Ново
Вакуум Колосек, 30 Хг Vac 0, 100 kPa Vac 0 Опсег, 1/8 NPT, 3-2-3% Мерач Точноста, Пакет на 5

Вакуум Колосек, 30 Хг Vac 0, 100 kPa Vac 0 Опсег, 1/8 NPT, 3-2-3% Мерач Точноста, Пакет на 5

Достапност: Залиха
DEN 511.20

Долниот врска мерач се користи со воздух, и noncorrosive течности како на пример вода и масло во пумпи, филтри, компресори, и регулаторите.Врска/интерен материјал : месинг бронза.Акрилни леќа мерач материјал.На точноста : ??3-2-3%.Амбиентална оперативни темп. : -40??150??F. Спецификации : Предмет : Вакуум Gauge Gauge Апликација : Test Gauge Номинална Бирање Големина : 1-1/2"Основни Мерач Случај Материјал : Plastic Basic Мерач Wetted Делови : Месинг / Bronze Gauge Тип На Врска : MNPTGauge Врска Големина : 1/8"Мерач Врска Локација : Bottom Gauge Основно Спектар Единици : Во.Hg Gauge Основно Опсег на Вредности : -30 да 0 Gauge Средно Спектар Единици : k Pa Gauge Средно Опсег на Вредности : -100 да 0 Gauge Точноста : +/-3-2-3%Притисок и Вакуум Мерач Тип : Вакуум Gauge Gauge Панел Mountable : No Liquid Исполнет : No Gauge Основно Спектар Најмалите Дипломирање : 1 Gauge Случај Материјал : ABS Plastic Gauge Случај Боја : Black Basic Мерач Штекер Материјал : Brass Gauge Штекер Материјал : Brass Basic Мерач Сензор Материјал : Bronze Gauge Сензор Материјал : Bronze Gauge Леќа Материјал : Acrylic Basic Мерач Леќа Материјал : Plastic Operating Темп.Опсег : -40 Степени на 150 Степени FCalibration Сертификат се Вклучени : Не".

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Точност : ±0.2% на читање од 20% до 100% на целосен обем; ±0.04% за целосна скала од 0% до 20% од целосна скала.На жив

Школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови.Целпритисок мерач е инстру

Производот има широк спектар на апликации, како што се домашна мерење, вода gage мерка, итн., важат за многу

Школка е направен од висококвалитетни нерѓосувачки челик, кој е силен и издржлив.Притисокот мерач има п

Јасни Дигитални Ознаки : Овој притисок мерач има 6 cm бирање, и на скала се користи за мерење на прачка.Јас

Мерење на Струја Опсег : AC 0300 V; Точност : Класа 2.5 Тема Големина : 4.5 мм / 0.18".Длабочина : 31mm / 1.2".Метар Лице К

СтискашСијалица дизајн.Точни да ±1.5%.CheckВентил палецот завртка обезбедува притисок заклучување и олесн

Инструмент индикација е стабилна и јасно, што го прави безбеден и сигурен при користење.Направени на зд

Метал надворешниот случај за подобра заштита на внатрешните компоненти.Двојна скала со 1~0bar и 30~0in Hg мере

Нерѓосувачки челик 316 wetted делови за отпорност на корозија.Кружни dial е затворен во не ' рѓосувачки челик 30

【Висок Квалитет】Одличен избор на материјали, метални надворешниот случај, отпорност на абење, отпорно

Тоа е направен од висококвалитетни материјали, цврсти и издржливи, со добри перформанси и долг животен

ЈАСНО СКАЛА : притисокот се измери со јасно скала бирање, мерен опсег е 02bar, 030psi.ПРИМЕНА ОПСЕГ : Широко се

Дувачкиот wetted делови за мерење на некорозивна течност и гас под притисок.Кружни бирање 4.5" (115 mm) во дијам

Пакет Димензија : 7.874 сантиметри L x 5.334 сантиметри W х 7.62 cm Х Жолта Јакна 78032 21 / 2" Мерач, Размер 30", 0300 Lbs.Земј

Школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови.Целпритисок мерач е инстру

Дувачкиот wetted делови за мерење на некорозивна течност и гас под притисок.Кружни бирање 4.5" (115 mm) во дијам

Метална школка може подобро да ја заштитите внатрешните компоненти, со стабилни перформанси и висока с

За пневматски, воздушниот притисок, мерење, типични за гуми колосек, гуми inflator, воздушен притисок систем

Scroll