Ново
Роберт Halliday ПУСТИНАТА ПЕСНАТА Оскар Hammerstein II / Ото Harbach 1927 Програма

Роберт Halliday ПУСТИНАТА ПЕСНАТА Оскар Hammerstein II / Ото Harbach 1927 Програма

Достапност: Залиха
DEN 383.76

Ова е ретка ноември 7, 1927 програма (playbill) од Оригиналниот Бродвеј продукција на ОТО HARBACH, ФРЕНК MANDEL, ОСКАР HAMMERSTEIN II и SIGMUND ROMBERG operetta "ПУСТИНАТА ПЕСНА" во Кралскиот Театар во Њујорк. (Производство отвори ноември 30th, 1926 година во Казино Театар, се пресели во Век Театар на 10 октомври, 1927 и Кралскиот Театар на ноември 2, 1927 г., работи за комбинирана 471 изведби.) ...На музички со ѕвезда РОБЕРТ HALLIDAY и ETHEL ЛУИС РАЈТ и опремен ХАРОЛД STANTON, К. Ј. VANASSE, ЕРЛ МИЧЕЛ, ЕДИ BUZZELL, АЛЕН WATEROUS, INGEBORG TORRUP, ФИЛ СНАЈДЕР, ЧАРЛС ДЕЈВИС, ЕДМУНД ELTON, ВИРЏИНИЈА СМИТ, КЕТРИН КАРИНГТОН, ФИЛИП РАЈДЕР, ЕЈМИ АТКИНСОН, MURIEL GREEL и ПАВЛЕ МОРГАН ...КРЕДИТИ : Книга и Стихови од страна на ОТО HARBACH ("Светли Очи", "Мачка и Виолина", "Roberta", Во "Firefly", "Wildflower", "Сончев", "Роза-Мари", "Песна на Пламен", "Пустината Песна", "не, Не, Nanette"), ОСКАР HAMMERSTEIN II ("Show Boat", "Пустината Песна", "Оклахома!", "Рингишпил", "Кралот и јас", "Allegro", "Цевка Сон", "Јужниот Пацифик", "Цвет Тапан Песна", "Звукот на Музиката") и ФРЕНК MANDEL; Музика од SIGMUND ROMBERG ("Maytime", "Sinbad", "Сиромашните Малку Ritz Девојка", "Цвет Време", "Студентот Принц", "Пустината Песна", "Rosalie", "Up in Central Park", "Мојата Романса", "Девојката во Розова боја Хулахопки"); Оркестар спроведена од страна на ОСКАР БРЕДЛИ; Сетови дизајниран од страна на WOODMAN ТОМПСОН; Костими дизајниран од страна на VYVYAN DONNER и МАРК ПРИСТАВАНЕ; Кореографија од страна на РОБЕРТ CONNOLLY; Изведена од страна на АРТУР HURLEY; Произведени од страна на LAURENCE SCHWAB и ФРЕНК MANDEL ...ДЕТАЛИ : 18 страница програма мерки 5 1/4" X 7 3/4" инчи и вклучува целосна производство кредити, фрли се во листата, сцени и музички броеви и прекрасен гроздобер рекламирање, но не фрлија на фотографии или bios-от ...СОСТОЈБА : Со исклучок на чип во долниот раб на предната маска, една солза во задниот поклопец, светлина пати низ блискиот и ситни работ носат, оваа ретка playbill е во excellen.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Селена Гомез Autographed Турнеја Книга Програма.Потпишан Селена Гомез.Проверка : Уверение Автентични Jsa # R79003

Прави незаборавни еденнаеден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАК

Ова е ретка ноември 23, 1925 програма (playbill) од ПостБродвеј ангажирање на ЈУЏИН О'NEILL се игра "ЖЕЛБА ПОД ELMS" на

Марија Л Мартин LTD Разгледници признаен како еден од светските водечки разгледница дилери.Во бизнис над

Scroll