Ново
Соларни Пост Светла Отворено, Водоотпорен Ограда Пост Соларни Светилки, 2 Пакет Соларни Пост Капа Светла за Ограда Градина Палубата Патио Декорација, која Одговара

Соларни Пост Светла Отворено, Водоотпорен Ограда Пост Соларни Светилки, 2 Пакет Соларни Пост Капа Светла за

Достапност: Залиха
DEN 479.76

☀【 Соларни Пост Светлата на Отворено-Уникатен Спирала Дизајн】сончевиот пост светилки направени од hight квалитетни пластични и светла со 10 Lumens, соларни пост капа светла има единствен спирала дизајн кој е совршен за надворешна декорација, оградата пост соларни светилки може да ги покрива целосно 4x4 дрвени столбови(3.5"x3.5" вистинска големина) или над 5.6x5.6 пост рамна површина. ☀【Водоотпорен IP44 Дизајн】оградата пост соларни светилки, може да работи нормално под секакви временски услови, не се грижи за дожд, снег, мраз, или лапавица. ☀【 Соларни Пост Капа Светла Отворено】сончевиот пост капа светла има ефикасна соларни панели, напојуван со соларна, обвинет во целосна и директна сончева светлина за 6 часа, светла автоматски да го светлото вклучено во мрак и исклучување на зората.Направете вашиот двор топла и шарени!. ☀【 Лесно да се Инсталира】Овој сончев пост капа светлина не бара никакви жици и е во целост одржување- - - - слободно, само треба да се завртки со навртки да го поправам во оградата/post/сите дрвени рамна површина. ☀【 Светлина вашиот Пост и да го Градина】отворено соларни пост светла совршен за патеката, палуби, patios, огради, walkway, тротоарот, мислења, околу вашиот патио или тремот.Исто така, може исто така да избере да се качи на отворено маси и други рамни површини.Обезбедување на безбедност декорација искуство на вашиот пат, градина, тремот или двор.Лумен : 10 lumens.Светла Боја : топло бела.Температура на бојата : 3000k.Батерија : 1*АА Ni Mh батерија.Соодветна Големина : 4x4 дрвени столбови или над 5.6x5.6 пост рамна површина.Пакување Листа : 2 соларни пост капа светла + 4 завртки со пластични жлебови + 4 бели завртки + 4 мали црни завртки.Единствена спирала дизајн на изгледот на сончевата светлина обезбедува совршена декорација за вашиот двор, Automaticlly Светло од Мрак до Утро.Совршен за вас двор градина пат ограда патио пост скалите базен.Даде вашата градина домот и мирен амбиент во текот на ноќта, светлината вашиот живот цело време.Долг Работен Век : Висок квалитет на соларни панели обезбеди долгорочна осветлување.Прекрасна Спирална Дизајн : светилка нијанси се убави piral декоративни со hight transmittance.Лесен за Инсталација : Нема збунувачки жици,без вентил,лесно да го инсталирате,погоден за DIY инсталација.Водоотпорен IP44 : сончевата пост светла може да издржи екстремната топлина, downpour и снег.Можете да го користите на било отворено средина.Ве молам, инсталирајте сончевиот пост светла во место каде соларен панел може да се добие директна сончева светлина.Ве молиме целосно полнење на соларни пост светлината под сончева светлина за 12 часа пред првата употреба.Сончевиот пост светла се дизајнирани да обезбедат мрак-да-зората на перформансите кога неговата батерија добива целосно наполнета во текот на денот, на интегриран photocell сензор може да детектира светлина и автоматски ќе се вклучи во мрак и исклучување откако сонцето доаѓа до.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

СОЛАРНИ ПОСТ СВЕТЛИНА Целосно автоматски photosensitive дизајн, ефективна IP44 водоотпорни и отпорни на топлин

На ретро индустриски стил на традиционални класични отворено уникатен водоотпорен столб пост фенер, ел

Брзо се Инсталира : Нема жици или кабли.Идеален за области каде конвенционалните електрични набавка не

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Оваа Традиционална класична колумна предните светла комбинира стилски стил со модерна личност стил, ја

Обликот Исклучителна:Уникатен фенер изглед со вода стакло абажур носи удобно и нежна светлина ефект, о

19 1 / 2" висок x 9" широк x 8" длабоко.Тежи 9.68 lbs.Користи четири максимум 60 вати candelabra светилки база (не е вклуче

ðŸŒ" ¢. Соларен погон светла, до 6 часа, автоматски го вклучите светлото на зајдисонце за 810 часа, автоматс

★Материјал и дизајн : алуминиум светилка тело, стакло абажур, едноставен дизајн, нека немирниот ум и се

Обликот Исклучителна:Топло осветлување создаде шарм на старите времиња.Карактеристика :Antirust и водоо

Материјал : Умрефрлија алуминиум светилка тело + стакло.Умрефрлија алуминиум светилка тело, направени о

Умрефрлија алуминиумски материјал,светилка сопственикот е направен од умрефрлија алуминиумски матери

Обликот Исклучителна:Добри перформанси во практичност и естетика.Карактеристика :Antirust и водоотпорен

Отворено столб фенер светилка усвојува алуминиум,антикорозија, анти ' рѓа, долг животен век, склопот на

4 единици вкупно.бела.соларни.светлина 4x4 пост.Veranda 4 во.x 4 во.Бела пластика плоштадот соларен панел пост к

Обликот Исклучителна:Удобен и убава, тоа може да се покаже на животната средина и да ви донесе добро чу

Пост светилка ги исполнува ЕУ CE и НИ УЛ стандарди, безбедно и издржливи.тоа може да го одликува вашата га

????【Мрак за да се Зора Photocell Сензор】Опремен со најсовремени photocell сензор, нашата надворешна пост светла

★Светилка тип : E27 ; минималната моќ е 1 W и максимална моќност е 60 W.Ниска потрошувачка на енергија не е са

СОЛАРНИ ПОСТ СВЕТЛИНА Целосно автоматски photosensitive дизајн, ефективна IP44 водоотпорни и отпорни на топлин

DABMAR ОСВЕТЛУВАЊЕ GM1301 SLED16БFR Даниела Пост Светлина Тела w / Матирано Стакло 16 Вати LED Светилка 85265 Volts, Црна.К

【Дизајниран Со LED Кул Светлина】 Кој е многу побезбеден за деца очи и заштеда на енергија во потрошувачк

Пакување Ние Сме Сериозни и Ќе се Заштити Пакување во Сите Аспекти, Ако Имате Било какви Проблеми со Ква

????【МОДЕРНА ПОСТ СВЕТИЛКА】Ова отворено поле светилка во комбинација со современа и индустриска елемен

●Водоотпорен&АнтиКорозија Овој Пост Светлина е дизајниран за употреба на отворено, IP65 одделение водоо

{Пост Светла Дизајн} : Современите Индустриски стил на пост столб светилки со елегантен дизајн создава п

Светилка карактеристики : отворено водоотпорен, рѓадоказ и молњадоказ.Запечатени светилка тело дизајн,

Умрефрлија алуминиум легура светилка сопственикот, полиран, правобложени, и раканасликани високитемпе

✔️【Модерна Desigh】Ова отворено пост фенер има освежување модерен шарм.Тоа го користи цврст метал структ

Scroll