Ново
ОТВОРИ-НИ FRIGATE TRV 150DS Целата Куќа Топлина и Обновување на Енергијата Вентилатор

ОТВОРИ-НИ FRIGATE TRV 150DS Целата Куќа Топлина и Обновување на Енергијата Вентилатор

Достапност: Залиха
DEN 5645.04

Ефикасна енергија-решение за заштеда.Мулти-Зона ефикасно за обновување на вентилација.Enhanced излез капацитет.Предности на HRV и ERV во една единица.Тивко работење.Frigate TRV 150ds вкупно обновување вентилатор е комплетен целата куќа вентилација систем дизајниран за да се донесе континуирано снабдување на свеж воздух во куќата додека исцрпувачки еднаква количина на загаден воздух.Уникатна комбинација на алуминиум и enthalpy јадра attains најдобар топлина и обновување на енергијата efficiency.By замена на основни можете да ги менувате trv150ds во HRV или ERV единици : има два алуминиум јадра во HRV 150ds единица резултати во исклучително ефикасен топлина за обновување.Има два enthalpy јадра во ERV 150ds единица произведува и топлина и влага трансфер.Челик куќиште е покриен со висок квалитет на multilayer алуминиум и цинк легура за спречување корозија.Обвивка се опремени со прекинувач за да го вклучите вентилатор исклучен кога услугата панел е отворен.За заштита на топлина за обновување на јадрото, на antifreeze електронски систем за заштита се применува.Тоа се префрла на снабдување фан off според температурата прилагодувањата на сензорот.Топло екстракт воздух defrosts на HRV јадрото, тогаш понудата фан вклучи и вентилатор продолжува работат под номинална услови.На вентилатор е опремен со понудата и издувните центрифугални вентилатори со назад склони ножеви и вграден во термички прегревање заштита со автоматско рестартирање.Електрични мотори и impellers се динамички избалансирани во два авиони.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Scroll