Ново
Auniwaig Indexable Десен Агол Крај Милиони Носителот 1 Флејта 300R C10-11-100 Мелење Машина Арбор за APMT1135PDER Јаглероден Челик Внесува Обработка Челик Делови со T8 1pcs

Auniwaig Indexable Десен Агол Крај Милиони Носителот 1 Флејта 300R C10-11-100 Мелење Машина Арбор за APMT1135PDER

Достапност: Залиха
DEN 465.60

【Параметар】-месо тело со Дијаметар : 10мм/0.39 инчен;Сечење Дијаметар : 11mm/0.43 инчен;вкупна должина : 100mm/3.94 инчен;. 【Материјал】-Јаглероден Челик;Electroplated;изработена од јаглероден челик, издржливи и отпорни на топлина. 【Предност】-го Намалува сечење сили Максимална цврстина;Electroplated челик тело; Чип чистење ефект овозможува зголемена маса гасови Висок Позитивен сечење геометрија. 【Специјален Дизајн】-Број на Флејта : 1 T;Секоја машина врежани со сечење дијаметри, сечење агли, и insert number (внеси број на месо тело. 【Широк Апликации】-Погоден за повеќето лице мелничката апликации.Го намалува треперењето на долго overhang апликации.Auniwaig Indexable Крајот Mills Package Содржина : 1pcs x Indexable Крајот Mills1pcs x T8 Wrench Description : 1.Го намалува сечење сили Максимална цврстина.Electroplated челик body2.Чип чистење ефект овозможува зголемена маса гасови Висок Позитивен сечење geometry3.Погоден за повеќето лице мелничката апликации.Го намалува треперењето на долго overhang апликации.Спецификација : Број на Флејта : 1 Shank Дијаметар : 10мм/0.39 inch Cutting Дијаметар : 11mm/0.43 inch Overall должина : 100mm/3.94 inch Screw Големина : М2.5x6 Wrench Големина : T8 Material : Јаглероден Челик,Electroplated Insert Големина : APMT1135 PDERNote : ве Молиме имајте во предвид : инсталиран со инсерти но инсерти не се вклучени.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Четири flute топката крајот мелници се дизајнирани за мелење на радиус дното слотови филети и посебни кон

Погоден за општа намена и обработка на појачани и високоод легиран челик, хромникел челик, челик леење, m

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

WIDIA 6144210 Општа Намена Sc Крајот Мелница Серија I3 S Инчен Крајот Мелница 0.1250 Инчен Кол, 0.3750 Инчен Max Длабочин

Име на производ : Крајот Мелница;Материјал : ХСС.Сечење Дијаметар : 9mm / 0.35";Сечење на Длабочина : 27mm / 1.06".М

Име на производ : Директно ударна дупка Крајот Мелница;Дизајн : 3 Flute.Материјал : ХСС;Боја : Сива.Сечење Диј

1pc Волфрам Солидна Карбид Заострените Топката Носот Крајот Мелница Рутер Битови Cnc Коси Топката Носот End

Асиметрични променлива Хеликс дизајн.Променлива flute проред.Висок квалитет супстрат.Контролирани микро

Stub должината се зголемува силата на алатката, што го прави помалку веројатно да се пробие во работното п

Повеќе Flute Endmill Еден Крај Долго Премија Кобалт Челик.Мелница Дијаметар : 1 / 2 месо тело со Дијаметар : 1 / 2

Цена За : Секоја Должина на Сечење : 4" Одделение : Општа Намена Листа Број : 490 Предмет : Плоштадот Крајот М

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Roughingзавршувањето на крајот мелници имаат чипкршење сечење на рабови кои се отстрани материјал во помал

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Повеќе Flute Endmill Еден Крај Долго Премија Кобалт Челик.Мелница Дијаметар : 1 1 / 4 месо тело со Дијаметар : 1 1

Минијатурни крајот мелници создаде сложени намалувања потребни за прецизност индустрии.Две флејта пон

2 Flute дизајн го прави овие идеален за plung сечење кога чип отстранување не е проблем^Високи перформанси за

Производ Димензии : Φ3*Д3*50 L4 F (mm).Сечење Кол : 3ММ ..месо тело Кол : 3ММ ..вкупна Должина : 50 MM ..Бројот на флејта

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

60степен хеликс обезбедува зголемена сечење акција во споредба со крајот мелници со пониски хеликс агли

Roughing крајот мелници имаат чипкршење сечење на рабови кои се отстрани материјал во помалку време отколк

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Метрички Големина Кол.4 mm Алуминиум Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница Uncoated Work Материјал Цврстина :

[4 Флејта Крајот Мелница] : и совршено работа на аглите, големи acity за чип отстранување, подобрување на раб

5 flute дизајн обезбедува исклучителна сечење способност во многу тешко да се машина легури оваа алатка не

Погоден за обработка на челик, прекалени до Rockwell цврстина C45 Четири флејта се произведе подобар финиш од

Scroll