Ново
Auniwaig 10мм Директно месо тело Крајот Мелница Машина, 4-Flute Крајот Милиони Делчиња,ХСС-АЛ Спирала Битови, Круг месо тело Мелничката Алатка за Сечење за Нерѓосувачки Чел

Auniwaig 10мм Директно месо тело Крајот Мелница Машина, 4-Flute Крајот Милиони Делчиња,ХСС-АЛ Спирала Битови,

Достапност: Залиха
DEN 251.76

【Големина】- Директно месо тело Крајот Мелница Машина; Сечење Дијаметар : 10мм / 0.39-инчен; месо тело со Дијаметар : 10мм / 0.39-инчен; Сечење Должина : 22mm / 0.87-инчен; вкупна Должина : 72mm / 2.83-инчен; Број на Флејта : 4. 【Материјал】- Мелење Машина е направен од висок квалитет на ХСС-АЛ, остар и издржливи, со висок виткање на корозија и абразија отпор. 【Предност】- Со доволно flexural сила и отпорност на абење, кои обезбедуваат висока ефикасноста на работата.Остри сечење на работ, мелничката, дупка и плоча на работ, на чиста површина, уредни, не баговите. 【Апликација】- Крај милиони битови се погодни за страна мелничката, на крајот мелничката, заврши обработка, итн.Се применуваат на јаглероден челик, мека легиран челик, умре челик, алатка челик, од леано железо, титаниум, алуминиум, итн. 【Забелешка】- ве Молиме да ја прилагодите брзината, храна и сечење на длабочина според реалните сечење услови.Auniwaig 4 Флејта Директно Месо Тело Опис : 1.Целосно термички обработено месо тело и орган за издржливост.Анти провизиите дизајн обезбедува безбедно инсталација.Дното чистење рутер малку е со висока цврстина, долг живот и резултира со убаво завршувањето на вуди парчиња по сечење. 2.На месо тело има нерамна контакт марки или жлебови кога стегање.Тоа значи дека не е лизгање и стегачот поклопец дупка промени.Треба веднаш да се замени стегачот се покрие со цел да се избегнат несреќи. 3.Бидете сигурни да се користи правото големина на менгеме покрие за да се избегне вибрации или скршени месо тело да се направи малку летаат надвор.Секогаш чувајте го рутер битови чисти, и треба да се додаде машина масло да се спречи rusting.Никогаш не се промени формата на малку.Спецификација : Материјал : ХСС-ALHardness : HRC65-68 Сечење длабочина : 22mm/0.87 инчен Дијаметар на Сечење : 10мм/0.39 инчен месо тело со дијаметар : 10мм/0.39 инчен Вкупна Должина : 72mm/2.83 инчен Пакет Содржина : 1 X Директно месо тело Крајот Мелница Машина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Погоден за обработка на челик, прекалени до Rockwell цврстина C45 Четири флејта се произведе подобар финиш од

Погоден за општа намена и обработка на појачани и високоод легиран челик, хромникел челик, челик леење, m

Roughing крајот мелници имаат чипкршење сечење на рабови кои се отстрани материјал во помалку време отколк

Погоден за општа намена и обработка на повеќето од средна цврстина материјали, вклучувајќи и челик и же

Две Flute Т15 Кобалт Endmill Една Крај.Мелница Дијаметар : 1 1 / 4 Месо Тело Со Дијаметар : 1 1 / 4 Flute Должина : 1 5 / 8 В

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Четири flute топката крајот мелници се дизајнирани за мелење на радиус дното слотови филети и посебни кон

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

5 flute дизајн обезбедува исклучителна сечење способност во многу тешко да се машина легури оваа алатка не

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Долгодолжина на крајот мелници имаат подолг сечење на рабови од стандарднитедолжина на крајот мелници

[4 Флејта Крајот Мелница] : и совршено работа на аглите, големи acity за чип отстранување, подобрување на раб

Име на производ : Крајот Мелници Машина;Материјал : ХССAL.Боја : Сива;Сечење Дијаметар : 3мм / 0.1".Сечење на

Производ Димензии : Φ3*Д3*50 L4 F (mm).Сечење Кол : 3ММ ..месо тело Кол : 3ММ ..вкупна Должина : 50 MM ..Бројот на флејта

WIDIA 6144210 Општа Намена Sc Крајот Мелница Серија I3 S Инчен Крајот Мелница 0.1250 Инчен Кол, 0.3750 Инчен Max Длабочин

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

1pc Волфрам Солидна Карбид Заострените Топката Носот Крајот Мелница Рутер Битови Cnc Коси Топката Носот End

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Две Flute Кобалт Endmill Еден крајот Премиум Кобалт Челик.Мелница Дијаметар : 1 1 / 8 Месо Тело Со Дијаметар Од :

Име на производ : Крајот Мелница;Дизајн : Прави месо тело , 4 Flutes.Материјал : ХССАЛ;месо тело со Дијаметар :

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Scroll