Ново
Јуџин О'Neill ЖЕЛБА ПОД ELMS Френк McGlynn 1925 Бруклин Програма

Јуџин О'Neill ЖЕЛБА ПОД ELMS Френк McGlynn 1925 Бруклин Програма

Достапност: Залиха
DEN 719.76

Ова е ретка ноември 23, 1925 програма (playbill) од Пост-Бродвеј ангажирање на ЈУЏИН О'NEILL се игра "ЖЕЛБА ПОД ELMS" на Епови е Shubert Плимут Театар во Бруклин, Њујорк. (Оригиналната Бродвеј продукција отвори 11 ноември, 1924 година во Њујорк е Гринич Село Театар и се стрча за 420 настапи пред да замине на патот.) ...Игра со ѕвезда ФРЕНК Mc GLYNN и актерите вклучени ХАУАРД MERLING, ФРЕДЕРИК ВИТЕЗ, ЏЕЈМС ФРЕНСИС-РОБЕРТСОН, ХЕЛЕН ФРИМАН, БЕАТРИС БРЕДЛИ, ЧОВЕК CONRADI, САМУИЛ SELDEN, ЏЕЈМС SHUTE, ГРУЗИЈА АДАМС, ЕДУАРД ФРАНЦ и МАЈКЛ MARKHAM ...КРЕДИТИ : Книга од ЈУЏИН О'NEILL; Сетови дизајниран од страна на А. Л. ЏОНС; Режија на РОБЕРТ EDMOND ЏОНС; Произведени од страна на КЕНЕТ Mac GOWAN, РОБЕРТ EDMOND ЏОНС и ЈУЏИН О'NEILL ...ДЕТАЛИ : 24 page програма мерки 5 1/4" X 7 3/4" инчи и вклучува целосна производство кредити, фрли се во листата, синопсис на сцени и прекрасен гроздобер рекламирање, но не фрлија на фотографии или bios-от ...СОСТОЈБА : Со исклучок на светлината creasing да го покрие, оваа програма е во одлична состојба и ќе направи прекрасен прилог на собирање на било театар aficionado или историчар.Оваа ставка ќе биде внимателно спакувани во заштитна, carded ракав и поддржани од страна на тврд картон.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Прави незаборавни еденнаеден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАК

Селена Гомез Autographed Турнеја Книга Програма.Потпишан Селена Гомез.Проверка : Уверение Автентични Jsa # R79003.

Марија Л Мартин LTD Разгледници признаен како еден од светските водечки разгледница дилери.Во бизнис над

Scroll