Ново
ASICS на Жените ГЕЛ-Kayano 21 Работи за Чевли

ASICS на Жените ГЕЛ-Kayano 21 Работи за Чевли

Достапност: Залиха
DEN 2506.80

Гумен ѓон.Fluid Ride Midsole - Карактеристики две слој изградба дека мешавини луксузен лесни амортизирање и одговорно жив underfoot удобност.Fluid Fit Горната Конструкција - Карактеристики 4-начин се водат мрежа и се водат за засилувања во текот на целиот квартал панел на двете medial и странични страни, обезбедување на лична се вклопуваат и подобрување на breathability за неспоредлив горниот удобност.Јас.Г.S - ASICS Дизајн Филозофија вработува поврзани компоненти кои го подобрува нога е природно движење од пета штрајк до пети-оф за подобрување на водење на ефикасноста и подобрување на возење underfoot.Целосна должина Водство Линија - Вертикална flex ритам decouples на инструментално по должината на линијата на прогресија за подобрено држење ефикасност.Насоки Trusstic - Ова trusstic систем интегрира Водство Линија конструкција за подобрено држење ефикасност при обезбедување midfoot структурните интегритетот за доследен и насочен возење underfoot.На гел-kayano® 21 е во тек со ништо, но најдобро во ASICS на технички иновации, на кој на следната генерација на Fluid Ride® и comfordry™ x-40 sockliner за најлесните и повеќето луксузно стабилно возење уште.Блага до умерена overpronators ќе уживате повеќе удобно безбедна горниот, уникатно дизајниран со нов пета изградба која ја надополнува онаа на премиум Fluid Fit® горниот и пета стискање систем™.Во 1949 година, Г-дин Kihachiro Onitsuka ја започна својата спортски обувки компанија (Onitsuka Co., Ltd.) со производство кошарка чевли надвор од својата дневна соба во Коби, Јапонија.Тој го избра името ASICS за неговата компанија во 1977 година, врз основа на познатата латинска фраза "Командите Sana In Corpore Sano," кои, кога се преведени, изразува стариот идеал на "Звук Ум на Звук Тело." Преземање на кратенка на оваа фраза, ASICS беше основана на верувањето дека најдобар начин да се создаде здрав и среќен начин на живот е да се промовира вкупно здравје и фитнес.Денес, ASICS нуди целосна линија на перформанси-управувано спортски чевли и технички активен спортски облека и додатоци посветен на донесувањето на хармонија на телото и душата.Дали сте подготвени за најсветлите Kayano некогаш?На ГЕЛ-Kayano 21 задржува својата долга наследство на сигурен поддршка и стабилност, но благодарение на новата Fluid Fit Горна, нова Fluid Ride midsole, и нов Динамичен Duomax за Поддршка на Системот, најсветлите Kayano е исто така на повеќето кадифен, стабилна, и удобно Kayano, како и!Наменета за широк спектар на работи gaits, стабилност, поддршка, и експанзивна ГЕЛ Амортизирање материјал е особено корисно за overpronator, нудејќи biomechanically корисна платформа која им помага на тркач одржување на неутралната чекор.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Синтетичкиимрежа.Увезени.Гумен ѓон.FLYTEFOAM Технологија Обезбедува лесен амортизирање.Rearfoot ГЕЛ технолог

Направени во САД или Увезуваат.Гумен ѓон.adidas унисексдете Трчање Чевли.На adidas бренд има долга историја и

Гумен ѓон # НАШИОТ КВАЛИТЕТ Мека antislip единствена и дише горниот чување на вашите нозе кул кога ги корист

Увезени.Ткаенини : Перформанси мрежа.Гумен ѓон.Перфорирани панели, Рефлексивни акценти во текот, Cushioned ј

100% Текстил и Синтетички.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.EVERUN Topsole за континуиран

Увезени.Гумен ѓон.Под Оклоп е мисија е да се направи на сите спортисти подобро преку страст, дизајн и нем

Гумен ѓон.Вратило мерки околу Глуждот од лак.NITRO ПЕНА : ПУМА напредна технологија обезбедување на подобр

Увезени.Гумен ѓон.ОВАА машки ЧЕВЛИ Е ЗА : Духот 13 е за тркачите кои се во потрага за сигурен чевли кои е ме

[ÜBER DAS PRODUKT] : Dieser АнтиSchwerkraftLaufschuh verfügt über einen großen Tragebereich, einen weichen Sprungschlag und einen intimen Schutz, sodass умре Menschen das Gefühl

Увезени.Гумен ѓон.ОВАА машки ЧЕВЛИ Е ЗА : Тркачи во потрага за непречено возење дека нема да го одвлекува

Polyvinyl Хлорид единствена.Ултрадише и лесна : горниот дел на JUBAIYUAN мажите спортски чевли се направени од ди

Увезени.Гумен ѓон.Платформа мерки околу .50" 【ВОЗДУХ ПЕРНИЦА ДИЗАЈН】Работи чевли за жени ги користат во

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 60% Памук, 40% Полиестер.Увезени.Гумен ѓо

Polyvinyl Хлорид единствена.Ултрадише и лесна : горниот дел на JUBAIYUAN мажите спортски чевли се направени од ди

Увезени.Гумен ѓон.Платформа мерки околу .50" 【ВОЗДУХ ПЕРНИЦА ДИЗАЈН】Работи чевли за жени ги користат во

Направени во САД или Увезуваат.Гумен ѓон.adidas унисексдете Трчање Чевли.На adidas бренд има долга историја и

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Женска Спортски Чевли НАЈК Светло Каф

Гумен ѓон.sku=ct126530010 Одете назад на фармата со nike air max 270 реагираат, инспириран од среден век во модерната у

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Текстилни Синтетика.Синтетички ед

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Синтетички единствена.Вратило мерки

Scroll