Ново
SVBONY SV120 Пушка Опсег 3-9x40, Пушка домет за Лов, Reticle Crosshair Обемот Водоотпорен Shockproof со 20mm Слободни Месеци

SVBONY SV120 Пушка Опсег 3-9x40, Пушка домет за Лов, Reticle Crosshair Обемот Водоотпорен Shockproof со 20mm

Достапност: Залиха
DEN 420.00

3 за да 9x зголемување и 40 millimeter цел леќа;Паралаксата-слободен на 100 метри;Поле на Гледање@ 100yds is13.65ft-36.75 ft;Излез Ученик е 4.44-13.3 mm / 0.17-0.52 инч.Доволно око олеснување; Долго 2.75-3.34 инчен око помош ;Ќе бидете во можност да брзо да добиете на очите на сликата и стекнување на вашата целна.Целосно Мулти обложени Оптички Систем; да Обезбеди светла; Живописни слики и оптимална светлина трансмисија.На Одбранбените за windage и височина се мазни и "кликнете на" во место убаво и се означени, така што тоа е полесно да се погледот во опсегот на различни yardages. 25.4 mm едно парче машински алуминиумски цевки;Обезбедува извонредна вода и магла доказ перформанси;Пар на Прстен Месеци и Обемот капи вклучени.SFP Reticle, предноста на овој вид на crosshair е дека како зголемување зголемува, crosshair не се промени, така што тоа нема да влијае на вашиот набљудување.Паралаксата-слободен на 100 метри.На едно парче, алуминиум, 1inch цевка е shockproof shrugging исклучување одвратна и други влијанија.целосно запечатени обезбедува извонредна вода и магла-доказ перформанси.Лесно да се прилагоди, дури и носење ракавици не влијае на користењето.Добро дизајнирани и изградени одбранбените овозможи јасни, доследни и прецизни windage и височина корекција.Нејзините заклучување и ре-поставување карактеристики се заштити и да се дополнуваат еден од најкритичните делови во ману за правилно zeroing.Со 3-9x зум опсег, понудата повеќенаменска зголемување конфигурации за поддршка на снимање потреби во различни сценарија.Користете пријателски железнички обемот прстен месеци. 20mm обемот месеци се направи повеќе погодна и convenien.SV120 пушка опсег доаѓа со поклопец на леќите, око маска е жолто обоени и се до крај јасни,со жолта боја на очи парче капа за да се подобри осветлувањето на ;кога ќе ing,можете да го поставете ја опфаќа off.Ние се оптимизира три аспекти со промена на замав структура на објективот цевка, ресетирање структура, појавување на леќа цевка комбинација.Така што поддршка на точната височина и windage прилагодување.Новиот дизајн користи алуминиум легура мат материјал, кој има мала тежина, висока јачина, херметички перформанси, може да enhanced шок, пад и масло нечистотија отпор, како и водоотпорни перформанси во лоши временски услови. 1.Паралаксата-слободен на 100 метри. 2.Изграден на ултра-силна 25.4 mm едно парче машински алуминиумски цевки. 3.Доволно око олеснување добива стрелците за цел брзо и лесно. 4.Паралаксата-слободен на 100 метри.Одговори на прашањата покренати од страна на клиентите : .Значењето на zeroing е : на пример, ако е поставен на 100 метри на нула (тогаш неговата zeroing растојание е 100 метри), по калибрација, состојбата на опфатот во ова време може да биде сфатено како нулта вредност.Кога, со цел целта на 200 метри, тоа треба да биде врз основа на растојанието на разликата и правец на ветер и ветерот се мери за да се пресмета растојанието од височина и отстапување, а потоа readjust.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

На само 12.3 инчи долго и 32.6 оз, на Kahles K318i 3.518x50 е ultrashort и лесни riflescope изграден бара стрелците.На K318i е опреме

Шмит & Бендер е синоним за квалитет и прецизност.Оваа перцепција го направи Шмит & Бендер е еден од водеч

БАТЕРИЈАТАСЛОБОДЕН ОСВЕТЛУВАЊЕ : Карактеристики на tritium / оптички влакна осветлени reticle која автоматски

BESTSIGHT 4x32 Тактичка Пушка Опсег Црвена или Зелена или Сина Осветлени Reticle Опфатот со BESTSIGHT 69 Инчи Bipod Брзо О

Високи перформанси тактичка пушка опсег со 16x за зголемување блиску до средината на далечина шут од 400+ м

Доживотна Гаранција; Континентална 424x50 е Еден од Вектор Оптика Врвот Линија Домет Која Може да се Натпр

Стилски Евро30 обемот е изграден околу 4АЕвропската reticle и солиден, цврстдржава 30millimeter monotube со висок одвр

Прецизност со Цел : 39x зголемување на опфатот карактеристики 1 / 4 MOA кликнете корекција за прецизност и то

Топ железнички овозможува за обемот, видот, фенерче, ласерски инсталација.Топ железнички овозможува за

На Жилет HD Генералот II 318x50 е совршен за прецизност снимање и тактички операции.LТЕЦ Бедем Систем има мех

Антирефлективен, целосно мултиобложени леќи обезбедуваат светла и јасни ставови за корисникот.Се вкло

Модел #179294 апарат vx6 HD 424x52mm Страна Фокус Riflescope со Осветлени Fire Dot Дуплекс ЦДZL2 reticle и Мат финиш.ЦДZL2 (Прила

Целосна IOR Valdada Линија во Ебам парична Казна Застрелан.Обемот Доаѓа со Бесплатни Прстени.Прстени може да

EOTECH Vudu 2.510x44mm Прецизност Пушка Опсег со H59 Првата Стартна Рамнина Reticle (Модел VDU210 FFH59).Првата стартна рамни

0 25 MOA Кликнете Вредност, 110 MOA Вкупната Височина на Вредноста, 25 Двор за Бесконечност Паралаксата Прилаго

11 слој целосно мултиобложени оптика за одлична јасност / Прилагодливи цел за паралаксата корекција (АО

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.СИГУРНИ со ЦЕЛ ВО СЕКОЈА СВЕТЛИНА : Ко

Делокруг обезбедува кристално јасна таргетирање на 4.729x зголемување, со 56mm цел дијаметар.Стаклогравира

4 X32 обемот Целоснообложени леќи се обезбеди максимална осветленост, јасност, и контрастот.со Обемот Прс

На избухлив човек HD Генералот II 3x призмата на обемот нуди ултрабрза целна стекнување додека се уште се у

0.25 MOA ADJ 39x50mm / 1 во.Целосно Мултиобложени оптички систем за зголемување на светлина трансмисија.Дарежли

Тактичка пушка опсег обезбедување кристално јасна таргетирање на 39x зголемување, со 32милиметри цел диј

На Viper PST Генералот II трае неверојатни перформанси и цврста тактички карактеристики на нови височини.На

Scroll