Ново
Рачно изработени Сапун Одлуки Комплет Материјали, DIY Топи & Прелива Сапун Одлуки за Полнење за Возрасни: Вклучува 2lbs Сапун База, Сушени Цвеќиња, Пигмент, со Силиконс?

Рачно изработени Сапун Одлуки Комплет Материјали, DIY Топи & Прелива Сапун Одлуки за Полнење за Возрасни: Вклучува

Достапност: Залиха
DEN 959.76

♥ Сапун Изработка на Материјали во Еден Комплет : DIY Комплет вклучува сè што ви треба да направите вашиот сопствен сапун.Кутија вклучува : 2lbs Органски Сапун База, 4 силиконски калапи, природни материјали(исушени цвеќиња & розова сол), 2 мерење чаши (250ml & 500ml), пигменти, силициум шпатула, пакување кеси & цвет налепници, наставата. ♥Кожата Безбедно Сапун База & Пигменти : Нашата сапун база е направен со природни состојки и вистински течни козјо млеко, органски шеј путер и глицерин, кој е природен мирис, противалергиски, biodegradable.На пигменти се кожата безбедно може да се додаде на сапун база. ♥Правење на Вашиот Сопствен Органски Сапун : Ние нудиме две различни сапун одлуки колекции кои може да изберете што сакате.Секој комплет има 4 различни силиконски калапи дека може да прави 8 прилично сапун барови за време.Вие исто така може да ги красат површината со природни суви цвеќиња (лаванда, роза, marigold) и розова сол. ♥Совршен Роденден & Божиќ Подарок : Оваа симпатична рачно изработени сапун за полнење е одличен подарок за бабата/мајка/пријатели/девојки кои е изработката ентузијасти.Вие исто така може да се препродава овие рачно изработени органски сапун барови со лесно ставете ги во тек со обвивка и цвет налепници. ♥Забава и Лесен за Полнење за Сите Возрасти : Ние дизајниравме оваа почетници за полнење да се вклучуваат се што ќе треба да почнат да прават свој прекрасен сапун креации.Тоа е смешно и лесно да се започне со семејството следејќи ги инструкциите. • КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВА •. 1* 2 LBS Сапун База (шеј путер+глицерин/козјо млеко +глицерин). 3* 0.35 fl мл Течност Бои (taro виолетова, amaranth зајдисонце, жолта). 3* Исушени цвеќиња(лаванда, роза, marigold). 1*Розова сол. 4* Со Силиконски Калап. 2* Мерење на Чаши (250ml & 500ml). 1* Силикон Мешајќи Се Држи. 1* Цвет Налепница. 1*Настава.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

УВЕРЕНИЕ ГЛУТЕНFREE КОШЕР Колоидното Овес Бања Прав ги Задржува Сите Кожата Исцелување Придобивките од

Scroll