Ново
Watts 27P-12 Поли Легура PEX Тест Приклучок 3/4-Инчен Barb Ниско-Води

Watts 27P-12 Поли Легура PEX Тест Приклучок 3/4-Инчен Barb Ниско-Води

Достапност: Залиха
DEN 335.76

3/4-Инчен Barb Поли PEX Тест Приклучок.Поли-Алуминиумски елементи се произведени од инженерните термопластични полимерни смоли.Оваа фитинг нуди многу подобрени перформанси карактеристики кои го прават тоа одличен избор во барајќи средина на топла и ладна вода водовод систем.Произведени во согласност со Американското Здружение за Испитување и Материјали (ASTM) F-877 и F-2159. Наведени од страна на Националните Санитарни Фондацијата за NSF Standards 14 и 61 за употреба во вода за пиење, системите се овластени да Канадски Стандард Асоцијација B137.5. Од Производителот W Поли Легура Crimp Ring фитинзи се на совршен натпревар за Watts PEX цевки и вода за употреба.Овие елементи се произведува од инженерните термопластични полимер нарекува ACUDEL.ACUDEL смола нуди многу подобрени перформанси карактеристики кои го прават тоа одличен избор за пластични компоненти, кои се инсталирани во напорните средина на топла и ладна вода водовод систем.Поли Алуминиумски делови се направени за да се ASTM F2159 и F877 стандарди.Тие имаат NSF-фотонапонски рејтинг и се овластени да Канадски Стандард Асоцијација B137.5.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Изработени од мек силикон, со голема мекост, лесен за чистење.Специјално дизајниран со заострените сове

Тежина 0.3600 Дел Број 1 8 G8 FL Дел Број 2 G253000808 Црево Id (во) 1 / 2 Црево Id (mm) 12.7 C Исклучување (во) 1.67 C Исклучување (m

Трговија на големо Пакување од 5, Креативно Хоби Зелена Боја SPT1 Женски Лизга На Приклучокот, Zip Приклучок

Бренд : Gator.Weatherhead хидраулични фитинг Cid) 08 Z608, 1 / 2" Цревото X 1 / 2" Женски JIC (спакувани 10) Ќе crimp со Z умира ист

Обновливи областа attachable фитинг, направена од отпорен на корозија челик.Работи со R2 хидраулични 2жица цр�

2 Бои во 1 сет : 10 пакети црна пластика приклучок и 10 пакети бела пластика приклучок во еден сет.Изберете б

Големина : Порт Blanking Plug8 AN ( Цртичка 8 ) JIC 8 НЕКОЈА 3 / 416 машки конец со 8 опрстен шеф, црна елоксирани заврши �

Корисна месинг фитинзи може да се користи на електрични пумпи за гориво и регулаторите.Одговара тип : Во

1 / 4in NPT Машки Приклучокот.Елоксирани Сина.Цената за ЕДЕН Пар.XRP 1 / 4in NPT Машки Цевки Plug Внатрешни Хексадеци

Тежина 1.3000 Дел Број 1 16 GS20 FLC Дел Број 2 G204001620 Црево Id (во) 1 Црево Id (mm) 25.4 C Исклучување (во) 3.87 C Исклучување (m

Убаво печат : Можете да го користите за да ги пополни дупките во туш поради миење текстил бар недостасув�

Големина : М12*1.5 мм да 1 / 8 npt притисок на маслото мерач испраќачот адаптер.Материјал : лесни 6061T6 палка алум

Цена за 1 компјутер.Cherne 374088 Голема Уста Проток Преку Приклучокот 8" 12" w / 4" M заобиколат.Голем машки NPT нав�

Само запечатување приклучокот , а не заптивка потребно.Услуга температура оценет на (140 F) 60 C.Вообичаено �

Нето Тежина : 24g; Пакет Содржина : 30pcs x Дупка Капак.Име На Производ : Дупка Покритие; Материјал : Пластични,E

64000606 ХИДРАУЛИЧНИ ФИТИНГ 3 / 8" МАШКИ JIC X 3 / 8" МАШКИ ШЕФ (Цевка К Г / Црево I D Големината).ТЕМА ГОЛЕМИНИ ЗА 640006

Се прилагодува и 1 / 2" SAE 37 или 45степен женски вртливата да 13 / 32" ID црево.Јаглероден челик за трајност и отп

45010504 5 / 16" БОДЛИКАВА ЦРЕВО КРАЈОТ X 1 / 4" МАШКИ ЦЕВКА 90 (Цевка К Г / Црево I D Големината).ТЕМА ГОЛЕМИНИ ЗА 450105

Да ги користите овие фитинзи за да се прилагодат на 6 ORB порта до 6 црево крајот 37 степен одблесокот монти�

* 110 PC Метрички Хидраулични Маснотии Фитинг Асортиман Материјал : не ' рѓосувачки челик Совршена за профе

1 / 8инчен големина.Произведени до највисоките стандарди за квалитет и tolerances.Издржливи месинг изградба.К

Дијаметар 1 : 1 / 4 инчи.Дијаметар 2 : .35 инч.Дебелина : .21 инч.Материјал : Челик.Крај : Хром.Ние акции широк спе�

Scroll