефлон PTFE, Засилување : None.Одделение : Храна.Цврстина : Тешко (45 D+).Наведнуваат Радиус : 1".Лекув�

1 / 2" ID x 9 / 16" OD пресече флексибилни силикони цевки.Висок квалитет, флексибилни силикони соединение во сог

3мм ID x 4mm OD x 6.6 ft.Висока Температура на Корозија отпорни на Топлина до 200℃.Отпорност на корозија во Можно

Материјал : Силикон, Засилување : Полиестер Плетенка.Одделение : Храна.Цврстина : Мека (60 A 80 A).Наведнуваа�

Surethane полиуретан притисок цевка погоден за компримиран воздух и одбраната течности и хемикалии со пови�

Нови биобазирани формулација ги доставува истите одлични перформанси.Извонредна хемиска отпорност.Бр�

Големина : 6.4x9.4mm(I D x O.Г.); Должина : 1m / 3.3 ft.Боја : Јасно, Температурата на работа : 76°F до +428°F; Цврстина : 65 Сте

【ДИМЕНЗИИ】 Сооднос 2 : 1;Дијаметар : 0.6 mm / 0.02 инчен;Должина : 5m / 16.4 Ft;поле на примена (mm) : 0.75~0.9;Боја : Бела...

Големина : 9mm x 12mm(I D x O.Г.); Должина : 2m / 6.6 ft.Температурата на работа : 76°F до +428°F; Цврстина : 65 Степен.Силикон�

Surethane полиуретан притисок цевка погоден за компримиран воздух и одбраната течности и хемикалии со пови�

тоа е совршена замена 100% сосема нов.Заедничките апликации се за прочистување вода, вода регулатори, мра�

Материјал : ПВЦ (polyvinyl хлорид, и невкусна храна одделение).ПВЦ цевка големина : внатре дијаметар : 1 / 4" ID 3 / 8

Материјал : Пресече флексибилни храна одделение силиконски цевки,боја : Проѕирна; Внатрешните Кол (ID) : 10�

Нови биобазирани формулација ги доставува истите одлични перформанси.Извонредна хемиска отпорност.Бр�

Scroll