Ново
Прилагодливи Potentiometer, Еден Круг Potentiometer, Висока Точност Еден Круг се Претвори Жица Potentiometer, Спирала Wx112(050) 4.7 к Моќност 5w, за Дома Индустриски

Прилагодливи Potentiometer, Еден Круг Potentiometer, Висока Точност Еден Круг се Претвори Жица Potentiometer,

Достапност: Залиха
DEN 184.56

1.100% Сосема Нов И Врвен Квалитет. 2.Лесно Да Се Инсталира - Plug And Play. 3.Прилагодување На Напон (Вклучувајќи Dc Напон И Јачина На Напон) И Струја. 4.Стабилизирање На Вашиот Напон. 5.Еден Круг Прилагодливи Отпорник.Спецификации : Состојба : 100% сосема нов клучни Зборови : WX112(050) Модел : WX112 Тип на : слободен круг Употреба : Обични Материјал : Жица ликвидација Перформанси : Моќ Отпор на вредноста метод : Ротари Отпор : 4.7 К Моќ : 5 W Отпор промена на режимот : X тип (директно тип) Отпор толеранција : ±5 (%) Пакет се вклучени : 1*Еден Круг Potentiometer.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Боја : 500 OHM.Предмет тип : Прекинувачи.Гаранција : 0 Број на модел : ЗА Vishay spectrol 534 Тип на прекинувач : Knob switch.О

Врвот на вредноста тип и kurled окното за лесно да работат во faily користите време.Погоден за мултимедија, ја

Врвот на вредноста тип и kurled окното за лесно да работат во faily користите време.Погоден за мултимедија, ја

1 Модел : 3296 W1102, Отпор Вредност : 1 K Ohm, Отпор ниво : + / 5% 2.Rotate ,линеарна промена и Боја : Сина ;Терминали Mumber : 3

Врвот на вредноста тип и kurled окното за лесно да работат во faily користите време.Погоден за мултимедија, ја

30 PCS / МНОГУ RM063 102 1 K ohm Вертикална Сино Бела Прилагодливи Отпорник WH061 Multiturn Тример Potentiometer РМ063...

Модел : WH148;Еден potentiometer, линеарна се прошири на отпор.Отпор Вредност : 10 K ohm Толеранција : + / 20%.,Завртка Тем

Тип : Potentiometer.Модел : LA42 DWQ 22 Монтажа дупка со дијаметар : 22 mm / 0.87".Материјал : Синтетички Мембрана.Боја : Цр

【Димензии】 Модел : RV24 YN20 S B503; Номинална моќност : 2 W; Pin Број : 3; Отпор Материјал : Јаглерод Филм; Рачка мат

Модел : WH148 B10 K Ohm.Вредноста Тип : топ прилагодување; Тип на : слободен линеарна (Тип Б); Карактеристики : knurle

10 PCS / Многу 3296 W 502 Multiturn Тример Potentiometer 5 K ohm Висока Прецизност 3296 Променлива Отпорник+10 Pcs / многу 10 PCS / Мног

【Висок Квалитет】 : 10k potentiometer сите направени од метал и јаглерод филм многу постабилна и издржливи.Пина

20 PCS / МНОГУ 3362 P1105 LF 3362 P 105 1 M ohm 1 MR Trimpot Тример Potentiometer Променлива Potentiometers 3362 Нови 20 PCS / МНОГУ 3362 P1105 LF 3362 P 105 1

【Име на производ】AUKENIEN 1 K500 K Ohm WH148 Potentiometer Асортиман Комплет 【Информации за производот】WH148 линеарна ро�

Potentiometer единица за употреба со NEMA тип 12 и тип 3 куќишта 500 V AC / DC напон, 2 w, 500 ohms.За употреба во влажни и мрсн�

ABB МТ Серија несветат 2 W potentiometer има 10 k Ohm отпор.Бренд Име|ABB#MFR Дел Број|MT110 B#UPC|804325445542#UNSPSC|41113633#Item|Potentiometer#Ти

Набавувач : Bourns Дел No : 3252 W1101 LF Ro HS : Да HTS : 8533408050 COO : CR ECCN : EAR99 : 25 Монтажа : Преку Дупка Бројот на Врти : 25(Elec) с

Потекло : CN(Потекло).Сертификација : CCC.Предмет тип : Прекинувачи.Гаранција : 60 D.Тип на прекинувач : Knob switch.�

Dltmysh.Контролира брзината на DCмотор со прилагодување на пулс ширина модулација.Погоден за низок напон и �

Врвот на вредноста тип и kurled окното за лесно да работат во faily користите време.Погоден за мултимедија, ја

Тип на прекинувач : Knob switch.Max.Оперативен Напон : 300v.Номинална Моќност : +70 0.5 W,+125 текови.Број на модел : 3362 P110

Боја : сина(6.35 mm).Предмет тип : Прекинувачи.Гаранција : 60d.Тип на прекинувач : Knob switch.Сертификација : CCC.Изгл�

Име на производ : Potentiometer;Отпор Вредност : 5 K ohm;Прилагодување Тип : Врвот на Вредноста.Тип на : слободен Ли�

Dltmysh.Контролира брзината на DCмотор со прилагодување на пулс ширина модулација.Погоден за низок напон и �

Scroll