Ново
Linha Tratamento (СОС Cachos) Салон Линија - Creme Став Pentear Cacheados На Crespos 300 Ml - (Салон Линија Третман (СОС Кадрици) Прибирање - Брановидна Да Кадрава Чешла Крем 10.14 Fl Мл)

Linha Tratamento (СОС Cachos) Салон Линија - Creme Став Pentear Cacheados На Crespos 300 Ml - (Салон Линија

Достапност: Залиха
DEN 311.52

Moisturized Кадрици, Бестежин И Сјајна (Cachos Hidratados, Leveza e Brilho).Не Frizz, Не Влажни Изглед, УВ Филтер (Мерење Frizz, за Мерење Efeito Umidificado, Filtro УВ).Салон Линија, Експерт Em Cuidar Де Todos Os Tipos Де Cabelos, Apresenta Агора О Creme Став Pentear S. O. S Cachos Став Cabelos Cacheados На Crespos.Fórmula Exclusiva Com Manteiga Де Cacau E Óleo Де Moringa Que Penetram Profundamente На Сос Служ Fios Deixando-Os Hidratados E Definidos.Seus Nutrientes Proporcionam Ainda Um Efeito Анти Frizz E Мерење Aquele Aspecto Umidificado, Uma Leveza Espetacular E Um Brilho Intenso.О Resultado Й Surpreendente : Cabelos Hidratados E Definidos, Leves E Com Muito Brilho.Condicionador Мерење Enxágue.Instruções Uso де : Com os cabelos limpos e úmidos, aplique Салон Линија creme став pentear S. O. S Cachos – cabelos cacheados на crespos – механизмите на гра, uniformemente не comprimento e pontas.Se desejar mais controle не волумен, aplique também próximo на raiz.Desembarace os fios com um pente де dentes largos e, ем seguida, amasse-os iniciando о movimento das pontas até на raiz.Repita о movimento де amassar e soltar quantas vezes за necessário, vai auxiliar na formação dos cachos.На quantidade идеален сер aplicada dependerá da quantidade де cabelo e направи comprimento dos fios.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ја обновува И ја Храни Оштетена Коса (Repara E Nutri Os Fios Danificados e Opacos).Ја спречува Против Сувост, го Намалува Frizz

Навлажнувачки Сјај, Екстра Дефиниција И Неверојатни Негување (Brilho Umidificador, Extradefinição e Nutrição Extraordinária.).Frizz

Инстант, Траен Ефект (Efeito Imediato E Duradouro).Дефинира Кадрици Со Природен Изглед.Контроли За Јачина На Звук...

Континуираното Негување По Перење.Со УВ Филтер (Nutrição Contínua Após На Lavagem, Contém Filtro УВ).Со Argan И Бадем Природн

Здрав Раст На Косата Помош (Auxilia Не Crescimento Saudavel Dos Fios).Го Намалува Обемот И Frizz Со Варењето Кутикулите На Ко

Силна чекање, мат финиш : Идеални за кратки за средна должина на косата, ова кит е формулиран за постигну

Навлажнувачки, Зајакнување На, Реставрација (Hidratação, Fortalecimento E Reparação Dos Fios ).Движење, Леснотија, Controled Frizz (

Fios Macios, Nutridos E Brilhantes.Força, Resistência E Reparação Де Danos.Prevenção Де Pontas Dupla, Анти Frizz E Екстра Brilho.Салон Линија, Експерт E

Scroll