Ново
Сиките Господ Гуру, Гуру Nanak Dev Ji со Ekumkar симбол седи надвор gurudwara, На Сиките Религиозно сликарство постер со рамка, мора да се за Сиките семејниот дом / канцеларија / С?

Сиките Господ Гуру, Гуру Nanak Dev Ji со Ekumkar симбол седи надвор gurudwara, На Сиките Религиозно сликарство

Достапност: Залиха
DEN 852.00

Сиките Господ Гуру, Гуру Nanak Dev Ji со Ekumkar симбол седи надвор gurudwara, На Сиките Религиозно сликарство постер со рамка, мора да се за Сиките семејниот дом / канцеларија / Сиките Верски/ Gurudwara и Подарок.Гуру Nanak (15 ноември 1469 – 22 септември 1539) е основач на религија на Sikhism и првите десет Сиките Гуруа.Сики веруваат дека сите следни Гуруа поседува Гуру Nanak е божественоста и верски орган.Оваа врамен постер мора да за многу Сиките Религиозно Семејство и за Дома / Office / Подарок и други Сиките Религиозна намена.Поголемиот дел од времето се чува залихите со FBA, Во случај на објектот не е достапна со FBA, Ние брод директно од Индиската преку Fed Ex / DHL курир со транзит време од 3 до 5 работни дена.Гуру Nanak Dev, еден од најмоќните и познатиот верски гуруа обожавани од страна на луѓе во целиот свет.Тој проповедаше изедначување на луѓето и да живее чесно со добра волја.Неговите учења се концентрира на моралниот кодекс на љубов, простување, помагање на другите, љубов, задоволство, внатрешен мир, и за посветеност на Бога, и гуру.Техника и материјал на слики биле навистина се користи за да додадете совршенство и убавина на античкиот Индискиот слики.Дома декоративни цртежи од Занаетите Продавница користат таписерии изработка прави да изгледа смирувачки и се беспрекорно во техники.Овие беспрекорна божествена сликарство постери ќе ја напушти некој очарован.Вашиот оркестарот ќе го носи на еден софистициран и образован изгледа кога украсена со оваа впечатлива постер кој dev ji.Тоа е добро познат sculptural симбол во Индија и популарно се користи како симбол на просперитет и богатство.Богата и сложена, овој компактен состав е, исто така, светли, шарени, и breathtakingly убава.Првиот Сиките Господ е добронамерност и возвишеност е светски познатиот.Donning неговото сликарство во нашиот дом или место на обожувањето е познат да се донесе духовна енергија на нас и на нашите најблиски.Таквата слика на ѕидот на вашиот дом сигурно ќе даде многу богат изглед на вашиот дом и исто така служи како кралски kinki објект на вашите блиски и драги оние на прилики како куќа затоплување функција, брак), birthday (роденден.Овој стилски и шарени парче на уметноста да ги красат ѕидовите е дефинитивно лекување на љубители на уметноста.Не пропуштајте ја оваа ексклузивна Гуру Nanak дело!Купи денес и искуство на духовна космички екстатично визија на Гуру Dev Ji.Нашата визија е да се шири на оваа традиционална форма на уметност на секој дом.Внимание на детали имаме истури е видлив во секој удар и пигменти на дело!Нека ни донесе Господ Сиките Гуру благослови во нашите домови и места за богослужба.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Нов Магнет Солидна Тиково Дрво Црн Бор Орев Виси Свитоци Ѕид Уметност Фото Рамка Семејство Платно Слика

Баба Длабоко Singh со Други Десет гуру Надвор Amritsar Храмот На Сиките Сликарство Постер со Рамка за Сиките С�

МАТЕРИЈАЛ : Изработени од црна алуминиум метал 12 од 18 постер рамка со plexiglass пред тоа му дава јасен поглед

Господ Shrinath Постер во Дрво Занает Рамка, Индиски Ракотворби Верски Занаети.Големина на Рамка : Висина :

A4 сертификат рамка, нестакло предни (perspex) 10мм пластични калапи во сребрена ефект.Брзо вчитување пролет �

Доаѓа со 060 Plexi Стакло, брановидни поддршка и жица виси сет за монтирање на ѕид!.Изработени од Дрво оваа е

ДИЗАЈН : Уникатен постер специјално дизајниран за Вас ТВ Шоу Џо фанови.ДЕКОРАТИВНИ ЅИД : единствена магн

Божицата Durga Постер Сликарство во Дрво Занает Рамка Уметнички Занаетчиски Ракотворби.Големина на Рамка

Господ Radha Кришна Стои во Лотос Цвет s врховниот сакана.Со Кришна, Radha е признаено како Врховна Божица, за

ДИЗАЈН : Уникатен постер специјално дизајниран за Вас ТВ Шоу Бек фанови.ДЕКОРАТИВНИ ЅИД : единствена маг

И ве молиме, изберете ја количината исто како и сликата квантитет.(бидете сигурни дека вашата слика со 3cm

Оваа рамка ќе се одржи 27x41 фотографија, постер, огледало, слика или документ.Цврсто Дрво Рамка со Залепен

Слика рамки доаѓа со сите виси хардвер (вертикална и хоризонтална ) Целосно Инсталиран.Доаѓа со се што е

Lakshmi Хинди Верски Туширање пари, Индиски Хинду Верски Постер сликата со рамка.Lakshmi е Хинду божица на бога

Слика рамки доаѓа со сите виси хардвер (вертикална и хоризонтална ) Целосно Инсталиран.Доаѓа со се што е

Доаѓа со Редовни Стакло, брановидни поддршка и sawtooth закачалка за монтирање на ѕид!.Изработени од Дрво о�

Доаѓа со Редовни Plexi Стакло и Жица Виси Сет за монтирање на ѕид!.Изработени од Дрво оваа една од еден вид

Господ Дете Кришна Јадење, Уживајќи ги ставиме нашите најдобри напори за да се прикаже различни домот н�

Се продаваат во собата на 10 Картонот подлога спречува постери од доделување.Вклучува ѕид монтирање на к

Доаѓа со 060 Plexi Стакло, брановидни поддршка и жица виси сет за монтирање на ѕид!.Изработени од Дрво оваа е

Доаѓа со Styrene и Жица Виси Сет за монтирање на ѕид!.Изработени од Дрво оваа една од еден вид обичај слика р

Scroll