Ново
Аполон 620F Серија Леано Железо Врата Вентил, Класа 250, Не-Зголемувањето на Матични, 2-1/2 Flanged

Аполон 620F Серија Леано Железо Врата Вентил, Класа 250, Не-Зголемувањето на Матични, 2-1/2 Flanged

Достапност: Залиха
DEN 17405.52

Не-зголемувањето на матични останува фиксиран во место кога вратата е крева или спушта за ниска царинење употреба.За обезбедување на квалитет, оваа класа 250 вентил ги исполнува Производители Стандардизација Општество (MSS) СП-70 стандарди и Американското Општество на Механичките Инженери (ASME) Б.На леано железо изградба, им била заклучена хаубата, и чисто оптоварување портата обезбеди compressive сила и отпорност на абење и актерите-бронза седиште прстени опремување на тоа за поголем притисок апликации и да помогне да се спротивстави на корозија и ерозија со текот на времето.Class е стандард во врска со толеранцијата, изградба, димензија, и дебелината на ѕидот, но тоа не е директно мерење на максимален работен притисок.Оваа порта вентил е полна порта за намали триењето; неговиот внатрешен дијаметар е иста како и на внатрешен дијаметар на цевката се поврзува за да се овозможи максимална оперативни ефикасност.Фрлија-бронза монтирани седиште прстени и врати за заштита на седиште е отпорен на ерозија и корозија.Вентил е максимален притисок е 500 фунти на квадратен инч (мерач) (psig) за ладно работен притисок (CWP) и 250 psig за пареа работен притисок (SWP), и има температура опсег од -20 степени F до 406 степени Ф Тоа има flanged завршување на конекции на двете страни за bolting да компатибилен Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI), 250 и 300-lb.Flanged завршување на конекции за bolting да компатибилен големина цевка фланши.Тие се дизајнирани за да блокирате или дозвола проток, како на вибрациите и силата на протокот постојано паѓа а делумно се намали портата може да го оштети портата и седишта.Портата вентили за контрола на проток во системот на цевки со кревање на портата надвор од патот на пареа, течности или гасови.Кога е затворена, портата и своите седишта форма тесни planar плафонски површини, идеален за линеарни течен проток.Да се приспособат на различни текови и притисок барања, гејтс дојде во четири вида : цврсти оптоварување (соодветни за речиси сите течни услуга), флексибилни оптоварување (соодветни за пареа услуга), сплит оптоварување (соодветни за нормална температура, не-кондензирање гас и течни услуга, вклучително и корозивни услуга), и паралелно диск (соодветни за висок и низок притисок апликации). 500 фунти на квадратен инч (мерач) (psig) за ладно работен притисок (CWP) и 250 psig за пареа работен притисок (SWP).Оваа класа 250 Аполон Вентил 620 F серија леано железо врата вентил фрлија-бронза седиште прстени и flanged завршување на конекции за bolting да цевка фланши.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Не зголемувањето на матични.Леано железо се справи.Темп 32°320°F Земја на потекло : сад.Кован месинг тело / b

Моќност : Прирачник.Број на модел : DN15 20 25 32 40 50 Standard or Nonstandard : Стандард.Температура на Медиумите : Нормалн�

Изработена од јаглероден челик за затегнувачка цврстина и цврстина.Зголемувањето на матични со внатре�

Моќност : Прирачник.Број на модел : DN15 20 25 32 40 50 Standard or Nonstandard : Стандард.Температура на Медиумите : Нормалн�

Внатрешната течност патот на вентил тело е директно преку која им овозможува на течност да се движат во

Направен од висок квалитет на месинг материјал, оваа порта вентил е цврсти и издржливи.Внатрешната течн

Цена За : Секој Вентил Max.Течност Темп : 140 Степени F Хаубата Стил : Зезнав Печат Материјал : Bunan Max.Ладно Раб�

Scroll